آرشیو اخبار فیلم روانی

به مناسبت زادروز هیچکاک | بررسی ۱۰ تعلیق از استاد تعلیق

حدودا ۵۰ سال از آخرین اثر آلفرد هیچکاک می‌گذرد؛ اما هنوز هم هر جا صحبت از تعلیق میان باشد، فقط نام اوست که بر زبان‌ها جاری می‌شود!

ده فیلمی که در اسکار تعداد زیادی نامزدی داشتند اما جایزه ای نبردند

ده فیلمی که در نامزدی مورد توجه آکادمی قرار گرفتند؛ اما مراسم اسکار را دست خالی ترک کردند. فیلم های محبوبی مانند «گرگ وال استریت» اسکورسیزی و فیلم های مهمی مثل «روانی» هیچکاک.

100 فیلم برتر تاریخ سینما به انتخاب منتقدان ورایتی

نگاهی به لیست صدتایی که نشریه ی ورایتی از بهترین فیلم های تاریخ سینما منتشر کرده است. منتقدان ورایتی به روانی آلفرد هیچکاک بیشترین امتیاز را داده اند.

معرفی ژانر وحشت | ترس از حضور آن دیگری

در ادامه مجموعه معرفی ژانرهای سینمایی، در این یادداشت به سراغ ژانر وحشت یا هارور رفته ایم و فیلم های مهمش مانند «جن گیر» را مرور کردیم.

معرفی ژانر جنایی | شلیک کن رفیق

معرفی ژانر جنایی یکی از معروف ترین و محبوب ترین ژانرهای سینمایی بین مردم است. بررسی جوانب مختلف این ژانر و مهم ترین آثار و فیلم هایش

شوکه کننده و غیرمنتظره ترین پایان ها در سینمای جهان

نگاهی به فیلم های خارجی که پایان های شوک کننده و غیرمنتظره داشته اند و به واسطه همین پایان غیرقابل انتظار خود در تاریخ سینمای جهان ماندگار شده اند.

بهترین فیلم های روانشناسی تاریخ سینما

معرفی فیلم های برتر روانشناسی در تاریخ سینما/ از «سرگیجه»آلفرد هیچکاک تا« قوی سیاه »دارن آرنوفسکی

بهترین فیلم های ترسناک تاریخ سینما

به بهانه هالووین، بهترین فیلم های ترسناک تاریخ سینما را معرفی می کنیم.

بازیگرانی که بعد از ایفای یک نقش، دیگر مثل سابق نشدند

این بازیگران بعد از ایفای نقش در یکی از فیلم هایشان چنان متاثر شدند که زندگی بعضی از آنها به صورت موقت و بعضی دیگر برای همیشه تغییر کرد.