پوستر فیلم ثور: عشق و تندر

فیلم‌ سینمایی |اکشن ، ماجراجویی ، فانتزی

ثور: عشق و تندر

Thor: Love and Thunder

۷ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۱ رای

منتقدان:

۸

امتیاز دهید:

فیلم «ثور: عشق و طوفان» قسمت چهارم از مجموعه فیلم‌های شخصیت ابرقهرمان «ثور» (کریس همسورث) است. ثور با کمک «والکری»، «کورگ» و دوست دختر سابقش، «جین فاستر»، تلاش می‌کنند که جلوی «گاد باتچر» را که می‌خواهد تمام خدایان را از بین ببرد را بگیرند.

معرفی فیلم ثور: عشق و تندر

فیلم ابرقهرمانی و آمریکایی «ثور: عشق و تندر» (Thor: Love and Thunder) بر پایه‌ی شخصیت مارول کامیکس ثور ساخته شده است و توسط استودیو مارول تولید و توسط استودیو والت دیزنی موشن پیکچرز پخش شده است.
قرار بر این است این اثر، دنباله‌ی مستقیم «ثور: راگناروک» (Thor: Ragnarok) (۲۰۱۷) و بیست و نهمین فیلم در دنیای سینمایی مارول باشد.

در این اثر ابرقهرمانی، ثور می‌کوشد تا به آرامش درونی برسد‌ ولی باید به صحنه برگردد و والکری (تامپسون)، کورگ (وایتیتی)، و جین فاستر (پورتمن) - که اکنون ثور توانا است - را به خدمت بگیرد تا گور قصاب خدا (بیل) را که می‌خواهد همه‌ی خدایان را حذف کند، متوقف کند.

 

بازیگران فیلم «ثور: عشق و طوفان» (Thor: Love and Thunder)

- کریس همسورث در نقش ثور:

او یک انتقام‌جو و پادشاه سابق آسگارد (بر اساس خدای اسطوره‌ای نورس به همین نام) است. کارگردان، تایکا وایتیتی در این باره گفت که ثور، دچار بحران میان‌سالی می‌شود چرا که او فقط می‌کوشد تا هدف خود را بفهمد، و نیز درباره خودش دقیقاً بفهمد که کیست و چرا یک قهرمان است یا این‌که آیا باید یک قهرمان باشد.

 

- کریستین بیل در نقش گور قصاب خدا:

او یک قاتل کهکشانی زخمی است که در پی منقرض‌کردن خدایان است. او دارای شمشیری عجیب و وحشتناک است. وایتیتی، گور را بسیار قدرتمند و دارای شخصیتی چند لایه توصیف کرد.

 

- تسا تامپسون در نقش والکری:

او پادشاه نیو آسگارد، بر پایه‌ی موجود اسطوره‌ای برینهیلدر است. تامپسون و نیز تهیه‌کننده‌ی فیلم، کوین فایگ گفتند که دوجنسیتی شخصیت در این اثر، مورد توجه قرار خواهد گرفت. وایتیتی گفت که والکری باید خود را با جنبه‌های بوروکراتیک حکم‌رانی، دور از میدان جنگ، وفق دهد؛  مانند رسیدگی به زیرساخت‌ها و اقتصاد نیو آسگارد و میزبانی از نمایندگان کشورهای دیگر.

 

- جیمی الکساندر در نقش سیف:

او یک جنگجوی آسگاردی و دوست دوران کودکی ثور است (بر پایه‌ی خدای اساطیری نورس به همین نام).

 

- تایکا وایتیتی در نقش کورگ:

او یک گلادیاتور کرونانی است که با ثور دوست شد.

 

- راسل کرو در نقش زئوس:

او پادشاه المپیان است (بر اساس خدای اساطیری یونانی به همین نام).

 

- ناتالی پورتمن در نقش جین فاستر / مایتی ثور:

او یک اخترفیزیکدان و دوست دختر سابق ثور است که تحت درمان سرطان قرار می‌گیرد؛ در حالی که تبدیل به ابرقهرمان ثور توانا می‌گردد و به علت بهره‌برداری از نسخه بازسازی‌شده‌ی چکش Mjolnir لباس و قدرت‌هایی شبیه به ثور کسب می‌کند. پورتمن که در اثر پیشین، یعنی «ثور: راگناروک» حضور نداشت، بعد از دیدار با وایتیتی که گفت بازگشت فاستر به زندگی ثور بعد از 8 سال تغییر بزرگی برای او خواهد بود، موافقت کرد که زندگی دیگری بدون ثور داشته باشد. وایتیتی اضافه کرد که ظاهر شدن فاستر با لباس پوشیدن مانند ثور برای او یک «مذهب واقعی» خواهد بود.

 

موسیقی فیلم «ثور 4: عشق و طوفان» (Thor: Love and Thunder)

به گفته وندی دیو، بیوه یکی از اعضای گروه (رونی جیمز دیو) در این اثر ابرقهرمانی، آهنگ «رنگین کمان در تاریکی» از دیو اجرا و پخش خواهد شد.

در دسامبر 2021 مایکل جیاکینو گفت که او ساخت موسیقی فیلم را به عهده خواهد گرفت. او قبل از آن، برای مارول استودیوز، فیلم «دکتر استرنج» و سه‌گانه «مرد عنکبوتی» و نیز فیلم قبلی «جوجو خرگوشه» (۲۰۱۹) وایتیتی را کار کرده بود.

 

حواشی فیلم «ثور: عشق و طوفان» (Thor: Love and Thunder)

- کریستین بیل بعد از فیلم «شوالیه تاریکی بر می‌خیزد» (2012) در آغاز، بازی در دیگر فیلم‌های کمیک یا ابرقهرمانی را نپذیرفته بود. او این ژانر را (از منظر بازیگری) جالب نمی‌دانست؛ به ویژه پوشیدن لباس بتمن نیز برایش تجربه‌ی تلخی بود. با این حال، بعد از تحت تأثیر قرار گرفتن تایکا وایتیتی و کیفیت فیلم‌نامه او، موافقت کرد که در این فیلم شرکت کند.

- پنج تن از بازیگران این اثر ابرقهرمانی، برنده اسکار هستند: کریستین بیل، مت دیمون، ناتالی پورتمن، تایکا وایتیتی و راسل کرو. و دو تن از بازیگران، نامزد اسکار هستند: بردلی کوپر و ملیسا مک کارتی.

- کریس همسورث، برای هشتمین بار بازی در نقش شخصیت ثور، به بیش‌ترین و بزرگ‌ترین فیزیک بدنی خودش در این فیلم دست یافت (105 کیلو یا 231 پوند). مربی قدیمی او، لوک زوکی، گفت: «او در موقعیت فوق‌العاده‌ای قرار دارد. او در همه‌ی عمرش این مقدار بزرگ‌ و سنگین‌ نبوده است.» این حجم عضله موجب می‌شد که همسورث دست‌کم هشت بار در روز در تمام مدت فیلم‌برداری غذا بخورد تا توده‌های عضلانی خود را حفظ کند.

بستن
فیلم-سریال-رایگانفیلم-سریال-رایگان

عکس‌های فیلم ثور: عشق و تندر


کریس همسورث در فیلم «ثور: عشق و طوفان»(Thor: Love and Thunder)
کریس پرت در فیلم «ثور: عشق و طوفان»(Thor: Love and Thunder)
کریس همسورث و ناتالی پورتمن در فیلم سینمایی «ثور: عشق و طوفان»(Thor: Love and Thunder)
کریس همسورث و کریس پرت در «ثور: عشق و طوفان»(Thor: Love and Thunder)
کریس پرت در فیلم سینمایی «ثور: عشق و طوفان»(Thor: Love and Thunder)
کریس همسورث و کریس پرت در نمایی از فیلم «ثور: عشق و طوفان»(Thor: Love and Thunder)
کریس همسورث و تسا تامپسون در مراسم معرفی فیلم «ثور: عشق و طوفان»(Thor: Love and Thunder)
کریس همسورث در مراسم معرفی فیلم سینمایی «ثور: عشق و طوفان»(Thor: Love and Thunder)

نقدهای فیلم ثور: عشق و تندر

هیجان‌انگیز اما بی‌اثر و خنثی


ترجمه اختصاصی سلام سینما عنوانی که تایکا وایتیتی برای «ثور: عشق و طوفان» انتخاب کرد، عنوان خوبی است. نه تنها حال و هوای هارد راک فیلم را منعکس می‌کند (که به همان اندازه که فیلم «ثور: راگناروک» ادای احترامی به لد زپلین است، این فیلم ادای احترامی به گروه موسیقی هارد راک گانز ان روزز هست)، بلکه به شکاف تقریباً کاملاً مساوی بین احساسات خالصانه و سروصدای تهی آخرین نمایش مارول نیز اشاره می‌کند. علاوه بر این، «ثور: و باز هم ثور» با دقتی مشابه، آن نوا را ندارد، باوجوداینکه در ادای حال و هوای «آیا واقعاً داریم این کار را انجام می‌دهیم؟» بهتر عمل می‌کرد، حال و هوایی که دور و اطراف چهارمین ماجراجویی انفرادی خوش‌هیکل‌ترین بازیگر فیلم انتقام‌جویان را احاطه کرده است. علی‌رغم شوخ‌طبعی و نبوغ فیلم - و علی‌رغم بازی بدون نقص ولی جذاب همراه با خنگی کریس همسورث که به‌قدری ظریف و خودپسندانه این نقشش را بازی کرد که به‌تنهایی تصمیم برای ساختن یک فیلم پرفروش دیگر را توجیه می‌کند – فیلم «عشق و طوفان» از زمانی که شروع می‌شود، به خاطر مکان نامشخصش در دنیای فیلم مارول، گنگ و نامفهوم است و بااین‌حال، همین مسئله در مورد ثور نیز صدق می‌کند، ثوری که بی‌هدفی فوق‌العاده‌اش بازتابی از فیلم جدیدش است، به‌گونه‌ای که گاهی این فصل از دنیای سینمایی مارول حس صمیمیت و شخصی‌ بودن بیشتری نسبت به 28 قسمت قبلی دارد. حتی گاهی اوقات متأثرکننده هم هست.  با خطر خفیف - و آرامش خاطر من – فیلم "ثور" تا حد زیادی از هم‌افزایی شرکتی که دنیای سینمایی مارول را در عصر دیزنی + تعریف کرده است، اجتناب می‌کند (البته این مطلبی که گفتم در مورد فیلمی که 20 دقیقه ابتدایی آن شبیه صحنه‌های حذف‌شده از فیلم «نگهبانان کهکشان، جلد سوم» اکران ماه ...
ترجمه اختصاصی سلام سینما عنوانی که تایکا وایتیتی برای «ثور: عشق و طوفان» انتخاب کرد، عنوان خوبی است. نه تنها حال و هوای هارد راک فیلم را منعکس می‌کند (که به همان اندازه که فیلم «ثور: راگناروک» ادای احترامی به لد زپلین است، این فیلم ادای احترامی به گروه موسیقی هارد راک گانز ان روزز هست)، بلکه به شکاف تقریباً کاملاً مساوی بین احساسات خالصانه و سروصدای تهی آخرین نمایش مارول نیز اشاره می‌کند. علاوه بر ...

خبرهای مرتبط با فیلم ثور: عشق و تندر

نظرهای منتشر شده فیلم ثور: عشق و تندر