پوستر سریال از سرنوشت

سریال تلویزیونی |درام

از سرنوشت (۱۳۹۷)

۷.۰ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۲۴۸ رای

منتقدان:

-

امتیاز دهید:

قصه «از سرنوشت» پیرامون سرنوشت دو کودک از سن کم تا جوانی است و زندگی آنها را در پرورشگاه نشان می‌دهد. محوریت این سریال که در چهار فصل تهیه شده، امید بخشی و تلاش برای رسیدن به آمال و آرزوها است.

معرفی فیلم از سرنوشت

مجموعه تلویزیونی «از سرنوشت» به تهیه‌کنندگی علی‌اکبر تحویلیان و کارگردانی سید محمدرضا خردمندان و علیرضا بذرافشان و نویسندگی روح‌الله صدیقی، محمدمحمود سلطانی، سارا خسروآباد، مسعود کرمی و آرزو صدیقی محصول فیلم و سریال شبکه دوم سیما است که تاکنون در چهارفصل تهیه و پخش شده است.

فصل یک این سریال در آذر و دی‌ماه ۱۳۹۸، فصل دوم از دی‌ماه ۱۳۹۸، فصل سوم از آبان و آذر ۱۳۹۹ و فصل چهارم این سریال از فروردین‌ماه ۱۴۰۱ و ایام ماه رمضان پخش شده است.

فصل اول، سوم و چهارم این سریال را سید محمدرضا خردمندان و فصل دوم آن را علیرضا بذرافشان کارگردانی کرده است.

این سریال یکی از موفق‌ترین و محبوب‌ترین سریال‌های سیما است که با رضایت بالای مخاطبان همراه بوده است.

قصه سریال «از سرنوشت» پیرامون سرنوشت دو کودک از سن کم تا جوانی است و زندگی آنها را در پرورشگاه نشان می‌دهد. محوریت این سریال که در چهارفصل تهیه شده، امیدبخشی و تلاش برای رسیدن به آمال و آرزوها است.

 

فصل اول سریال «از سرنوشت»

سریال «از سرنوشت» قصه دوران نوجوانی و جوانی دو شخصیت اصلی، یعنی هاشم (در نوجوانی با بازی امیررضا فرامرزی) و سهراب (در نوجوانی با بازی راستین عزیزپور) و اتفاقات زندگی آن‌ها را روایت می‌کند که ایفای نقش آن‌ها را دارا حیایی و کیسان دیباج بر عهده دارند. داستان از رفاقت این دو پسربچه بی‌سرپرست شروع می‌شود. آن‌ها دوران کودکی و نوجوانی خود را در خانه الیاسی (پرورشگاه) به سر می‌برند.
رفاقت و دوستی آن‌ها به‌قدری منحصربه‌فرد است که برای کنار هم بودن حاضرند از یکی از آرزوهای بزرگشان که داشتن خانواده است، چشم‌پوشی کنند. آن‌ها در این مسیر با ماجرا‌هایی روبه‌رو می‌شوند که مضمون اصلی داستان سریال را تشکیل می‌دهد. 
بااین‌حال، هاشم و سهراب که آرزوهای بزرگی را در سر می‌پرورانند، فراز و نشیب‌های زندگی‌شان آینده‌ای متفاوت برایشان رقم می‌زند. 
روایت با پیش داستانی زیبا شروع شده و مادری به نام مه‌لقا (با بازی میترا رفیع) را نشان می‌دهد که به گناه نکرده درگیر زندان می‌شود و بعد از ده سال از زندان آزاد شده و به دنبال پسر گمشده‌اش، سهراب می‌گردد. مه‌لقا شوهر سابقش، منصور (با بازی مجید واشقانی) که پدر سهراب است را پیدا می‌کند و به‌مرورزمان با همسر منصور، مینا (با بازی لیلا بلوکات) دوست می‌شود و او هم به مه‌لقا در پیداکردن سهراب کمک می‌کند، اما زندگی به مه‌لقا فرصت نمی‌دهد و او می‌میرد. اما مینا، بر اساس قولی که به مه‌لقا داده است همچنان به دنبال سهراب می‌گردد و در نهایت، مکانی که سهراب در آنجا زندگی می‌کند را پیدا می‌کند و به بهانه شغلش و به نیت اینکه قصد کار خیر دارد، با ایده طرح و دوخت لباس برای بچه‌ها وارد پرورشگاه می‌شود و در نهایت سهراب را پیدا می‌کند. بعد از مدتی زن و شوهری که ظاهراً پنج سال قبل سهراب را به فرزندخواندگی قبول کرده بودند، اما به دلایلی منصرف شده بودند، باری دیگر به سراغ او آمدند تا اینکه سهراب با آن‌ها زندگی کند. سهراب پس از مدتی و ترس از اینکه بعد از رفتن او هاشم تنها می‌شود، بالاخره با رضایت هاشم به فرزندخواندگی آنها درمی‌آید و زندگی آرام و راحتی دارد تا اینکه متوجه می‌شود، هاشم که عاشق موتورسواری است، به‌خاطر موتور با یکی از ساقی‌های مواد مخدر به نام بیژن (با بازی حسین شریفی) رفاقت می‌کند و ناخواسته وارد کار خلاف شده است، بنابراین سهراب زندگی با خانواده جدیدش را رها کرده و برای اینکه مراقب هاشم باشد، به پرورشگاه یا خانه الیاسی برمی‌گردد و هاشم هم به سهراب قول می‌دهد که ارتباطش با بیژن را قطع کند، پس از مدتی سهراب متوجه وجود غده‌ای در مغزش می‌شود و می‌فهمد که سرطان دارد.
در سکانس پایانی فصل اول این سریال، هاشم را می‌بینیم که ویلچری که سهراب در آن نشسته را حرکت می‌دهد و با او درباره آینده و اینکه او خوب می‌شود، حرف می‌زند.

 

فصل دوم سریال «از سرنوشت»

فصل دوم سریال ۸ سال بعد از ماجراهای فصل اول آغاز می‌شود و سهراب جوان را می‌بینیم که آن غده سرطانی که در سر داشت، از بین رفته و حالش خوب است، این دو از پرورشگاه خارج شده و زندگی مستقلی را شروع می‌کنند و برای کار به یک کارگاه ریخته‌گری می‌روند و در آنجا ضمن آموزش، مشغول به کار می‌شوند، اما صاحب کارگاه حقوق آن‌ها را پرداخت نمی‌کند، بنابراین این دو با کمک یک کارخانه‌دار نیکوکار کارگاه مستقلی برای خودشان دایر می‌کنند. سهراب به دانشگاه می‌رود و در رشته مهندسی تحصیل می‌کند و هاشم نیز با دختری به نام نغمه (با بازی فاطیما بهارمست) که دلباخته او بود، نامزد می‌شود. از سویی دیگر، سهراب نیز عاشق دختری به نام آرزو (با بازی مونا کرمی) می‌شود. 

 

فصل سوم سریال «از سرنوشت»

داستان فصل سوم سریال با چرخشی معنادار آغاز می‌شود و روند ماجرای قصه سریال با یک خانه‌تکانی اساسی از مسیر خانوادگی، اجتماعی خود به سمت یک داستان پلیسی، پول‌شویی و فساد مالی پیش می‌رود. 
در فصل سوم سریال هاشم و سهراب بزرگ‌تر شده و زندگی آن‌ها سروسامان گرفته، اما با مشکلات جدی و جدیدی روبرو می‌شوند. هاشم در حال برگزاری مراسم عروسی خود با نغمه است، پلیس در حین مراسم به سراغش می‌آید و به جرم حمل بار قاچاق او را دستگیر می‌کند و مراسم عروسی به هم می‌خورد. 
سهراب به دنبال آقای ساکت، کسی که مسئول این کار است می‌گردد، اما او نه تلفنش را جواب می‌دهد و نه کسی در کارخانه‌اش از او خبر دارد، بنابراین به سراغ مادرش می‌رود، اما مادر آقای ساکت (با بازی فرخنده فرمانی زاده) آدرس خانه او را نمی‌دهد، بنابراین سهراب به‌تنهایی خودش به دنبال ساکت می‌گردد تا بتواند دوستش هاشم را از این مخمصه نجات دهد.
بعد از طی ماجراهایی در نهایت و بعد از تشکیل دادگاه معلوم می‌شود که هاشم بی‌گناه بوده، اما کاملاً بی‌تقصیر نیست. بعدازاین اتفاقات نغمه از هاشم دلخور می‌شود و قصد دارد که از او جدا شود، اما بعد از گفت‌وگو با سهراب او را می‌بخشد و به دیدار هاشم می‌رود و در این جا فصل سوم سریال تمام می‌شود.

 

پخش فصل چهارم سریال «از سرنوشت» در شب‌های ماه رمضان

فصل چهارم سریال «از سرنوشت» به کارگردانی سید محمدرضا خردمندان با بازی بازیگرانی چون حسین پاکدل، لیلا بلوکات، رضا داوودنژاد، مجید واشقانی، کیسان دیباج و دارا حیایی در ایام ماه رمضان از ۱۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ از شبکه دوم سیما پخش می‌شود.
عمده‌ترین مسئله‌ای که در این فصل از سریال دنبال می‌شود، موانع موجود بر سر راه جوانان در مسیر تولید داخلی و تشویق به تولید دانش‌بنیان است. 

 

کارگردان مجموعه «از سرنوشت»

فصل اول، سوم و چهارم این سریال را سید محمدرضا خردمندان و فصل دوم آن را علیرضا بذرافشان کارگردانی کرده است.

سید محمدرضا خردمندان متولد ۱۱ بهمن ۱۳۶۲ در شیراز، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس و فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی از دانشگاه صداوسیما است. خردمندان نخستین فیلم بلند سینمایی خود را در سال ۱۳۹۵ با عنوان «بیست و یک روز بعد» کارگردانی کرد که در بخش مسابقه سودای سیمرغ سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر حضور داشت و نامزد بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شد. 

او تهیه‌کنندگی فیلم «آقای کارگردان» به کارگردانی علی عرفان فرهادی و تولید فیلم‌های کوتاهی چون «جدایی» (۱۳۹۳)، «مسافر» (۱۳۹۳)، «درنگ» (۱۳۹۳)، «جایی میان ابرها» (۱۳۹۴)، «دوئل» (۱۳۹۴)، «گزارشگر» (۱۳۹۴)، «احسان» (۱۳۹۴)، «بچه و مرد» (۱۳۹۴) و «هنوز» (۱۳۹۵) و انیمیشن‌های «پدر» (۱۳۹۳)، «میم» (۱۳۹۴)، «کابوس» (۱۳۹۴) و «آنتراکت» (۱۳۹۴) را عهده‌دار بوده است.

انیمیشن «پدر» و «آنتراکت» برگزیده بسیاری از جشنواره‌های فیلم کوتاه داخلی و بین‌المللی شده‌اند.

او نویسندگی و کارگردانی چندین فیلم مستند و داستانی را در کارنامه خود دارد. وی پیش‌ازاین با آثار کوتاه ۱۰۰ ثانیه‌ای که تولید کرده بود شناخته می‌شد. آثار کوتاه او جوایز داخلی و خارجی بسیاری کسب کرده‌اند. خردمندان همچنین از مدرسان سابق انجمن سینمای جوانان ایران و حوزه هنری انقلاب اسلامی بوده است.

او تاکنون جوایز متعددی در چهار حوزه «داستان‌نویسی»، «کارگردانی مستند»، «کارگردانی داستانی» و «کارگردانی انیمیشن» از جشنواره‌های مختلف داخلی و خارجی کسب کرده است.

 

بازیگران فصل چهارم سریال «از سرنوشت»

در فصل چهارم این سریال بازیگرانی چون مجید واشقانی، حسین پاکدل، لیلا بلوکات، رضا داوودنژاد، ساناز سعیدی، سید مهرداد ضیایی، نگین صدق‌گویا، سولماز غنی، مائده طهماسبی، رضا بنفشه‌خواه، شاهو رستمی، مسعود انتظاری، محمدصادق ملک، دارا حیایی، کیسان دیباج، فاطیما بهارمست، مونا کرمی، مهدیس توکلی، مهران میری، فرهنگ زرگرباشی و متین طاهری‌نیا به ایفای نقش می‌پردازند.

 

ساعت، تاریخ و شبکه پخش سریال «از سرنوشت 4» از تلویزیون

فصل چهارم سریال «از سرنوشت» از ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ در شب‌های ماه رمضان ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه ۲ سیما پخش می‌شود. تکرار این سریال نیز در ساعت ۵:۳۰ بامداد و ۹:۲۰ صبح می‌باشد.

 

حواشی سریال «از سرنوشت 4»

- سانسور کلمه رقص در سریال «از سرنوشت»:
سانسور واژه «رقص» در قسمت اول از فصل چهارم سریال تلویزیونی «از سرنوشت» باعث به‌وجودآمدن حواشی زیادی شد.
در اولین قسمت از این مجموعه، سکانسی وجود داشت که در آن به‌وضوح شاهد بیان کلمه «رقصیدن»، از زبان بازیگران سریال بودیم اما این کلمه سانسور و در دوبله مجدد، تغییر داده شده بود.
در دوبله‌ی مجدد این سکانس با بازی کیسان دیباج و مونا کرمی، «جبران کردن» جایگزین «رقصیدن» شده است.
 

بستن
فیلم-سریال-رایگانفیلم-سریال-رایگان

عکس‌های سریال از سرنوشت


میترا رفیع در سریال «از سرنوشت»
میترا رفیع در پشت صحنه سریال «از سرنوشت»
مائده طهماسبی و نسیم فروغ در سریال «از سرنوشت»
دارا حیایی و مائده طهماسبی در سریال «از سرنوشت»
دارا حیایی، علیرضا آرا، کیسان دیباج و فاطیما بهارمست بازیگران سریال «از سرنوشت»
دارا حیایی و کیسان دیباج در سریال «از سرنوشت»
دارا حیایی و کیسان دیباج در سریال تلویزیونی «از سرنوشت»
دارا حیایی و کیسان دیباج در «از سرنوشت»

خبرهای مرتبط با سریال از سرنوشت

نظرهای منتشر شده سریال از سرنوشت

۳ سال پیش

June 8, 2021

لطفا فصل ۴از سرنوشت واگر راستین و امیر رضا در آن بازی کنند
۱
0
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

May 25, 2021

این فیلم خیلی عالیست لطفا فصل چهارم را پخش کنید😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘
۱
0
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

April 28, 2021

بازی دارا حیایی در سریال از سرنوشت عالی بود هم جدی هم کمدی خوب بودن😍🌹
۱
0
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

May 25, 2021

عالی
0
0
گزارش تخلف

۳ سال پیش

April 17, 2021

عالی فقط هرچه زودتر فصل چهارم بزارید
0
0
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

December 13, 2020

من عاشق این سریال یعنی هرچقدر بگم سریال قشنگیه کم گفتم واقعا ممنونم از سازنده و بازیگرهاش مخصوصا داراحیایی و کیسان دیباج خواهشمندم فصل های بعدی سریال رو هم پخش کنید لطفا بازیگرهاش رو تغییر ندید
0
0
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

December 13, 2020

من عاشق این سریال یعنی هرچقدر بگم سریال قشنگیه کم گفتم واقعا ممنونم از سازنده و بازیگرهاش مخصوصا داراحیایی و کیسان دیباج خواهشمندم فصل های بعدی سریال رو هم پخش کنید لطفا بازیگرهاش رو تغییر ندید
0
0
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

December 13, 2020

danger iconخطر لو رفتن داستان
سریال نسبتا خوبی بود اموزنده بود برای جوانان ولی بنظرم با اینهمه کش وقوس ها وگره هایی که در فیلم نامه بود وسریال جذاب میکرد دیگه لازم نبود هاشم همدست دلار فروش ها کنه پاک نگه میداشت هاشم
0
0
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

November 28, 2020

سلام من به بازیگری خیلی علاقه دارم ۱۴ سالمه و اسمم مانیا هست میخواستم ببینم چطور میتونم بازیگر بشم و آقای سید محمد رضا خردمندان میخواستم ببینم میتونم یکی از نقش های سریال شما رو بگیرم شما بینظیری
0
0
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

June 4, 2020

واقعا خیلی ناراحتم چرا فصل سوم از سرنوشت میخواد پاییز پخش بشه چرا میخواین یه سریال دیگه پخش کنیم سه ماه دیگه باید صبر کنم تف تو این شانس😔😔😔😔
0
0
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

April 30, 2020

خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی سریال خوبی بود یعنی من منتظر فصل سومش هستم فصل اول و دوم که عععععععااااالللللیییییی بود ممنون از سریال جججذددداااببتون ❤❤❤❤😍😍😍😍
0
0
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

April 18, 2020

من عاشق سریال از سرنوشت هستم وخیلی سریال جذابی و من دوست داشتم
0
0
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

April 6, 2020

سلام زینب فرد آقا بابایی هستم ممنونم از فیلم زیبای از سرنوشت این فیلم خیلی زیباست مخصوص بازی دارا حیایی وبا دیگران دیگر ممنونم از فیلم زیبای از سرنوشت
0
0
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

January 25, 2020

من عاشقققققققق فیلم از سرنوشتم همه ی قسمت هاشم دیدم هر روز هم تکرارش رو نگاه میکنم
0
0
پاسخ
گزارش تخلف