پوستر فیلم تاپ گان 2: ماوریک

فیلم‌ سینمایی |درام ، اکشن

تاپ گان 2: ماوریک

Top Gun: Maverick

۷.۶ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۵ رای

منتقدان:

۵

امتیاز دهید:

پس از گذشت بیش از 30 سال خدمت به عنوان یکی از بهترین هوانوردان نیروی دریایی، اکنون پیت میچل در جایگاهی است که به آن تعلق دارد. او به عنوان یک خلبان شجاع آزمایشی، محدودیت‌ها را کنار می‌زند و این پیشرفت ممکن است او را زمین بزند.

معرفی فیلم تاپ گان 2: ماوریک

«تاپ گان: ماوریک» یا «تاپ گان ۲» (Top Gun: Maverick) یک فیلم اکشن درام آمریکایی محصول سال ۲۰۲۲ به کارگردانی جوزف کوشینسکی است.

فیلم‌نامه‌نویسانِ مشترک این اثر ایرن کروگر، اریک وارن سینگر و کریستوفر مک کوری هستند که بر اساس داستانی از پیتر کریگ و جاستین مارکس، نوشته شده است. این فیلم، ادامه‌ی رسمی «تاپ گان» محصول ۱۹۸۶ است..

بازیگر اصلی فیلم تام کروز است که در نقش اول و اصلی کاپیتان پیت «ماوریک» میچل، به عنوان یک خلبان آزمایشی بازی مي‌کند. در کنار کروز، ستارگانی چون مایلز تلر، جنیفر کانلی، جان هام، گلن پاول، لوئیس پولمن، اد هریس، و ول کیلمر نیز در این فیلم بازی می‌کنند. تام کروز و ول کیلمر همان نقش‌های خودشان در فیلم اول را تکرار می‌کنند.

فیلم «تاپ گان: ماوریک» تقدیم به کارگردان فیلم قبلی (تاپ گان)، یعنی تونی اسکات شده است که در سال 2012 درگذشت.

این فیلم در 28 آوریل 2022 در کنوانسیون سینماکان (CinemaCon) اکران شد. قرار است در 27 می 2022 توسط پارامونت پیکچرز در فرمت‌های آی‌مکس (IMAX)، 4DX، ScreenX و Dolby Cinema در ایالات متحده اکران شود.

البته فیلم قرار بود در 12 ژوئیه 2019 اکران شود؛ اما به علت تصمیم برای تمرین بر روی تمام توالی‌های پیچیده‌ی پرواز، به بخش تولید اجازه داده شد که به تعویق بیفتد. این تعویق بیشتر به علت همه‌گیری کویید ۱۹ بود.

«تاپ گان: ماوریک» با تحسین وسیع و گسترده منتقدان و مخاطبان روبرو شد و بسیاری از اهالی سینما آن را برتر از فیلم اول و اصلی‌اش (۱۹۸۶) دانستند.

 

موسیقی فیلم تاپ گان 2: ماوریک (Top Gun: Maverick)

هارولد فالترمایر، آهنگساز تاپ گان، جهت ساختن آهنگ برای قسمت دوم دوباره دعوت شد. هانس زیمر، لورن بالف و لیدی گاگا نیز بعداً به فیلم پیوستند.

کنی لاگینز نوازنده‌ی فیلم نیز تایید کرده است که آهنگش به نام «منطقه خطرناک» که در فیلم اول و اصلی استفاده شده بود، در این فیلم نیز پخش می‌شود.

در 27 آوریل 2022 لیدی گاگا رسماً گفت که آهنگ «دستمو بگیر» (Hold My Hand) را آماده کرده است که در فیلم، به عنوان آهنگ پخش می‌شود. این آهنگ که به صورت تک‌آهنگ نیز در 3 می 2022 منتشر شد با همکاری بنجامین رایس و بلاد پاپ نوشته شده است.

 

حواشی فیلم تاپ گان 2: ماوریک (Top Gun 2: Maverick)

- موستانگ پی ۵۱ از دوره جنگ جهانی دوم که در فیلم دیده می‌شود، در واقع هواپیمای تام کروز است. او در زندگی واقعی یک خلبان ماهر است.

- به خاطر پافشاری تام کروز، هیچ خبری از صفحه سبز یا نماهای هوایی CGI در صحنه‌های فیلم نیست. حتی نماهای نزدیک کابین خلبان در طول صحنه‌های واقعی، در حین پرواز گرفته می‌شود. این بدان معناست که بسیاری از بازیگران مجبور بودند جلسات آموزشی گسترده‌ای را برای نیروی G انجام دهند تا در برابر فشارهای فیزیکی این نیرو بتوانند در مدت پرواز مقاومت کنند.

- دخالت تام کروز در این فیلم به شرط استفاده از هواپیمای واقعی در سکانس‌های هوایی است نه CGI.

 

بستن
فیلم-سریال-رایگانفیلم-سریال-رایگان

عکس‌های فیلم تاپ گان 2: ماوریک


تام کروز در نشست فیلم «تاپ گان 2: ماوریک» (Top Gun: Maverick) در کامیک کان سن دیه‌گو
تام کروز در نشست فیلم سینمایی «تاپ گان 2: ماوریک» (Top Gun: Maverick) در کامیک کان سن دیه‌گو
تام کروز در فیلم «تاپ گان 2: ماوریک» (Top Gun: Maverick)
گلن پاول در فیلم «تاپ گان 2: ماوریک» (Top Gun: Maverick)
مونیکا باربرو در فیلم «تاپ گان 2: ماوریک» (Top Gun: Maverick)
مایلز تلر در فیلم «تاپ گان 2: ماوریک» (Top Gun: Maverick)
جی الیس در فیلم «تاپ گان 2: ماوریک» (Top Gun: Maverick)
تام کروز در فیلم سینمایی «تاپ گان 2: ماوریک» (Top Gun: Maverick)

نقدهای فیلم تاپ گان 2: ماوریک

ساختار مجازی تهاجم


   تاپ گان: ماوریک ساخته جوزف کوشینسکی هیجان‌انگیزترین اثر سینمایی برای‌ تهاجم است. هالیوود به دست‌ مایه‌ای برای شبیه‌سازی حملات تبدیل شده و داستان‌های هالیوودی بیش از آن که کاربرد دراماتیک داشته باشند اثری پیش‌بینی کننده و گیم‌ساز هستند. آنچه در نسخه جدید تاپ گان می‌بینیم در راستای ایجاد انگیزشی برای یک سیاست گذاری غلط است. فارق از محتوای قصه که حقیقتا زیرلایه‌های عمیق سیاسی دارد، ارزش‌های سینمایی «تاپ گان: ماوریک» به ما یادآور می‌شوند همچنان سینما مهمترین مدیوم برای فرهنگ‌سازی است.  *غرور تا پیش از تماشای فیلم، آغاز فیلم‌های نولان را جذاب‌ترین کنش برای متقاعد کردن بیننده به کشف و شهود در داستان می‌دانستم اما کوشینسکی ثابت کرد که توانایی آغازی حتی فراتر از نولان را دارد. موتور سواری ماوریک، عکس‌ها و یادگاری‌هایی که در اتاق استراحتش می‌بینیم، پرواز با گرانشی بیش از 10 ماخ و انتقال او برای عملیاتی جدید نشان می‌دهد ما با یک فیلم جدی طرف هستیم. جدیت فیلم به هدفی که دارد باز می‌گردد و به هیچ‌وجه نباید برای بیننده مهم باشد که چه در پس هیجانات و تعلیق‌های فیلم نهادینه شده است. فیلم به خوبی توانایی سرگرم کردن، قصه گفتن و انتقال تجربه را به تماشاگر/مخاطب خود دارد. تا به این‌جا مخلص هالیوود و تام کروز هم هستم اما زاویه من با فیلم از جایی شروع می‌شود که هدف نامعلوم آن خیلی هم معلوم است. تنها پرچم کشورمان را در آن کوهستان‎ها و بر بدنه موشک‌ها نمی‌بینیم. یک ساعت و نیم ماوریک چانه می‌زند تا عملیاتی را به سرانجام رساند که هیچ منطقی برای روایت سینمایی آن نمی‌توان یافت به غیر از سیاستی که هزینه‌های گزاف ساخت فیلم از آنجا نشات می‌گیرد. اگر ایرانی بودنم را کنار بگذارم باید در انتها ...
   تاپ گان: ماوریک ساخته جوزف کوشینسکی هیجان‌انگیزترین اثر سینمایی برای‌ تهاجم است. هالیوود به دست‌ مایه‌ای برای شبیه‌سازی حملات تبدیل شده و داستان‌های هالیوودی بیش از آن که کاربرد دراماتیک داشته باشند اثری پیش‌بینی کننده و گیم‌ساز هستند. آنچه در نسخه جدید تاپ گان می‌بینیم در راستای ایجاد انگیزشی برای یک سیاست گذاری غلط است. فارق از محتوای قصه که حقیقتا زیرلایه‌های عمیق سیاسی دارد، ارزش‌های ...

خبرهای مرتبط با فیلم تاپ گان 2: ماوریک

نظرهای منتشر شده فیلم تاپ گان 2: ماوریک