پوستر فیلم دست نوشته ها

فیلم‌ سینمایی |اکشن ، درام

دست نوشته ها (۱۳۶۵)

Manuscripts

۷.۸ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۴ رای

منتقدان:

-

امتیاز دهید:

حسین معتمد، یک راننده تاکسی است که در گذشته عضو کمیته بوده و اکنون باخبر شده که یک گروه تروریستی به دنبال کشتن اوست. مرد جوانی که مسئول ترور اوست، پیش او می آید اما تمایلی به انجام این کار ندارد. او نقشه های گروه را برای حسین فاش می کند اما حسین از او می خواهد به همکاری با تروریست ها ادامه دهد تا او بتواند آن ها را تعقیب و دستگیر کند... .

کارگردان: مهرزاد مینویی

نویسنده: بهروز افخمی

معرفی فیلم دست نوشته ها

«دست نوشته‌ها» فیلمی اکشن به کارگردانی مهرزاد مینویی و نویسندگی بهروز افخمی و محصول سال ۱۳۶۵ است.

 

موضوع فیلم دست نوشته ها

موضوع فیلم «دست نوشته‌ها» ترور یکی از اعضای سابق کمیته انقلاب اسلامی است.

 

داستان فیلم سینمایی دست نوشته ها

حسین معتمد، که قبلاً عضو کمیته انقلاب اسلامی بوده، به دلیل نقض مقررات از کمیته اخراج شده و حالا راننده تاکسی است. جرم او این بوده که در جریان یک تعقیب و گریز، از اتومبیل شخصی یک رهگذر استفاده کرده و بعد همین موضوع منجر به خسارات جانی و مالی شده است. از یک خانه تیمی سندی به دست می آید که نشان می دهد نقشه ترور حسین معتمد کشیده شده است. کمی قبل از آن، جوانی به نام منصور انتصاری به معتمد مراجعه می کند و می گوید که مأمور اجرای طرح ترور اوست، اما چون خودش از سازمان بریده، حاضر به کار نیست. او قصد دارد اطلاعاتش را در اختیار معتمد بگذارد، اما آنچه می داند، کمکی به یافتن سرنخ مطمئنی نمی کند. معتمد اجازه می دهد که منصور به نقش خود در سازمان ادامه دهد تا با تعقیب او بتواند سرنخ های بیشتری پیدا کند. در همان حال، کمیته نیز که در تعقیب ماجراست، معتمد را از دخالت در موضوع برحذر می دارد تا قانون، خود به موضوع رسیدگی کند. منصور توسط سازمان کشته، و معتمد دستگیر و به یک خانه تیمی برده می شود. خانه توسط مأموران کمیته محاصره می شود. معتمد به کمک یکی از توابین که در خانه تیمی نفوذ کرده از داخل و مأموران کمیته از خارج، عده ای را کشته و بقیه را دستگیر و خانه را تصرف می کنند.

 

مهرزاد مینویی، کارگردان فیلم دست نوشته ها

مهرزاد مینویی متولد سال ۱۳۳۰در تهران، تدوینگر و کارگردان بود. او فارغ التحصیل مدرسه عالی تلویزیون و سینما با گرایش تدوین بود.

مینویی در سال ۱۳۵۸ در تلویزیون به کار ساختن فیلم های مستند مشغول شد و سپس از سال ۱۳۶۳ با همکاری در تدوین فیلم «شب مکافات» کار تدوین را آغاز کرد.

مهرزاد مینویی ۱۹ اسفند ۱۳۸۱ بر اثر سانحه تصادف درگذشت.

 

بازیگران فیلم سینمایی دست نوشته ها

جلیل فرجاد، امیر فرزند وطن خواه(امیر وطن زاد)، منصوره جوهری، شاپور بخشایی، علیرضا شجاع نوری، عبدالله اسفندیاری، علیرضا افخمی، شهرام الماسی، محمدعلی گوهری، بهنام شفیعی، محمد نگین، رضا بنفشه خواه، داوود مصلحی، محمد آران، محمد گرامی و رضا خلیقی، علیرضا جدیدی، اعظم قشقایی،‌ حسین پورحسین، بهزاد نایب آقا و ... بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

 

بستن
فیلم-سریال-رایگانفیلم-سریال-رایگان

عکس‌های فیلم دست نوشته ها


علیرضا شجاع نوری در فیلم «دست نوشته ها»
جلیل فرجاد در فیلم «دست نوشته ها»
منصوره جوهری در فیلم «دست نوشته ها»
امیر فرزند وطن خواه در فیلم «دست نوشته ها»
محمدعلی گوهری در فیلم «دست نوشته ها»
بهنام شفیعی و جلیل فرجاد در فیلم «دست نوشته ها»
جلیل فرجاد در فیلم سینمایی «دست نوشته ها»
منصوره جوهری در فیلم سینمایی «دست نوشته ها»

نظرهای منتشر شده فیلم دست نوشته ها