پوستر سریال آتش سرد

سریال تلویزیونی |ملودرام

آتش سرد (۱۴۰۰)

۵.۵ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۲ رای

منتقدان:

-

امتیاز دهید:

«آتش سرد» داستان زندگی مردی است که چندین سال از زندگی خود را در جبهه گزرانده و و در آنجا فرمانده جنگ بوده است و حالا پس از سال‌ها به زندگی خود برگشته است اما بعد از بازگشت یکی از دوستانش که اتفاقا برادر همسرش فوت می‌کند و این مرد فرزند دوستش را به فرزندی قبول می‌کند.

معرفی فیلم آتش سرد

سریال تلویزیونی «آتش سرد» با نام قبلی «شب بیدار» محصول گروه فیلم و سریال شبکه ۲ سیما است.

این سریال به کارگردانی رضا ابوفاضلی و به تهیه کنندگی علی مهام و به نویسندگی محسن سرتیپی و نازنین فرخلو در ۳۰ قسمت ساخته شده است.

 

موضوع سریال آتش سرد

آتش سرد درباره حق و عدالت است.

 

داستان سریال آتش سرد

فرید پدر و مادرش را در یک حادثه از دست داده و وارث نیمی از کارخانه‌های بزرگ است. محسن تاجیک شوهر عمه فرید که قیم قانونی او نیز است متوجه دستکاری در حساب‌های کارخانه می‌شود و...

 

رضا ابوفاضلی، کارگردان سریال تلویزیونی آتش سرد

رضا ابوفاضلی کارگردان، مجری طرح و مشاور آثار سینمایی و تلویزیونی است. از کارهای او می‌توان به مجموعه «شاید برای شما اتفاق بیفتد» محصول سال ۱۳۸۹ اشاره کرد.

 

زمان و ساعت پخش سریال تلویزیونی آتش سرد

«آتش سرد» از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه ۲ سیما پخش می‌شد.

پخش این سریال در اواخر آبان‌ماه ۱۴۰۱ به پایان رسید.

 

حواشی سریال اتش سرد

- سکانس جنجالی صحنه خودکشی سریال آتش سرد

پخش فیلم صحنه خودکشی در سریال «آتش سرد» بدون هشدار و علامت ۱۶+ در شبکه ها اجتماعی با موجی از واکنش های منفی به همراه بود و از این اقدام صدا و سیما و پخش صحنه‌های خشونت آمیز انتقادهای زیادی شد.

علی مهام، تهیه‌کننده سریال در واکنش به این انتقادات که در فضای‌مجازی منتشر شده عنوان کرد:

«آیا واقعاً برای یک خواب هم باید هشدار داد! اولاً خودکشی در میان نبوده و ثانیاً اتفاقی در واقعیت نیفتاده است. مطمئن باشید اگر چنین بود حتماً خودِ شبکه تصمیم به اعلامِ زیرنویس هشدار می‌کرد.

وی معتقد است، کسانی این فضاسازی‌ها را به راه می‌اندازند که دوست ندارند تلویزیون سریالِ مورد پسندِ مخاطب پخش کند و می‌گوید: کسانی که به دنبال چنین فضاسازی‌های غیراصولی‌ هستند، هیچ‌وقت برای تلویزیون و مخاطبانش خوب نخواستند. چون در این صحنه هرچیزی اتفاق می‌افتد به رویاپردازی و خواب برمی‌گردد نه واقعیت!»

تهیه‌کننده «آتش سرد» تأکید می‌کند:

«این نوع انتقادها و فضاسازی‌ها بیشتر لجبازی است تا دلسوزی؛ ما درباره رسیدن به حق و عدالت و حقانیت سریال ساختیم؛ دفاع از حقِ یتیم که از آموزه‌های دینی ما است را به نمایش درمی‌آوریم و اصلاً چنین فضاسازی‌هایی را متوجه نمی‌شوم که از کجا می‌آیند و دنبال چه هستند.»(تسنیم)

 

- تغییر نام سریال

نام این سریال در ابتدا «شب بیدار» بود اما پیش از آغاز پخش به «آتش سرد» تغییر کرد.

 

- پخش در ایام محرم

قرار بود سریال «آتش سرد» در ایام محرم بر روی آنتن شبکه ۲ برود اما این اتفاق نیفتاد و پخش آن به مهرماه موکول شد.

بستن
فیلم-سریال-رایگانفیلم-سریال-رایگان

نظرهای منتشر شده سریال آتش سرد