ده فیلم سینمایی محبوب از اما واتسون به مناسبت تولد 28 سالگی او

به مناسبت تولد بیست و هشت سالگی اما واتسون ده فیلم محبوب او از جمله شش سری از مجموعه های هری پاتر، دایره، دیو ودلبر، نوح و مزایای گوشه گیری را معرفی می کنیم.

ده فیلم سینمایی محبوب از اما واتسون به مناسبت تولد 28 سالگی او

ترجمه اختصاصی سلام سینما- به مناسبت 15 آوریل تولد بیست و هشت سالگی اما واتسون بازیگر انگلیسی متولد فرانسه به معرفی ده فیلم محبوب از او می پردازیم.

1. «Beauty and the Beast »( دیو و دلبر )

امتیاز 7.2/10

دیو و دلبر فیلمی است فانتزی و موزیکال محصول سال 2017 به کارگردانی بیل کاندن و بازی اما واتسون،  لوک ایوانز و کوین کلاین که توانست در سال 2018 نامزد جایزه بفتا و اسکار برای بهترین طراحی صحنه و بهترین طراحی لباس شود. این فیلم در باکس آفیس بیش از یک میلیارد دلار فروخت و یکی از پرفروش ترین فیلم های سال 2017 شد. 

نمایی از فیلم سینمایی دیو و دلبر

 

2. «Harry Potter and the Sorcerer's Stone»(هری پاتر و سنگ جادو )

امتیاز 7.6/10

«هری پاتر و سنگ جادو» یکی دیگر از سری فیلم های هری پاتر است که در سال 2001 به کارگردانی کریس کلمبوس و بازی دنیل ردکلیف، روپرت گرینت و اما واتسون ساخته شد. این مجموعه توانست در سال 2002 در هشت بخش از جمله بهترین فیلم انگلیسی زبان و در همان سال در سه بخش بهترین موسیقی، بهترین طراحی صحنه و لباس نامزد جایزه اسکار شود. 

نمایی از فیلم هری پاتر و سنگ جادو

 

3. «Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 »( هری پاتر و حفره های مرگبار : بخش دوم)

امتیاز 8.1/10

هری پاتر و حفره های مرگبار به کارگردانی دیوید یات محصول سال 2011 است که توانست در همان سال برنده جایزه بفتای بهترین فیلم و در سال 2012 برنده جایزه بفتای بهترین جلوه های ویژه شود و همچنین در همان سال در بخش های بهترین جلوه های بصری، بهترین چهره پردازی و بهترین طراحی صحنه نامزد جایزه اسکار شد. 

نمایی از فیلم هری پاتر و حفره های مرگبار

 

4. « Noah»( نوح )

امتیاز 5.8/10

فیلم نوح به کارگردانی دارن آرونوفسکی و بازی راسل کرو، جنیفر کانلی و اما واتسون محصول سال 2014 است که کاندید جایزه گلدن 2015 بهترین آهنگسازی شد. امتیاز پایین فیلم ناشی از انتقادات فراوانی است که به آن وارد شد از جمله اینکه در داستان هیچ سیاه پوستی برای نجات یافتن وجود ندارد، برخی منتقدان عقیده داشتند فیلم « نوح » چهره خدا را آنطور که باید به درستی نشان نداده است. همچنین نمایش این فیلم در برخی از کشورهای مسلمان نشین نیز ممنوع شد. 

نمایی از فیلم سینمایی نوح

 

5. «Harry Potter and the Goblet of Fire»( هری پاتر و جام آتش )

امتیاز 7.7/10

هری پاتر و جام آتش به کارگردانی مایک نیووال محصول سال 2005 و چهارمین قسمت از مجموعه هری پاتر است که در سال 2006 برای بهترین طراحی صحنه جایزه بفتا را به خود اختصاص داد و در همان سال توانست نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین طراحی صحنه شود. 

نمایی از فیلم هری پاتر و جام آتشین

 

6. «The Circle »( دایره )

امتیاز 5.3/10

درام هیجانی و علمی تخیلی دایره به کارگردانی جیمز پانسالت و با بازی تام هنکساما واتسونجان بویگا, و کارن گیلان از کتابی به همین نام ساخته شده است. داستان فیلم به معضلات تکنولوژی و تاثیر مخرب آن بر زندگی اجتماعی و حریم خصوصی اشاره دارد. به عقیده برخی منتقدین فیلم داستانی قابل پیش بینی دارد و به طور ناگهانی به پایان می رسد. بازی قوی بازیگران از نقاط قوت آن به شمار می آید. 

نمایی از فیلم سینمایی دایره

 

7. « Harry Potter and the Chamber of Secrets»( هری پاتر و اتاق راز ها )

امتیاز 7.4/10

فیلم هری پاتر و اتاق رازها محصول سال 2002 به کارگردانی کریس کلمبوس است که در سال 2003 در بخش های بهترین صدا، بهترین فیلم، بهترین طراحی صحنه و بهترین جلوه های ویژه نامزد دریافت جایزه بفتا شد. در این قسمت هری پاتر فردی را که قاتل والدینش بوده است پیدا می کند و با خطرات زیادی مواجه می شود. 

نمایی از فیلم سینمایی  هری پاتر و اتاق رازها

 

8. « Harry Potter and the Prisoner of Azkaban»( هری پاتر و زندانی آزکابان )

امتیاز 7.8/10

فیلم هری پاتر و زندانی آزکابان به کارگردانی آلفونسو کوارون محصول سال 2004 است که در سال 2004 برنده جایزه بفتای بهترین فیلم شد و در سال 2005 نامزد دریافت جایزه بفتا برای بهترین طراحی صحنه، بهترین جلوه های ویژه و بهترین چهره پردازی شد. همچنین در همان سال نامزد جایزه اسکار بهترین موسیقی و بهترین جلوه های بصری شد. براساس نظر منتقدان این قسمت نسبت به دو قسمت قبلی خود پیشرفت قابل توجهی داشته است. 

نمایی از فیلم هری پاتر و زندانی آزکابان

 

9. « The Perks of Being a Wallflower »( مزایای گوشه گیر بودن )

امتیاز 8/10

مزایای گوشه گیر بودن، درام عاشقانه ای است محصول سال 2012  به کارگردانی استفن شباسکی که از رمان تربیتی به همین نام  و نوشته خودش ساخته شده است. نمایش این فیلم نظر بسیاری از منتقدان را جلب کرد و در گیشه نیز به موفقیت زیادی رسید و همچنین توانست جوایز بین المللی زیادی را به خود اختصاص دهد. داستان فیلم حول زندگی نوجوانی است که تفکرات غیرمتعارفی دارد. 

نمایی از فیلم مزایای گوشه گیر بودن

 

10. « Harry Potter and the Order of the Phoenix »( هری پاتر و محفل ققنوس )

امتیاز 7.5/10

فیلم هری پاتر و محفل ققنوس به کارگردانی دیوید یت یکی از تلخ ترین مجموعه های هری پاتر است که اتفاقات پس از بازگشت لرد سیاه را به تصویر می کشد. به عقیده برخی از منتقدین با بزرگ شدن شخصیت اصلی داستان معصومیت کودکانه وی نیز از بین می رود و شادی همیشگی در چهره اش مشاهده نمی شود.  این مجموعه در سال 2008 نامزد دریافت جایزه بهترین طراحی صحنه و جلوه های بصری شد. 

نمایی از فیلم هری پاتر و محفل ققنوس

منبع: IMDb

فیلم-سریال-رایگانفیلم-سریال-رایگان

نظرهای منتشر شده