گریم و استایل‌های متفاوت باران کوثری به مناسبت تولد ۳۳ سالگی‌اش

باران کوثری از معدود بازیگران زنی است که با گریم‌ها و استایل‌های بسیار متفاوتی نقش‌آفرینی کرده و کاراکترهایی که داشته است هم بسیار متنوع بوده‌اند. به بهانه تولد او نگاهی انداخته‌ایم به کاراکترها و استایل‌های مختلف باران کوثری در فیلم‌ها.

گریم و استایل‌های متفاوت باران کوثری به مناسبت تولد ۳۳ سالگی‌اش

اختصاصی سلام سینما-  باران کوثری (زادۀ ۲۵ مهر ۱۳۶۴ در تهران) بازیگر، طراح صحنه، طراح لباس و منشی صحنه ایرانی است. باران کوثری فرزند رخشان بنی‌اعتماد (کارگردان سینما) و جهانگیر کوثری (تهیه‌کننده سینما و کارشناس فوتبال) است. باران کوثری فارغ التحصیل رشته نمایش از هنرستان سوره‌ است و بهترین بابای دنیا ساخته داریوش فرهنگ، نخستین تجربه بازیگری اوست. نقش آفرینی‌های بعدی وی تا سال ۱۳۸۰ به بازی در فیلم‌های مادرش اختصاص دارد.

باران کوثری از معدود بازیگران زنی است که با گریم‌ها و استایل‌های بسیار متفاوتی نقش‌آفرینی کرده و کاراکترهایی که داشته است هم بسیار متنوع بوده‌اند. به بهانه تولد او نگاهی انداخته‌ایم به کاراکترها و استایل‌های مختلف باران کوثری در فیلم‌ها.

زیر پوست شهررخشان بنی اعتماد

cdv m,sj aiv

کوثری در «زیر پوست شهر» یک دختر بچه نوجوان است. نوجوانی بامزه با اخم‌های خاص خودش.

 

رقص در غبار-اصغر فرهادی

رقص در غبار

ریحانه نام کاراکتر او در «رقص در غبار» است. دختری که قربانی حرف‌ها و غیبت‌های مردم و بدنامی مادرش می‌شود و چهره مظلومش دل تماشاگر را به درد می‌آورد.

 

روز سوممحمدحسین لطیفی

باران

باران

یک دختر جنوبی و معلمی جوان و مهربان که در یک انفجار در بازار پایش می‌شکند و به همین دلیل وقتی عراقی‌ها به محله آنان می‌رسند، توانایی فرار ندارد و برادرش او را در خانه مخفی می‌کند اما یک عراقی که از قضا عاشق اوست پیدایش می‌کند. لباس‌های جنوبی ظاهری متفاوت از باران کوثری را به نمایش می‌گذارد.

 

میزاک-حسینعلی لیالستانی

باران

باران

دختر جوان روستایی در لباس زیبای گیلکی که حامله است و از موقع زایمانش گذشته اما فرزندش قصد به دنیا آمدن ندارد!

 

پست‌چی سه بار در نمی‌زندحسن فتحی

باران

پست چی

دختر پولدار و مرفه بالاشهری که از قضا خیلی‌ هم پررو و حاضر جواب است. کاپشن چرمی و موی کوتاه بلوند به نمایش این پروبازی و سمجی کاراکتر کمک شایانی کرده است.

 

توفیق اجباریمحمدحسین لطیفی

توفیق

توفیق

باران کوثری در اینجا نقش یک زن متاهل را بازی می‌کند که با همسر سوپراستارش به مشکل خورده‌اند. بعد از نقش‌آفرینی‌های دخترانه، این‌بار با یک باران کوثری خانم و شیک و پیک مواجهیم.

 

تقاطعابوالحسن داوودی

تقاطع

تقاطع

دو خواهر بدشانس که در جریان یک کل کل بچه‌گانه با دو پسر تصادف می‌کنند و از دست می‌روند. حدس بزنید راننده ماشین چه‌کسی بوده؟ باران کوثری که یک عروسک‌گردان است و گاه و بیگاه با صدای عروسک‌ها و عینک گردش خودش را برای تماشاگر لوس می‌کند.

 

خون بازیرخشان بنی اعتمادمحسن عبدالوهاب

خون

خون

دختری معتاد از طبقه متوسط شهری که می‌خواهد ترک کند اما اراده‌اش را ندارد. می‌توان این‌را خاص‌ترین و سنگین‌ترین گریم او دانست.

 

حیرانشالیزه عارفپور

حیرن

حیران

دختری روستایی که عاشق پسری افغان می‌شود. معصومیت و کودکانگی در چهره و ترکیب رنگ لباس‌های او تماشاگر را به کاراکتر بسیار نزدیک می‌کند.

 

مستانهمحمدحسین فرح بخش

مستانه

مستانه

یک خانم وکیل متشخص و باز هم شیک و خوش‌پوش. رنگ ابروها و استفاده از پارچه‌های حریر و ساتن در طراحی لباس در شکل‌گیری شخصیت اثر بسیار مثبتی گذاشته است.

 

قصه پریافریدون جیرانی

قصه پریا

قصه

تنها نقش‌آفرینی باران کوثری در چادر و در نقش دختری مذهبی.

 

من مادر هستمفریدون جیرانی

من مادر

من مادر

یک دختر معصوم که قربانی تجاوز می‌شود و از ظاهر دختری شوخ و شنگ و شاد به‌مرور تبدیل به زنی کینه‌توز می‌شود که انتقام سختی از متجاوز می‌گیرد.

 

خانه دخترشهرام شاه حسینی

خانه

خانه دختر

دختری دبیرستانی با آن گل سرهای بامزه بغل موهایش که در مقنعه شمایل دبیرستانی جالبی به باران کوثری بخشیده ضمن اینکه نگاه‌های کنجکاوانه‌اش به‌یاد ماندنی است.

 

شنلحسین کندری

شنل

شنل

در شنل برای اولین بار نقش یک مادر را بازی می‌کند. درحالیکه اکثرا نقش‌هایی کمتر از سن خود را بازی کرده است در اینجا در نقش زنی که از سن خود او چندین سال بزرگتر است، ظاهر می‌شود. 

 

کوچه بی نامهاتف علیمردانی

کوچه

کوچ

دختر شیطان و شر و شور که مهارش کار هرکسی نیست. گریم او به خوبی روی کاراکترش نشسته و شر از چشمانش می‌بارد.

 

لانتوریرضا درمیشیان

لانتوری

لانتوری

یک خلافکار مبهوت کننده و زیبا و یک فم‌فتال دلبر و البته عاشق‌پیشه. این دلربا‌ترین باران کوثری‌ای نیست که روی پرده سینما دیده‌ایم؟

 

آستیگماتمجیدرضا مصطفوی

استیگمات

موی بلوند بلند، یک کیفیت زنانه ویژه به کوثری بخشیده که پیش از این شبیهش را در چهره و استایل او ندیده‌ایم.

 

عرق سردسهیل بیرقی

عرق

عرق سرد

دختر مقاوم و محکم و پا به توپ با درونی ظریف و شکننده. خطی که در ابروی اوست به باور فوتبالیست بودنش کمک بسیاری کرده است. این بهترین نقش‌آفرینی باران کوثری تا به اینجای کارنامه کاری اوست.

 


 

بهترین نقش‌آفرینی‌های ترانه علیدوستی


ده گریم متفاوت از رضا کیانیان


بهترین نقش‌آفرینی‌های بهرام رادان

 

فیلم-سریال-رایگانفیلم-سریال-رایگان

نظرهای منتشر شده

۶ سال پیش

October 22, 2018

۱- در جامه دران، که از قلم افتاده ،قبل از شنل نقش مادر رو بازی کردن ۲- فیلم دایره زنگی از قلم افتاده ۳- در سریال صاحبدلان نقش یک دختر چادری رو بازی کرده
پاسخ
گزارش تخلف

۶ سال پیش

October 20, 2018

کلا اعتقادی به دایره زنگی نداشتی!!!!!!
پاسخ
گزارش تخلف