نماینده مجلس:پخش این سریال‌ها به اتحاد و وحدت ملی کمک می‌کند

نماینده مجلس: انتظار دارم در پایان پخش چنین سریال‌هایی با هر نوع گویش و زبان و فرهنگ، با حضور کارشناسان و اهل فن، نقاط ضعف و قوت مجموعه آسیب شناسی شود.

نماینده مجلس:پخش این سریال‌ها به اتحاد و وحدت ملی کمک می‌کند

به گزارش سلام سینما سید احسن علوی نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از رسانه ملی به خاطر پخش سریال نوروزی «نون.خ» تاکید کرد:پخش چنین سریال هایی می تواند ضمن معرفی طبیعت و فرهنگ آن منطقه، به اتحاد و وحدت ملی کشور کمک کند.سید احسن علوی در این باره اظهار داشت: به سهم خودم تشکر می‌کنم از این که چند سالی است در سریال‌های نوروزی زبان و گویش و فرهنگ اقوام دیگر استان‌ها مد نظر قرار داده شد.

نماینده مردم سنندج، دیوان دره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: من سال‌های قبل، فصل‌های پنج گانه مجموعه تلویزیونی «پایتخت» را تماشا کردم و بسیار جالب بود که سریال‌ها از تهران فاصله گرفته و به سایر استان‌های کشور آمده است و بنده از طرف خودم و همچنین مجمع نمایندگان استان کردستان از صدا و سیما ممنونم که سریال «نون خ» را در ایام نوروز پخش می‌کند تا مردم عزیزمان با فرهنگ مردم استان کردستان آشنا شوند.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: انتظار دارم در پایان پخش چنین سریال‌هایی با هر نوع گویش و زبان و فرهنگ، با حضور کارشناسان و اهل فن، نقاط ضعف و قوت مجموعه آسیب شناسی شود. در ساخت چنین سریال‌هایی لازم است غنای فرهنگی هر استان را درکنار خواسته‌ها و نیاز‌های مردم، بیشتر و بهتر به تصویر کشید.

سید احسن علوی افزود: من از بازخوردی که از مردم استان کردستان داشتم، از پخش این سریال رضایت داشتند چرا که توانسته است به زبان طنز و با هنرمندی بازیگران تلویزیون، یک نشاطی را به جامعه منتقل کند. انتخاب کردستان برای سریال نوروزی و گویش شیرین کردی، خود عامل مثبتی برای آشنایی بیشتر مردم ایران با استان کردستان است.

این نماینده خانه ملت گفت: من معتقدم ساخت و پخش چنین سریال‌هایی می‌تواند ضمن معرفی طبیعت و فرهنگ آن منطقه، به اتحاد و وحدت ملی کشور کمک کند. گردشگری، فرهنگ، عقبه تاریخی، میهن دوستی و مهمان نوازی استان کردستان از مشخصه‌هایی است که در ساخت سریال‌هایی مانند «نون خ» و سایر آثار تلویزیونی و سینمایی می‌تواند به تصویر کشیده شود.

در پایان لازم می‌دانم از رییس سازمان صدا و سیما جناب آقای علی عسکری و مدیران سیما بابت تولید سریال «نون خ» تقدیر کنم و از این که در این مجموعه تلویزیونی با نگاهی مثبت، استان کردستان را به مردم عزیزمان در نوروز نشان دادند تشکر می‌کنم.
منبع: میزان

فیلم-سریال-رایگانفیلم-سریال-رایگان

نظرهای منتشر شده