بازیگران و هنرمندانی که کرونا گرفتند

بازیگران و هنرمندانی مانند بهاره رهنما، یکتا ناصر، پیمان قاسم خانی و کیانوش گرامی، این روزها با بیماری کرونا دست و پنجه نرم می کنند.

بازیگران و هنرمندانی که کرونا گرفتند

اختصاصی سلام سینما- متاسفانه ویروس کرونا روزانه قربانیان زیادی می‌گیرد و حالا در موج دوم شیوع‌اش در ایران هر هشت دقیقه، یک ایرانی از دست می‌رود. در جهان هم شیوع ویروس کرونا به اوج خودش رسیده و سرعت آن بیش از هر وقت دیگری است. حالا آمار جهانی از ۱۴ میلیون هم عبور کرده است و گویا سر بازایستادن هم ندارد. ویروسی که پیر و جوان و سفید و سیاه نمی‌شناسد و دامن همه را می‌گیرد.

هنرمندان و سینماگران زیادی هم در این روزها به این ویروس مبتلا شده‌اند. از تام هنکس و همسرش که اولین ستاره‌های سینمایی بودند که در استرالیا به کرونا مبتلا شدند بگیرید تا آخرین نمونه‌ها در هند مانند آمیتا پاچان و آیشواریا.

در این مدت در ایران هم شاهد ابتلا هنرمندان مختلفی به این ویروس بوده‌ایم. در این‌جا هنرمندان سینمایی که رفتار کرونا شده‌اند را معرفی کرده‌ایم.

در پاییز خصوصا روزهای گذشته هنرمندان مختلفی کرونا گرفتند. بهمن فرمان آرا، فیلمساز باسابقه و سید علی هاشمی، کارگردان تئاتر که به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان به سر می‌بردند، راهی خانه‌های خود شدند و در مقابل چند کارگردان دیگر در حوزه تئاتر درگیر این ویروس شده‌اند و هم اکنون تحت درمان هستند.

محمودرضا رحیمی و رضا حامدی‌خواه دو کارگردان و مدرس تئاتر هستند که به دنبال ابتلا به کرونا، در قرنطینه خانگی به سر می‌برند. خوشبختانه بیماری این دو هنرمند از نوع خفیف است و در خانه تحت درمان و استراحت هستند.

رضا حامدی‌خواه که علاوه بر تئاتر با تلویزیون و رادیو هم همکاری دارد، در پیام کوتاهی که برای خبرنگار ما فرستاد، تاکید کرد که بیماری‌اش از نوع خفیف است و جای نگرانی نیست ولی با توجه به حجم بالای پیام‌های دوستان و همکاران خود، امکان پاسخگویی به همه پیام‌ها را ندارد و از دوستان خود عذرخواهی کرد.

سید علی هاشمی دیگر کارگردان تئاتر است که با پروژه‌های تصویری هم همکاری دارد. او به تازگی به عنوان دستیار کارگردان با سریال «سیاوش» همکاری داشته است که گفته می‌شود آخرین مراحل فیلمبرداری خود را طی می‌کند. از آنجا که بیماری او از نوع خفیف نبود و کرونا ریه او را هم درگیر کرده بود، هاشمی چند روزی در بیمارستان بستری شد و به تازگی مرخص شده است. همسر او شکوفه هاشمیان، بازیگر و عکاس نیز دیگر هنرمندی است که کرونای خفیف را تجربه کرد و در خانه استراحت می‌کند.

اما آروند دشت‌آرای، دیگر کارگردان تئاتر و همسرش مارین ون هولک، بازیگر هم دیگر زوجی هستند که دچار کرونا شده‌اند. دشت‌آرای اخیرا فیلمبرداری فیلم تازه خود «روزی روزگاری آتیساز» را به پایان رساند و همسرش هم به عنوان مشاور کارگردان، او را در این پروژه همراهی می‌کرد. این زوج هم در حال حاضر در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

فرمان آرا- کرونا

پیش از این بهمن فرمان آرا در صفحه شخصی‌اش نوشت که حالش خوش است و جای نگرانی نیست و پوز کرونا را خواهد زد. او به فاصله چند روز بعد باز هم در صفحه‌اش نوشت که در راه منزل است و همانطور که وعده داده بود، کرونا را شکست داده است.

در چند روز اخیر دو اظهار نظر متفاوت درباره ساخت پروژه‌های هنری واکنش‌های گوناگونی را به دنبال داشته است. در آغاز دکتر علیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونای پایتخت، خواستار توقف پروژه‌های هنری شد اما به فاصله اندکی، دکتر نمکی، ویزر بهداشت پیشنهاد کرد هنرمندان برای بالا بردن روحیه مردم و سرگرم کردن آنان در دوران خانه نشینی، دست به کار ساخت پروژه‌های مختلف شوند و همین سخن واکنش‌های گوناگونی را در پی داشته است.

 

محسن تنابنده

تنابنده- کرونامحسن تنابنده بازیگر محبوب سینما و تلویزیون که این روزها مشغول بازی در فیلم «روزی روزگاری آبادان» حمیدرضا آذرنگ بود به ویروس کرونا مبتلا شده است.

محسن تنابنده و همسرش که هردو به کرونا مبتلا شده اند از شب گذشته به یکی از بیمارستان های تهران مراجعه کرده و هم اکنون در منزل تحت درمان و قرنطینه خانگی هستند.

 

سینا مهرادبازیگرانی که کرونا گرفتند- آقازاده

سینا مهراد هم که این روزها سریال نمایش خانگی «آقازاده» را در پخش دارد، به کرونا مبتلا شده است. این بازیگر  تا زمان بهبودی کامل در قرنطینه می‌ماند.

گلاب آدینه و دخترش نورا هاشمی

بازیگرانی که کرونا گرفتند- گلاب آدینه نورا هاشمی

گلاب آدینه و نورا هاشمی ازجمله اولین هنرمندانی بودند که در فروردین ماه به کرونا مبتلا شدند. آن‌ها در مصاحبه‌ای اینترنتی از بیماری خود خبر دادند. البته این مصاحبه بعد از نقاهت‌شان انجام شده بود.

طبق گفته نورا، او همه پروتکل‌های بهداشتی و اصل در خانه بمانیم را رعایت می‌کرد و تنها برای خرید بدون ماسک بیرون رفته بود و حدس می‌زد همین باعث ابتلایش شده باشد. نورا هاشمی و گلاب آدینه حس بویایی و چشایی خود را به مدت دو هفته از دست داده بودند و بعد از دوهفته کم‌کم علايم بهبودی در آن‌ها مشاهده شد.

خوشبختانه این هنرمندان در خانه با استراحت بهبود یافتند و احتیاجی به بیمارستان پیدا نکردند.

 

لیلا بلوکات

بازیگرانی که کرونا گرفتند لبلا بلوکات

لیلا بلوکات از جمله هنرمندانی است که بیماری‌اش سخت بود. او در پست اینستاگرامی به شرح بیماری خود پرداخت و گفت که حتی برای چند ساعت از شدت سرفه بینایی خود را هم از دست داده. او پس از بیمار شدن از مردم درخواست کرد که ویروس بسیار مسری کرونا را جدی بگیرند: « بیماری کرونا را دست کم نگیرید. عاجزانه می‌خواهم که رعایت کنید.

تا آخرین لحظه به خودم می‌گفتم که امکان ندارد کرونا باشد، حتما سرماخوردگی است. روزی که زنگ زدند و به من گفتند که کرونای شما مثبت است، باورم نمی‌شد، اما نترسیدم. زمانی ترسیدم که بینایی‌ام را از دست دادم. من هنوز هم حالم خیلی مطلوب نیست. یک هفته بود که بیمار بودم اما خبر را عمومی نکردم. زیر نظر دکتر بودم در خانه. اول فکر می‌کردم نباید اطلاع دهم. یک روز آنقدر سرفه کردم که ناگهان دیدم دیگر نمی‌بینم و جلوی چشمم تار است. آنجا بود که ترسیدم و به گریه افتادم. به خودم می‌گفتم که امشب را به صبح نمی‌رسانم. اما بعد از حدود دو ساعت آرام آرام بینایی‌ام برگشت. در آن دو ساعت جهنم را از سر گذراندم.»

 

منوچهر هادی

هنرمندانیکه کرونا گرفتند منوچهر هادیمنوچهر هادی کارگردان سریال «دل» ‌که این روزها در شبکه نمایش خانگی پخش می‌شود و فیلم‌هایی مانند «رحمان ۱۴۰۰» و «آینه بغل» ‌از دیگر هنرمندانی است که به ویروس مبتلا شدند. او در ویدیویی که منتشر کرد گفت که بیماری‌اش با علائم خفیف همراه بوده است و چندان اذیت نشده اما در این مدت در قرنطینه بود و در پستی اینستاگرامی اظهار دلتنگی برای در آغوش کشیدن دخترش کرد.

 

یکتا ناصر

بازیگران و هنرمندانی که کرونا گرفتند- یکتا ناصریکتا ناصر بازیگر سینمای ایران و همسر منوچهر هادی هم در پی ابتلای همسرش، در اینستاگرام اعلام کرد که او هم مبتلا شده است اما مانند هادی، علائم یکتا ناصر هم خفیف بود. او در اینستاگرام خود درباره بیماری‌اش نوشت:

«ممنونم از همه دوستان و عزیزانی که به من لطف دارند و نگران هستند ولی من فعلاً قرنطینه هستم و اصلاً بیماریم وخیم نیست. آرزوی سلامتی، صبوری و استقامت دارم برای همگی و ای کاش باهم مهربانتر باشیم. همه ما در زندگی زخم هایی داریم که علاجش زخم زبان زدن به دیگران نیست. سپاسگزارم از مهر همه شما بزرگواران.»

 

علی ملاقلی پور

هنرمندانی که کرونا گرفتند- ع ماقلی پورعلی ملاقلی پور، نویسنده و کارگردان مستند و سینما که فیلم قندون جهیزیه را درکارنامه خود دارد، از جمله مبتلایان به کروناست. او هم در پستی نوشت : « بیست و دوم تیر هست و تو اتاقی قرنطینه ام ، متاسفانه کرونا گرفتم و تا حدی زمین گیر شدم ، امروز تولدم هست ولی مریض و تب دار و بیحال و ضعف شدید.

اتفاقا از جای خلوت گرفتم نه شلوغ ، یعنی اگر پیش دوست یا همکاری می روید اشتباه من را نکنید که احساس اطمینان داشته باشید و ماسک را بردارید ، به راحتی دچار این مریضی عجیب و سخت شدم ، دوستان و رفقای محترم از دعای خیر ما رو بی نصیب نگذارید .»

 

پیمان قاسم خانی

هنرمندانی که کرونا گرفتندپیمان قاسم خانی این روزها بیشتر اسمش به واسطه خبر ازداج مجدد شنیده می‌شود. خبری که هم او هم کسی که منتسب به همسر جدید وی بود، این خبر را تکذیب کردند و گفتند صحت ندارد.

در این میان هرچند خود قاسم خانی درباره ابتلایش به کرونا چیزی نگفته اما امیرمهدی ژوله در انتقاد به شایعه پراکنان یک استوری منتشر کرد و گفت در شرایطی که مردم شایعه ازدواج قاسمخانی را دست به دست نشر می‌دهند او دارد با بیماری کرونا دست و پنجه نرم می‌کند.

 

بهاره رهنما

بازیگرانی که کرونا گرفندبهاره رهنما هم اخیرا در اینستاگرام خود از ابتلایش به کرونا خبر داد: «جمعه تون به شادی... روز هفتم قرنطینه و روز چهاردهم علایٔم بیماری کرونا رو با لطف ‌و یاری خداوند، دعای مادرم و خانواده و همسر مهربانم، دوستان و Thanksنزدیکانم و الطاف ائمه و فرشتگان در منزل میگذرونم. چون عادت ندارم جز شادی و خبر خوب چیزی را منتشر کنم، خواستم بگم رو به بهبودی ام و از فردا تا آخرین روز قرنطینه براتون از تجربیاتم خواهم گفت و ...»

 

بهروز بقایی

بازیگرانی که کرونا گرفتند- بهروز بقاییبهروز بقایی هم از جمله بازیگران سینما و تئاتری است که اوایل امسال به ویروس کرونا مبتلا شده بود. البته خوشبختانه حال عمومی او خوب است و بهبودی پیدا کرده و به ایسنا گفته است: « خوشبختانه حالم خوب است ولی فعلا کاری نمی‌کنم و در خانه قرنطینه‌ام.»

 

کیانوش گرامی

بازیگرانی که کرونا گرفتند- کیانوش گرامیکیانوش گرامی هم از جمله بازیگرانی است که وارد مراحل سخت این بیماری شد و حتی کارش به بستری در بیمارستان کشید. کیانوش گرامی،اکنون به خانه منتقل شده است و در منزلش از او پرستاری می‌شود.

او در گفت‌وگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم  از رنج و سختی ابتلا به کرونا گفت که: "فکر نمی‌کردم کرونا گرفته‌ام، روزهای اول فکر می‌کردم سرماخوردگی گرفتم و اتفاق حادی نیفتاده اما رفته رفته این مشکل بیشتر شد و به بیمارستان فجر رفتم.

 در بیمارستان فجر آشنایی داشتم و پیش او رفتم و سی‌تی‌اسکن گرفتم و آنجا متوجه شدیم که ریه‌ام درگیر شده است. متأسفانه همسر و دو دخترهایم هم گرفتار شدند. دو روز در خانه ماندم اما یک شب از خواب پریدم و دیدم نفسم بالا نمی‌آید. الان در بیمارستان میلاد بستری‌ام و سی‌تی‌اسکن داده‌ام سی‌درصد ریه هم گرفتار است.

گرامی با اشاره به اینکه کرونا را جدی بگیرید، خاطرنشان کرد: از مردم خواهش می‌کنم که کرونا را شوخی نگیرند تا مثل من و خانواده‌ام گرفتار این بیماری نشوند. معلوم نیست این بیماری در هر بدنی چطور نشان دهد، من 58 ساله تصور چنین اتفاقی را نداشتم. الان چند روزی در بیمارستان میلادم، بخش‌ها شلوغ است و شاهدِ فوت بیمارانم و از هرجهت تلخی‌ها را به چشم می‌بینم.

وی تصریح کرد: نمی‌توان نفس عمیق بکشم اما واقعاً باید از پزشکان و پرستاران تشکر کرد به خاطر همه اذیت‌ها و آزارهای این بیماری و بیمارانش که آنها با سعه صدر برخورد می‌کنند. آرزوی سلامتی برای همه آنها و خانواده‌هایشان داریم و همه مردم برای صحت و سلامتشان دعا کنند. از مردم می‌خواهم بنده و همه بیماران را دعا کنند. ماسک بزنید به همه نکات پزشکی عمل کنند تا شرّ این بیماری کم شود. می‌خواستیم سریالی را به عنوان تهیه‌کننده شروع کنیم و نشد. همه آنهایی را هم که برای کار آماده کردیم همه اسیر شدند و واقعاً ناراحتم که باعث شدم خانواده‌ام درگیرِ این بیماری شوند؛ خداوند شرّ این بیماری را از سر همه کشورها کم کند.»

 

شهره سلطانی

شهره سلطانی-کروناشهره سلطانی از جدیدترین بازیگرانی است که اعلام کرده به نوع حاد و شدید بیماری مبتلا شده است.  بر اساس پست اینستاگرامی این بازیگر، سلطانی ۱۹ روز پیش با بروز علائمی به ابتلایش به این ویروس پی برده و پس از انجام تست‌ها و سی‌تی‌اسکن‌های لازم متوجه شده که به کرونا مبتلا است.

او در ویدئویش گفت که کرونا را از نوع شدید و طاقت فرسا تجربه کرده است. او از بهبود حال جسمانیش با مخاطبانش صحبت کرد و از ابراز نگرانی آن‌ها تشکر کرد.  

فیلم-سریال-رایگانفیلم-سریال-رایگان

نظرهای منتشر شده