نخستین پوستر رسمی منتشر شده از فیلم اوپنهایمر کریستوفر نولان

نخستین پوستر رسمی فیلم جدید کریستوفر نولان «اوپنهایمر» با بازی کیلین مورفی به‌تازگی منتشر شده است و این بازیگر را در میان شعله‌های آتش نشان می‌دهد.

نخستین پوستر رسمی منتشر شده از فیلم اوپنهایمر کریستوفر نولان

ترجمه اختصاصی سلام سینما –  "اکنون من مرگ و نابودکننده جهانیان هستم." نقل‌قولی مشهور از اوپنهایمر 

کریستوفر نولان کارگردان برنده جایزه اسکار فیلم مورد انتظار «اوپنهایمر» (Oppenheimer) را سال دیگر منتشر می‌کند. این فیلم جنگی یک زندگی‌نامه است و اکنون کمپانی یونیورسال نخستین پوستر آن را منتشر کرده است.

 

این حماسه تاریک داستان فیزیک‌دان نظریه‌پرداز مشهور، جی. رابرت اوپنهایمر و تأثیر او در ایجاد بمب اتم را روایت می‌کند. دست‌داشتن او در این امر باعث شد مردم به اوپنهایمر لقب «پدر بمب اتم» را بدهند.

اوپنهایمرنخستین پوستر فیلم «اوپنهایمر» کریستوفر نولان بسیار متواضعانه است. کیلین مورفی که در نقش دانشمند نامی، جی. رابرت اوپنهایمر ظاهر شده است، در این پوستر تحت شعاع عواقب کارهای خود قرار گرفته، با کت‌وشلوار شیک خود در میان انفجار ایستاده و با خیال راحت خاکستر سیگار خود را می‌تکاند. شدت انفجار کمی پشت کت او را بلند کرده و درحالی‌که دودها در حال پراکنده شدن هستند، اوپنهایمر به‌تنهایی در وسط کادر ایستاده است.

 

این پوستر با شعار "دنیا برای همیشه تغییر خواهد کرد." همراه است.

اوپنهایمرستارگان زیادی در این فیلم در کنار کیلین مورفی حضور دارند. بازیگرانی چون امیلی بلانت، در نقش کیتی همسر اوپنهایمر، مت دیمون، ستوان لزلی آر. گروز، مردی که سرپرست پروژه منهتن بود، رابرت داونی جونیور، لوییس استراوس و فلورنس پیو. سایر بازیگران این فیلم شامل کنت برانا، گری اولدمن، رامی مالک  و بسیاری دیگر هستند.

 

فیلمنامه کریستوفر نولان بر اساس کتاب زندگینامه برنده جایزه پولیتزر تحت عنوان «پرمتئوس آمریکایی: پیروزی و تراژدی جی. رابرت اوپنهایمر» به نویسندگی کی برد و مارتین شروین نوشته شده است و داستان حضور این دانشمند را در پروژه سری منهتن در آزمایشگاه لس‌آلموس در نیومکزیکو روایت می‌کند.

 

این اوپنهایمر بود که چنین سلاح کشتارجمعی را به وجود آورد و به‌وسیله آن، آمریکا به طرز وحشتناکی قدرتمند شد. فیلم جدید کریستوفر نولان به‌احتمال زیاد داستان بعد از بمباران شهرهای ژاپنی هیروشیما و ناکازاکی را روایت کند.

منبع: Collider

فیلم-سریال-رایگانفیلم-سریال-رایگان

نظرهای منتشر شده