پوستر فیلم نجات سرباز رایان

فیلم‌ سینمایی |درام ، جنگی

نجات سرباز رایان

Saving Private Ryan

۸.۵ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۲۹۹ رای

منتقدان:

-

امتیاز دهید:

در جریان نبرد نرماندی، گروهی از سربازان آمریکایی به پشت خط مقدم می روند تا سربازی که 3 برادر دیگرش در جنگ کشته شده اند را نجات دهند و نزد خانواده اش برگردانند.

کارگردان: استیون اسپیلبرگ

نویسنده: رابرت رودات

ویدیوهای فیلم نجات سرباز رایان

سکانس غم انگیز «نجات سرباز ...
اسکار-2023اسکار-2023

نقدهای فیلم نجات سرباز رایان

به کارگردانی استیون اسپیلبرگ(1998)


   "نجات سرباز رایان" (1998) فیلمی در ژانر درام جنگی ساخته استیون اسپیلبرگ کارگردان نامدار آمریکایی است. داستان فیلم در گرماگرم جنگ جهانی دوم رخ میدهد:  جوخه ای از نظامیان آمریکایی با فرماندهی سروان میلر مامور میشوند تا سرباز رایان را در پشت خطوط دشمن پیدا کنند و به خانه بازگردانند. رایان که چترباز یگان هوابرد است در یک هفته سه برادر خود را در جنگ از دست داده و با دستور فرمانده کل ارتش از ادامه خدمت معاف میشود تا به مادرش در آمریکا بپیوندد. (مطالعه این نقد پیش از تماشای فیلم توصیه نمیشود.) در آغاز وقایع روز دی (D-Day) به تصویر کشیده میشود: در ششم جون 1944 بزرگترین عملیات آبی خاکی تاریخ انجام شد که به "نبرد نرماندی" مشهور است. در این روز  تاریخی قوای متفقین در سواحل فرانسه پیاده میشوند تا جبهه جدیدی در برابر آلمان بگشایند. این نیروها بلافاصله در برابر "دیوار آتلانتیک" قرار گرفتند. دیوار آتلانتیک به مجموعه ای از سنگرها و استحکامات نظامی گفته میشود که به فرمان هیتلر و توسط مارشال رومل در سواحل غربی اروپا ایجاد شده بود تا درحالیکه قوای اصلی آلمان در جبهه شرق مشغول نبرد با روسیه هستند مانع از نفوذ متفقین در غرب شود. مدافعین آلمانی تحت تاثیر عملیات های ایذایی و ضدجاسوسی متفقین تصور میکردند که آمریکائیها ساحل پادوکاله را برای حمله در نظر میگیرند و عمده قوای خود را آنجا متمرکز کرده بودند. شرایط آب و هوایی نیز به گونه ای بود که تصور نمیشد متفقین چنین روزی را برای حمله برگزینند. در این روز مارشال رومل برای ملاقات خانواده اش به مرخصی رفته بود و در آن ساعت هیتلر که شخصا فرماندهی نیروهای ذخیره را بر عهده داشت خوابیده بود و کسی از اطرافیانش جرات بیدار کردن او را پیدا نکرد! ...
   "نجات سرباز رایان" (1998) فیلمی در ژانر درام جنگی ساخته استیون اسپیلبرگ کارگردان نامدار آمریکایی است. داستان فیلم در گرماگرم جنگ جهانی دوم رخ میدهد:  جوخه ای از نظامیان آمریکایی با فرماندهی سروان میلر مامور میشوند تا سرباز رایان را در پشت خطوط دشمن پیدا کنند و به خانه بازگردانند. رایان که چترباز یگان هوابرد است در یک هفته سه برادر خود را در جنگ از دست داده و با دستور فرمانده کل ارتش ...

خبرهای مرتبط با فیلم نجات سرباز رایان

نظرهای منتشر شده فیلم نجات سرباز رایان

۲ سال پیش

May 31, 2021

اگه خدا با ماست، پس کی با اوناست؟؟!
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۲ سال پیش

March 22, 2021

یکی از بهترین فیلم های جنگی. از نظر من اگر کارگردانی اسپیلبرگ نبود فیلم آنقدر خوب نبود. چون فیلمنامه فیلم با اینکه خوب محتوای ضد جنگ را به ببینده القا می‌کنه ولی خیلی فیلمنامه قدرتمندی نیست. برعکس کارگردانی اسپیلبرگ بی نظیره. بازی تام هنکس هم جزو بهترین بازی های کارنامه اش است.
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

August 21, 2020

درست است که چند جای فیلم در فیلمنامه روی پرسوناژها کار نکرده و بعضی از حرفهایشان شعاری به نظر می رسد ولی ما دقیقا جنگ را تویش حس می کنیم با آن پروداکشن و البته از محدود فیلمهایی است که دوربین روی دست تویش خوب کار می کند و بازی خوب تام هنکس و کارگردانی اسپیلبرگ در مجموع فیلم خوبی از آب در آورده اند.
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

June 11, 2019

از بهترین فیلم های ساخته شده دیدنش رو به همه توصیه میکنم
۱
۰
پاسخ
گزارش تخلف