پوستر فیلم غریب

فیلم‌ سینمایی |بیوگرافی

غریب (۱۴۰۱)

۳.۲ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۱۳ رای

منتقدان:

-

امتیاز دهید:

«غریب» شمایلی است از وقایع کردستان در سال های 58 و 59؛ که آغاز مسیری برای تبدیل شهید محمد بروجردی به مسیح کردستان شد.

کارگردان: محمدحسین لطیفی

نویسنده: حامد عنقا

معرفی فیلم غریب

«غریب» فیلمی به کارگردانی محمدحسین لطیفی و نویسندگی و تهیه‌کنندگی حامد عنقا محصول سال ۱۴۰۱ است که نخستین بار در چهل و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به اکران درآمده‌است.

ابن دومین تجربه فیلمسازی محمدحسین لطیفی در حوزه دفاع مقدس است.

«غریب» محصول سازمان سینمایی اوج است.

این فیلم سینمایی در چهل و یکمین دوره از جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه، بهترین جلوه‌های ویژه میدانی، بهترین چهره‌پردازی، بهترین نقش اول زن، بهترین فیلم از نگاه ملی و جایزه ویژه هیأت داوران در بخش مقاومت بین‌الملل را دریافت کرد.

 

داستان فیلم سینمایی غریب

فیلم «غریب» برشی از دوران فرماندهی شهید محمد بروجردی را در منطقه غرب به تصویر می‌کشد و فیلمنامه آن را با استفاده از کتاب «محمد؛ مسیح کردستان» اثر نصرت‌ا… محمودزاده نوشته است.

 

محمدحسین لطیفی کارگردان فیلم غریب

محمدحسین لطیفی متولد ۲۵ اسفند سال ۱۳۴۱ در تهران، کارگردان، تهیه‌کننده، نویسنده و بازیگر است. وی فعالیت هنری خود با نقاشی و مجسمه سازی و به دنبال آن نقاشی متحرک شروع کرد و وارد عرصه فیلمسازی شد.
 

زمان اکران فیلم غریب و تاریخ پخش

فیلم سینمایی «غریب»، یکی از فیلم‌های انتخاب شده برای اکران نوروزی سال ۱۴۰۲ است و این فیلم قرار است از روز ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۱ به‌صورت همزمان در سینما‌های سراسر کشور اکران شود.

 

دانلود قانونی فیلم سینمایی غریب

بعد از اکران سینمایی فیلم «غریب»، این فیلم در شبکه نمایش خانگی توزیع می‌شود، بلافاصله پس از پخش فیلم سینمایی «غریب» شما می‌توانید از طریق سلام سینما به‌راحتی و به‌صورت قانونی و باکیفیت بسیار بالا و البته با مصرف اینترنت نیم‌بها این فیلم سینمایی را دانلود نمایید و از تماشای آن لذت ببرید.

بستن
اسکار-2023اسکار-2023

نظرهای منتشر شده فیلم غریب