پوستر سریال جوکر

سریال خانگی |کمدی ، خانوادگی

جوکر (۱۴۰۰)

Joker

۷.۷ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۲۰۱ رای

منتقدان:

۱

امتیاز دهید:

«جوکر» برگرفته از یک بازی معروف جهانی است که شرکت‌کنندگان آن در طول یک مهمانی شش‌ساعته باید یکدیگر را بخندانند، بدون این که خودشان بخندند. «جوکر» دوشنبه‌ها 8 صبح منتشر می‌شود.

معرفی فیلم جوکر

«جوکر» یک رئالیتی شو است که با پخش اولین قسمتش، همه نگاه‌ها را به خود دوخت. این برنامه که در استودیو قرن جدید تولید شده و فیلیمو سرمایه‌گذاری بر آن را به عهده داشته، یک مسابقهٔ سریالی است که در هر فصل آن بازیگران، کمدین‌ها و استندآپ کمدین‌های مختلف باهم به رقابت می‌پردازند و سیامک انصاری هم میزبان این بازی است و هم داوری را برعهده دارد.

 

زمان پخش مسابقه جوکر:

۳ قسمت ابتدایی مسابقه «جوکر» ساعت ۸ صبح شنبه هر هفته منتشر شد، اما از قسمت ۴ فصل اول به بعد زمان پخش به دوشنبه‌ها، ۸ صبح تغییر کرد.

هر قسمت این برنامه حدوداً ۶۰ دقیقه است و در هر فصل آن، یک گروه با هم رقابت می‌کنند تا در فصل نهایی برنده‌های هر فصل با هم به رقابت بپردازند.

 

عوامل اصلی:

مسابقه «جوکر» را احسان علیخانی و حامد میر فتاحی کارگردانی می‌کنند و امیرحسین بزرگ‌زادگان و محسن نجفی سولاری تهیه‌کنندگان این برنامه هستند.

 

شرکت‌کنندگان فصل ۱ جوکر:

در این فصل غلامرضا نیک‌خواه، امیرمهدی ژوله، بیژن بنفشه‌خواه، امیر کاظمی، سام درخشانی، سهیل مستجابیان، امین حیایی و هومن حاج عبداللهی با هم رقابت می‌کنند. ضمن اینکه هر قسمت مهمانانی دارد که برای خنداندن شرکت‌کننده‌ها به سالن بازی می‌آیند. علی لک پوریان و ایرج ملکی از جمله این مهمانان هستند.

 

شرکت‌کنندگان فصل ۲ جوکر:

در فصل دوم این برنامه، شهرام قائدی، بهنام تشکر، هومن برق نورد،‌ ایمان صفا، وحید آقاپور، سپند امیرسلیمانی،‌ عباس جمشیدی‌فر و آرش نوذری مهمان سیامک انصاری هستند.

بازیگران فصل ۲ جوکر - پوستر قسمت دوم

 

شرکت‌کنندگان فصل ۳ جوکر:

رضا شفیعی جم، امیر غفارمنش، سروش جمشیدی، سیاوش چراغی‌پور، میرطاهر مظلومی، علیرضا استادی، بابک نهرین و حمید لولایی‌ شرکت کنندگان سومین فصل از «جوکر» هستند.

بازیگران فصل ۳ جوکر - پوستر قسمت سوم

 

شرکت‌کنندگان فصل ۴ جوکر:

تاریخ شروع پخش فصل چهارم جوکر: ۲ اسفند ۱۴۰۰

پوریا پورسرخ، یوسف صیادی، مهران رجبی، شهاب عباسی، سیاوش مفیدی، بهزاد محمدی، علی صالحی و یوسف تیموری در فصل چهارم «جوکر» با یک‌دیگر رقابت می‌کنند.

بازیگران فصل ۴ جوکر - پوستر قسمت چهارم

 

شرکت‌کنندگان فصل ۵ جوکر:

حامد آهنگی، سیروس میمنت، مجید واشقانی، علی اوجی، مهران غفوریان، علی مسعودی، محمدرضا علیمردانی و امیرحسین صدیق در فصل پنجم «جوکر» با یک‌دیگر رقابت می‌کنند.

عکسی از پوستر فصل پنجم سریال جوکر که در نوروز 1401 پخش میشود - مهران غفوریان - حامد آهنگی

 

شرکت‌کنندگان فینال (فصل ۶) جوکر:

هومن حاجی‌عبداللهی، یوسف تیموری، سهیل مستجابیان، ایمان صفا، بیژن بنفشه‌خواه، رضا شفیعی جم، محمدرضا علیمردانی،‌ عباس جمشیدی‌فر و شهرام قائدی بازیکنان فینال جوکر هستند.

پوستر فینال جوکر - پوستر فصل ششم جوکر - فصل ۶ جوکر - بازیکنان فینال جوکر

 

شرکت‌کنندگان فینال دوم (فصل ۷) جوکر:

پوستر فینال دوم جوکر - حامد آهنگی - سیروس میمنت

حامد آهنگی، سیروس میمنت، غلامرضا نیک‌خواه، سام درخشانی، امین حیایی، امیرمهدی ژوله، یوسف صیادی، هومن برق‌نورد و علیرضا استادی شرکت‌کنندگان فینال دوم جوکر هستند.

 

تاریخچه بازی جهانی جوکر:

جالب است بدانید که برنامه «جوکر» ازروی یک مسابقهٔ معروفی ساخته شده است که اولین‌بار در ژاپن، اجرا شده. در تیتراژ آغازین «جوکر» به این نکته اشاره کاملی می‌شود: در سال ۲۰۱۶ یک کمدین معروف ژاپنی به نام هیتوشی ماتسوموتو ایده ساخت چنین برنامه‌ای به ذهنش رسید. مسابقه‌ای که یک قانون کلی دارد: کسی برنده است که دیگران را بخنداند اما خودش نخندد. او اسم اولین نمونهٔ برنامه مسابقه‌ای خود را داکیومنتال گذاشت.

چیزی نگذشت که کمپانی آمازون پرایم با دیدن پتانسیل‌های بالقوه برنامه ماتسوموتو در جذب تماشاگر، حق اجرای آن را از کمدین ژاپنی خرید و شروع به تولید مسابقه‌ای مشابه در بسیاری از کشورها از جمله آلمان، استرالیا، هند، فرانسه، اسپانیا و هلند کرد. برنامه آمازون «lol» نام داشت که به معنی آن «آخرین نفری که می‌خندد» بود. (last of laughing)

این برنامه در هر کشوری که ساخته شد مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت و عوامل برنامه «جوکر» هم با دیدن این نمونه‌ها خیلی زود تصمیم گرفتند نمونه ایرانی برنامه را با نام «جوکر» تولید کنند.

 

استقبال چشمگیر از برنامه جوکر:

چیزی که از همان قسمت اول پخش «جوکر» به چشم می‌آید و مهم به نظر می‌رسد، تلاش عوامل سریال برای ساخت برنامه‌ای متفاوت و باکیفیت بوده است. البته «استودیو قرن جدید» یکی از پیش‌گامان برنامه‌سازی تلویزیونی در چند سال گذشته بوده است و بهترین برنامه‌های مسابقه و رئالیتی را تولید کرده، پس انتظار می‌رفت «جوکر» هم از حیث کیفیت سخت و اجرای دکور و... یک‌سروگردن بالاتر از باقی برنامه‌های رئالیتی شو مشابهش مانند «شب‌های مافیا» باشد که همین‌طور هم شد.

بسیاری از خود می‌پرسند که دلیل این استقبال چشمگیر از برنامه «جوکر» چه بوده است؟ و خب بسیاری دیگر به این سؤال یک پاسخ روشن داده‌اند: اینکه هیچ برنامه یا حتی سریال دیگری در نمایش خانگی به‌اندازه «جوکر» خنده‌دار نبوده است. اکثر تماشاگران این برنامه اظهار کرده‌اند که خنده‌دار بودن برنامه، دلیل اصلی آن‌ها برای تماشای «جوکر» بوده است.

خب برنامه «جوکر» به‌راستی لحظه‌های کمیک بسیاری دارد. خود بازی و قانون اصلی‌اش، اولین دلیل کمدی بودن برنامه «جوکر» هستند. در هر دور این مسابقه هشت شرکت‌کننده حضور دارند که هرکدام باید سعی کنند با خنداندن دیگران، رقبای خود را حذف کنند و خودشان نخندند. این‌که شرکت‌کننده‌ها مادام سعی می‌کنند کارهای خنده‌دار انجام دهند خودش یک عامل تولید کمدی در برنامه است و فراتر از آن تلاش عجیب‌وغریب شرکت‌کننده‌ها برای نخندیدن و اینکه به هر تکنیکی متوسل می‌شوند تا خندهٔ خود را بخورند و نخندند هم در نوع خودش لحظات بسیار بامزه و خنده‌داری را به وجود می‌آورد. یعنی «جوکر» برنامه‌ای است که هم با خنداندن و هم با سعی بر نخندیدن، تولید کمدی و خنده می‌کند.

علاوه بر این امکان کمیک بالقوه که در خود بازی وجود دارد، انتخاب شرکت‌کننده‌ها هم ترکیبی بسیار بامزه را در فصل اول نتیجه داده است. از جمله بامزه‌ترین لحظات مسابقه «جوکر» زمانی است که یکی از بازیکنان می‌خواهد از «جوکر تایم» استفاده کند؛ یعنی فرصتی ده‌دقیقه‌ای که در آن، روی سن جوکر تایم می‌رود و در این زمان همه باید به او نگاه کنند و او می‌تواند هر کاری بکند تا رقبا را بخنداند و خودش هم مادام که روی سن است می‌تواند بخندد. تا کنون جوکر تایم‌ها بازی را پیش برده‌اند و شرکت‌کننده‌ها را خندانده‌اند.

 

قسمت‌های منتشر شده فصل اول سریال جوکر

قسمت اول جوکر (فصل ۱)

در قسمت اول این برنامه، چیزی در حدود یک نیمه از زمان برنامه به معرفی شرکت‌کنندگان و معاشرت‌های معمولشان پرداخته می‌شود. در لوای معاشرت و گفت‌وگوی دوستانهٔ شرکت‌کنندگان، قوانین بازی برای آن‌ها و برای تماشاگران توضیح داده می‌شود و وقتی مجری برنامه سیامک انصاری از داخل اتاق کنترل بازی که در آنجا در چندین مانیتور بزرگ تک‌تک حرکات و رفتارهای بازیکنان را زیر نظر دارد، دکمه سبز را به فشار درمی‌آورد بازی شروع می‌شود.

در ابتدای بازی، شرکت‌کننده‌ها کمی سردرگم هستند و هنوز نحوه بازی دستشان نیامده. اما هرچه بازی جلوتر می‌رود، آن‌ها بیشتر با فضا اخت می‌شوند. سام درخشانی اولین بازیکنی است که می‌خندد و کارت زرد را برای خندیدن از داور یعنی انصاری می‌گیرد. امین حیایی در قسمت اول اولین جوکر تایم را اجرا می‌کند و بیژن بنفشه‌خواه را به دام می‌اندازد تا دومین کارت زرد بازی را بگیرد. اگر بازیکنی دو بار بخندد، بعد از کارت زرد با دریافت کارت قرمز از بازی حذف می‌شود و به اتاق کنترل می‌رود. البته در قوانین بازی گفته شده که میزبان می‌تواند در برههٔ زمانی خاصی آن‌ها را دوباره به سالن بازی برگرداند تا بازیکنان را بخندانند.

در این اپیزود رفتارها و اکت‌های غلامرضا نیک‌خواه (مثل رقص و حرکات موزون) و هومن حاج عبداللهی (با مازنی حرف‌زدن و پوشیدن زیرپیراهنی و جوراب سوراخ)، بسیار بامزه و حتی شگفتی‌ساز است و ژوله و درخشانی و بنفشه‌خواه بیشتر از همه برای نخندیدن تلاش می‌کنند. در پایان اپیزود اول علی لک‌پوریان برای خنداندن آن‌ها به اتاق بازی می‌آید و بازی «بغلی بگیر» را آغاز می‌کند. در این بازی نیک‌خواه با دو اکت کلامی بسیار خنده‌دار و جابه‌جاکردن واژه‌ها باعث می‌شود امیر کاظمی و ژوله کارت زرد بگیرند.

 

قسمت دوم جوکر (فصل ۱)

در قسمت دوم بازی کاملاً روی دور می‌افتد و سرعت می‌گیرد. این قسمت از ادامه بازی بغلی بگیر آغاز می‌شود و این بار نوبت کاظمی است که از نیک‌خواه خنده بگیرد و کارت زرد دار شود. دو بازیکن یعنی بیژن بنفشه‌خواه و امیر کاظمی حذف می‌شوند و غلامرضا نیک‌خواه در جوکر تایم خود شعبده‌بازی‌هایی می‌کند که خنده‌دارترین جوکر تایم تا اینجای برنامه را به نام خود ثبت می‌کند. البته پیش از او بیژن بنفشه‌خواه هم از جوکر تایم خود استفاده می‌کند و معماهایی بامزه را تعریف می‌کند که البته فقط تماشاگران را می‌خنداند و هیچ‌کس کارت زرد نمی‌گیرد. سام درخشانی در این قسمت با رپ کردن درباره تن ماهی که مشغول درست‌کردن آن است، بنفشه‌خواه را برای بار دوم می‌خنداند و به او کارت قرمز می‌دهد تا اولین بازیکن حذف شده بازی باشد. درخشانی بار دیگر با صحبت از مغز در حال رشدش و چشم در چشم شدن با حیایی باعث خنده امین حیایی می‌شود که یکی از بازیکنان سرسخت است. ژوله هم در انتهای جوکر تایم خود با کاظمی چشم در چشم می‌شود و همین باعث حذف شدن کاظمی می‌شود.

بنفشه‌خواه و کاظمی که حذف شده‌اند، به اتاق کنترل می‌روند و ادامه مسابقه را از آنجا می‌بینند. قسمت دوم با پایان یافتن جوکر تایم نیک‌خواه به پایان می‌رسد درحالی‌که انصاری دکمه قرمز را فشار داده که نشان می‌دهد یک نفر خندیده است. اما فهمیدن اینکه چه کسی خندیده، به قسمت سوم موکول می‌شود.

رقص غلامرضا نیک‌خواه که از آن به‌عنوان ورزشی برای درد زانویش رونمایی می‌کند هم از جمله خنده‌دارترین بخش‌های قسمت دوم هستند.

 

قسمت سوم جوکر (فصل ۱)

در قسمت سوم جوکر روند بازی سرعت گرفت. ساعات زیادی تا پایان بازی باقی نمانده بود. یکی از سورپرایزهای این قسمت حضور ایرج ملکی در برنامه بود. او که کارگردان فیلمهای کوتاه اینستاگرامی است (چطور به تو گیر ندادن) برای خنداندن بازیکنان به استودیو آمد و با خنداندن امیرمهدی ژوله او را حذف کرد.

در این قسمت امیر کاظمی هم با کارت دوم، از بازی اخراج شد و غلامرضا نیک‌خواه اولین کارت زردش را گرفت. جوکر تایم سهیل مستجابیان که اجرای یک نمایشنامه بود، یکی از خنده‌دارترین بخش‌های این قسمت بود که البته هیچ‌کدام از بازیکنان را به دام نینداخت.

 

قسمت چهار جوکر (فصل ۱)

در قسمت آخر فصل اول، رقابت از همه قسمت‌ها نزدیک‌تر بود. ضمن اینکه قوانین بازی هم سخت‌گیرانه‌تر شد. حالا دیگر هر خنده یا لبخند کوچکی هم باعث حذف بازیکنان می‌شد. یکی از اتفاقات این قسمت کارت زرد گرفتن سهیل مستجابیان به دلیل عدم مشارکت در بازی‌ها و نخنداندن دیگران بود. جوکر تایم سام درخشانی و آمدن بیژن بنفشه‌خواه با لباس خروس به استودیو در این قسمت نتوانست شرکت‌کنندگان سرسخت را بخنداند تا اینکه بازی بدنی علی لک پوریان و خوانندگی ژوله روی دستگاه ورزشی لرزاننده، سام درخشانی را هم حذف کرد.

چالش کودکی و مثل بچه‌ها حرف‌زدن خنده‌دارترین بخش این قسمت بود که در آن امین حیایی هم بامزه‌ترین بود و هم خودش خندید و حذف شد. رپ کردن غلامرضا نیک‌خواه هم یکی از بخش‌های خنده‌دار این قسمت بود که در آن ژوله را دیس کرد. در این بخش غلامرضا نیک‌خواه هم برخلاف تصور تماشاگران حذف شد. مستجابیان و عبداللهی دو شرکت‌کننده نهایی بودند که با هم به توافق رسیدند جایزه را تقسیم کنند چون هیچ‌کدام دیگری را نخنداند.

 

آنچه در فصل دوم جوکر اتفاق افتاد

در قسمت اول فصل دوم بازیکنان این دوره مشخص شدند: بهنام تشکر، هومن برق‌نورد، وحید آقاپور، ایمان صفا، شهرام قائدی، سپند امیرسلیمانی، عباس جمشیدی و آرش نوذری. هرچند در ابتدا ترکیب چندان جالب به نظر نمی‌رسید اما با شروع برنامه به تماشاگران ثابت شد که در این فصل رقابت بسیار سخت‌تر است.

چرا که همه بازیکنان هم بسیار طنازند و هم در کنترل خنده خود خوب هستند. جمشیدی از تکنیک‌هایی برای نخندیدن استفاده کرد که اولین کارت زرد بازی را برایش به همراه داشت و البته در جوکر تایم خود موفق شد دو نفر را هم‌زمان بخنداند: سپند امیرسلیمانی و وحید آقاخانی. واقعاً هم یکی از بامزه‌ترین جوکر تایم‌های برنامه تا این قسمت بود.

 

حواشی:

- این برنامه، اولین رئالیتی شوی ایرانی است که در دکوری سیصد و شصت درجه‌ای ساخته می‌شود و جالب است بدانید که در هر قسمت چیزی حدود ۴۵ دوربین فیلم‌برداری، زوایای مختلف بازی را تصویربرداری می‌کنند.

- قسمت اول و دوم «جوکر» سرو صدای زیادی به پا کرد و تماشاگران را شدیداً به وجد آورد. به شکلی که فیلیمو گزارش داد که مانند قسمت اول، قسمت دوم برنامه هم رکورد تماشای فیلیمو را جابه‌جا کرده و به ۱۸ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۴۹۱ دقیقه، در ۱۶ ساعت اول انتشار مسابقه رسانده است.

بستن

خرید و دانلود قانونی سریال جوکر


فیلم-سریال-رایگانفیلم-سریال-رایگان

عکس‌های سریال جوکر


سیامک انصاری در «جوکر»
سام درخشانی در «جوکر»
امیرمهدی ژوله در «جوکر»
سام درخشانی در رئالیتی شوی «جوکر»
امیرمهدی ژوله در رئالیتی شوی «جوکر»
سهیل مستجابیان در «جوکر»
رضا نیکخواه و سام درخشانی در «جوکر»
بیژن بنفشه خواه در «جوکر»

خبرهای مرتبط با سریال جوکر

نظرهای منتشر شده سریال جوکر

یک سال پیش

۲۹ مرداد ۱۴۰۲

فیلم قشنگی بود من تا آخرش دیدم
0
0
پاسخ
گزارش تخلف

یک سال پیش

۱۸ اسفند ۱۴۰۱

عالیه عالیه ... هیچ نقصی نداره ... ولی کاش برا خانم ها بود ....
۱
۱
پاسخ
گزارش تخلف

یک سال پیش

۱۸ اسفند ۱۴۰۱

خیلی خوبه
0
0
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۳ دی ۱۴۰۰

تا قسمت دومش که عالی بود
۳
۲
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۱۶ آذر ۱۴۰۰

لوس و ابتدایی ! تنها نقطه قوت ؛ تبلیغاتش بود که یهو احسان علیخانی شد همه کاره و با اسمش توجه جلب کردند >)
0
۱۳
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۹ آذر ۱۴۰۰

کار در نیومده ... ضعیف و مصنوعی !
۲
۱۱
پاسخ
گزارش تخلف