پوستر سریال شب های مافیا

سریال خانگی |خانوادگی

شب های مافیا (۱۳۹۹)

Mafia Nights

۷.۳ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۳۴۷ رای

منتقدان:

-

امتیاز دهید:

در این رئالیتی شو در هر فصل گرداننده بازی، 12 نفر از دوستانش را برای بازی مافیا دعوت می‌کند و آنها به اتفاق شخص دعوت کننده که در بازی به او لیدر یا گرداننده می‌گویند بازی را کاملا رئال و بدون دخالت گروه کارگردانی انجام می‌دهند...

کارگردان: سعید ابوطالب

معرفی فیلم شب های مافیا

رئالیتی‌شو «شب‌های مافیا» به کارگردانی سعید ابوطالب و گردانندگی (اجرا) محمدرضا علیمردانی در دو سری نخست (۹ فصل) و کامبیز دیرباز در سری سوم (۵ فصل) بر اساس بازی مافیا ساخته شده‌ و از شبکه نمایش خانگی منتشر شده است.

در هر فصل از این مجموعه، ۱۲ شرکت‌کننده از میان بازیگران سینما و تلویزیون و سایر افراد مشهور به بازی دعوت می‌شوند و آنها به اتفاق برگزارکننده برنامه، بازی را به صورت واقعی  و بدون دخالت گروه کارگردانی انجام می‌دهند.

نخستین قسمت این برنامه در تاریخ ۲۷ آبان ۱۳۹۹ از طریق شبکه نمایش خانگی منتشر شد و با استقبال بی نظیر مخاطبان روبه‌رو گردید.

برای تماشا و دانلود قانونی نسخه باکیفیت با مصرف حجم اینترنت نیم‌بهای مجموعه «شب‌های مافیا» و مطالعه حواشی و اخبار مربوط به آن با سایت سلام سینما همراه باشید.

 

سری ۴ شب های مافیا

سری جدید (چهارم) «شب‌های مافیا» به گردانندگی محمدرضا علیمردانی از تاریخ ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ از شبکه نمایش خانگی پخش خواهد شد.

علیرضا خمسه، علی اوجی، منوچهر هادی، ایمان صفا، مهران رجبی، سیامک صفری، رامین راستاد، علیرضا اوسیوند، کاوه سماک باشی، وحید آقاپور، معین ضد (زندی) و سید بشیر حسینی شرکت‌کنندگان این فصل از «شب های مافیا» هستند.

 

زمان و تاریخ پخش سری جدید (دور چهارم) مجموعه شب های مافیا

پخش فصل اول از سری چهارم «شب‌های مافیا» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سعید ابوطالب از ۲۹ اسفند آغاز می‌شود و به‌صورت هفتگی از طریق شبکه نمایش خانگی پخش خواهد شد.

این رئالیتی‌شو با گردانندگی محمدرضا علیمردانی ساخته شده است و ۱۲ چهره نام‌آشنا از هنرمندان کشور در این فصل حضور دارند.

 

قواعد بازی شب های مافیا

در بازی «شب های مافیا» بازیکن‌ها به دو دسته اکثریت شهروند و اقلیت مافیا تقسیم می‌شوند. نقش‌هایی که از ابتدا جز صاحب نقش و گرداننده کسی از آن مطلع نیست، اما گروه مافیا در شب اول یکدیگر را می‌شناسند. هدف شهروندان در دست گرفتن شهر و پاک‌سازی از مافیاست و پیروزی مافیا در گروی برابری با تعداد شهروندان است. بازی در ۲ بخش شب‌ها و روزهای متوالی انجام می‌شود.

روزها همه نقش شهروند را بازی می‌کنند و در فرایند اتهام‌زنی دفاع و رأی‌گیری تلاش می‌کنند مافیا را کشف و با اکثریت آرا از شهر بیرون نماید. پس روزها نقش واقعی هر کس نباید دیده شود و بازیکنان فقط سعی بر متهم کردن مافیا واقعی و دفاع از خود دارند. در روز دانستن نقش توسط بازیکن دیگر یا فهمیدن نقش دیگری در شب با تقلب یا هرگونه اطلاق نقش، بازی را بی‌هدف می‌کند و باعث اخراج بازیکن توسط گرداننده می‌شود. در گفتگوهای روز نقش برای هیچ‌کس اهمیت ندارد و فقط تعیین گروه شهروندی یا مافیایی در کلمات و رفتارهای بازیکنان حائز اهمیت است. هر روز پس از گفتگو با رأی‌گیری دور اول بازیکنانی که بیشترین رأی اتهام را دریافت کرده‌اند از خود دفاع می‌کنند و پس از ارائه دفاعیه، رأی‌گیری دور دوم با چشمان باز (در صورت حضور تنها یک نفر در دفاعیه) یا با چشمان بسته (در صورت حضور بیش از یک نفر در دفاعیه) انجام می‌شود، ولی بازیکنان حاضر در دفاعیه حق رأی ندارند.

در پایان رأی‌گیری دور دوم بازیکنی که حداقل نیمی از آرا را کسب کرده باشد (در صورت حضور تنها یک نفر در دفاعیه) یا بیشترین رأی را دریافت کرده باشد (در صورت حضور بیش از یک نفر در دفاعیه)، از بازی خارج می‌شود. در صورت تساوی رأی دو بازیکن، کار به قرعه مرگ می‌کشد و بازیکنی که کارت تیک سبز را بردارد در بازی می‌ماند و بازیکن دیگر خارج می‌شود.

در بخش شب به فرمان گرداننده بازی گروه مافیا از خواب بیدار شده و به‌صورت پنهانی لحظاتی را به مشورت می‌نشینند که کدام شهروند را مورد هدف قرار دهند. پس از آن به دستور گرداننده برخی شهروندان به‌مانند دکتر، روانپزشک، کارآگاه، جان‌سخت، شهردار، فروشنده و حرفه‌ای نیز برای اجرای نقش‌های شب خود بیدار می‌شوند.

 

نقش‌ها در برنامه شب های مافیا

گروه شهروندان:

شهردار: فقط یک‌بار در طول بازی و در صورت حضور حداقل دو بازیکن در دفاعیه و عدم حضور خود او در دفاعیه، می‌تواند دور دوم رأی‌گیری را ملغی و از خروج یک بازیکن جلوگیری نماید. یا حکم خروج مستقیم به یکی از افراد حاضر در دفاعیه دهد.

دکتر شهر: هر شب می‌تواند جان یک نفر را از شلیک شب نجات دهد. او جان خودش را فقط یک‌بار می‌تواند نجات دهد.

روان‌پزشک: دو بار در طول بازی می‌تواند قدرت مکالمه بازیکنی را بابت روان‌درمانی از او بگیرد.

کارآگاه: هر شب می‌تواند استعلام یک نفر را از گرداننده برای تعیین وضعیت شهروند یا مافیا بگیرد. اگر جوکر بازیکنی را انتخاب کرده باشد، استعلام او برعکس می‌شود. البته رئیس مافیا همیشه به او شهروند معرفی می‌شود.

حرفه‌ای: هر شب می‌تواند به یک مافیا شلیک کند. اما با شلیک اشتباه به شهروندان خودش از بازی خارج می‌شود.

جان‌سخت: با شلیک اول از سوی مافیا کشته نمی‌شود و البته از شلیک اول نیز بی‌خبر است. گرفتن استعلام نفرات خارج شده از بازی به عهده اوست. او دو بار می‌تواند استعلام وضعیت بگیرد.

فروشنده: یک‌بار در طول بازی می‌تواند توانایی یک فرد را برای کل بازی از وی بگیرد. کسی که انتخاب فروشنده بوده، فردای همان روز توسط گرداننده اعلام می‌شود.

شهروند ساده: قابلیت منحصربه‌فردی در شب ندارد و مهم‌ترین مشارکت وی در بخش روز و رأی‌گیری است.

 

گروه مافیا:

پدرخوانده: استعلام پدرخوانده برای کارآگاه همیشه شهروند است و تعیین شلیک شب از طرف گروه مافیا به عهده اوست.

دکتر لکتر: هر شب می‌تواند یک نفر را از شلیک حرفه‌ای نجات دهد. لکتر، جان خودش را فقط یک بار می‌تواند نجات دهد.

جوکر: هر شب می‌تواند یکی از اعضای مافیا یا شهروندان را انتخاب کند تا در آن شب استعلام آن فرد برای کارآگاه برعکس شود. او فقط یکبار می‌تواند خودش را انتخاب کند. جوکر نمی‌تواند برای دو شب متوالی بازیکنی را انتخاب کند.

مافیای ساده: از اعضای مافیا که در شب با همراهی خود به پدرخوانده، دکتر لکتر و جوکر گروه مشورت می‌دهد.

 

کارت‌های حرکت آخر در شب‌های مافیا

مسیر سبز: بازیکن در حال ترک بازی با داشتن این کارت می‌تواند یک بازیکن را در مسیر سبز آن روز قرار دهد که تحت هر اتهامی در رأی‌گیری قرار نگیرد.

فرش قرمز: بازیکن در حال ترک بازی با داشتن این کارت بازیکنی را متهم می‌کند و فرش قرمزی برای قرارگرفتن در رأی‌گیری پایان روز برایش پهن می‌کند، تا در هر شرایطی به دفاعیه وارد شود.

ذهن زیبا: بازیکن در حال ترک بازی با داشتن این کارت باید از ذهن خود استفاده کند و یک نقش از نقش‌هایی که در روند بازی اعلام نشده را بر مبنای حدس برملا، و در صورت تأیید صحت این افشاگری توسط گرداننده می‌تواند به بازی برگردد. درصورتی‌که فرد بیرون رفته عضو مافیا باشد، فقط می‌تواند نقش شهروندان را حدس بزند.

بی‌خوابی: امشب کسی نمی‌خوابد، زد و خوردی وجود ندارد و کسی کشته نمی‌شود. مستقیم به روز بعد می‌رویم، احتمالاً بازیکن‌ها خسته و خواب‌آلود به متهم کردن یا حمایت از یکدیگر خواهند پرداخت.

سرگیجه: بازیکن در حال ترک بازی با داشتن این کارت، در هر نقش یا طرفی که باشد، باید یک حقیقت مرتبط به بازی را وارونه بیان نماید و گرداننده این موضوع را تأیید نماید و سپس از بازی خارج می‌شود.
قابلیت کارت سرگیجه در سری چهارم تغییر کرد: اگر بازیکن اخراجی این کارت را پیش روی بازیکن دیگری قرار دهد آن بازیکن یک روز و یک شب کامل دچار سرگیجه می‌شود هیچ اقدام و عمل او مؤثر واقع نمی‌شود و شلیک او به هدف نمی‌خورد و رأی او شمرده نمی‌شود.

شلیک نهایی: بازیکن در حال ترک بازی با داشتن این کارت به بازداشتی موقت می‌رود و بعد از رأی‌گیری دور دوم برخواهد گشت و به‌جای مافیا شلیک شب را به انتخاب خودش انجام خواهد داد؛ بازیکن بعد از شلیک نهایی کاملاً از بازی خارج می‌شود.

 

کارگردان مجموعه شب‌های مافیا

سعید ابوطالب فیلم‌ساز، مستندساز و سیاست‌مدار ایرانی است. او از اصولگرایان مستقل است و نماینده مردم تهران در مجلس هفتم شورای اسلامی بود. 

او پس از حمله آمریکا به عراق در رأس یک گروه فیلم‌برداری به این کشور رفت و همراه یکی دیگر از اعضای گروه، توسط نیروهای آمریکایی بازداشت شد که حدود چهار ماه طول کشید و پس از آزادی و بازگشت به ایران به‌عنوان چهره فرهنگی اصول‌گرا معرفی شده و به کرسی نمایندگی مجلس رسید. 

او عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هفتم بود و طرح استفاده مدیریت‌شده از ماهواره را در مجلس دنبال می‌کرد که طبق این طرح «سازمان صدا و سیما موظف می‌شد حداکثر تا شش ماه، با راه‌اندازی حداقل سه شبکه تلویزیونی با گستره کشوری، نسبت به دریافت و پخش هم‌زمان آن دسته از برنامه‌های شبکه‌های ماهواره‌ای که مغایر با ارزش‌ها و مبانی فرهنگ اسلامی و ملی نباشد، اقدام نماید.»
وی در انتخابات مجلس هشتم از راهیابی به مجلس بازماند.

 در کارنامه هنری ابوطالب تولید فیلم‌های مستندی چون «اقلیت و اکثریت» و «رقص فقر» و برنامه‌هایی چون «دستم را بگیر»، «رالی ایرانی»، «سرزمین دانایی»، «شام ایرانی»، «شب‌های مافیا» و «77 ساعت» به چشم می‌خورد.

 

دانلود قانونی مجموعه شب‌های مافیا

بعد از انتشار مجموعه «شب‌های مافیا»، شما می‌توانید از طریق سلام سینما به‌راحتی و با چند کلیک این سریال جذاب را به‌صورت قانونی و با کیفیت بسیار بالا و البته با مصرف اینترنت نیم‌بها دانلود کنید و به تماشای آن بنشینید.

اگر بخواهید بیش از یکبار این سریال را ببینید که مطمئن باشید حتماً همین‌گونه خواهد بود، بهتر است به‌جای تماشای آنلاین که ممکن است در میانه پخش به علت کند شدن سرعت اینترنت، متوقف شده و یا کیفیت پخش آن تغییر کند، آن را به‌صورت قانونی از طریق سلام سینما دانلود کنید و هرچند بار که می‌خواهید به تماشایش بنشینید.

یکی از مهم‌ترین نکات در دانلود قانونی و خرید مجموعه «شب‌های مافیا» در سلام سینما این است که شما می‌توانید از میان کیفیت‌های مختلف بسته به حجم مصرفی موردنظر، از 480P تا کیفیت بسیار بالای bluray کیفیت موردنظر خود را انتخاب کرده و بعد از آن به درگاه پرداخت معتبر وصل خواهید شد. 

نکته مهم دیگر این است که کیفیت‌های مختلف، قیمت‌های متفاوتی هم دارند؛ بنابراین تمامی موارد و سلایق مخاطبان ارجمند را «سلام سینما» مدنظر دارد و با احترام به آن سلایق، همه را پوشش می‌دهد.

 
حواشی مجموعه شب های مافیا

- قسمت اول «شب‌های مافیا» با رکورد ۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار دقیقه تماشا بالاتر از سریال‌های «هم‌گناه»، «دل»، «هیولا» و «مانکن» قرار گرفت.

 

- قسمت اول این برنامه از نظر تماشا در دسته‌بندی رئالیتی‌شوها با اختلافی چشمگیر بالاتر از «شام ایرانی» و «رالی ایرانی» قرار گرفت.
 

بستن

خرید و دانلود قانونی سریال شب های مافیا


فیلم-سریال-رایگانفیلم-سریال-رایگان

عکس‌های سریال شب های مافیا


«شب های مافیا»
بهاره رهنما و محمدرضا علیمردانی در «شب های مافیا»
فریبا نادری در «شب های مافیا»
روشنک گرامی در «شب های مافیا»
مریم مومن و آزیتا ترکاشوند در «شب های مافیا»
شبنم فرشادجو و سمیرا حسن‌پور در «شب های مافیا»
سیما تیرانداز و نسرین مقانلو در «شب های مافیا»
مریم مومن و آزیتا ترکاشوند در رئالیتی شوی «شب های مافیا»

خبرهای مرتبط با سریال شب های مافیا

نظرهای منتشر شده سریال شب های مافیا

۲ سال پیش

۲۷ شهریور ۱۴۰۱

سلام ۳ بار ۸۷۲۰۰ برداشت کردید یکبار لینک فرستادید
۲
0
پاسخ
گزارش تخلف

۲ سال پیش

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام قسمت جدید رو کی میزارید؟
۱
0
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۱۱ مهر ۱۴۰۰

بسیار عالی مخصوصا آقای اهنگی
۵
۱
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۱۱ مهر ۱۴۰۰

بنظرم بهترین رئالیتی شویی که دیدم ،یا بهتره بگم بهترین رئالیتی شوی تاریخ ایران👍👍👌👌👌💖💖💖
۴
۳
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۱۱ مهر ۱۴۰۰

سلام من و همسرم این مسابقه رو دنبال میکنیم اما یه چیزی که واقعاً آدم رو اذیت می‌کنه اینه که همیشه بازیکن ها خسته و خواب آلود هستن ما می‌خوایم انرژی بگیریم از دیدتشون وقتی دارن برای کاری پول میگیرن و ما داریم هزینه میکنیم حق ندارن همیشه خسته برسن سر فیلمبرداری یا سر تمرین ها حضور پیدا نکنند که نتونم درست بازی کنن
۹
۱
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۶ مهر ۱۴۰۰

اقای ابوطالب دوست داریم D :
۳
0
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۴ مهر ۱۴۰۰

مااافیا بی نظیره.... هر قسمت رو بیشتر از ۱۰ بار دیدمــ.. عاشقشم
۵
0
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۳ مهر ۱۴۰۰

کلا این برنامه خوب و سرگرم کننده است از تیم تهیه تشکر می کنم . امیدوارم این برنامه ادامه داشته باشد
۳
0
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۳ مهر ۱۴۰۰

بسیار عالی ممنون از همه عوامل
۲
0
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۳ مهر ۱۴۰۰

سلام من تمام قسمت های شبهای مافیا رو دیدم و هرکدوم زیبایی و خاصی خودشو داشته یه تعداد از هنرمندان فوق‌العاده بودن حتی اشتباهات و به زیبایی به طنز و... تبدیل میکردن که باعث میشد کمتر جوش بیاریم به معنی واقعی کلمه خیلی خوب ... فقط امیدوارم شرایطی ایجاد بشه کسانی که شرایط دیدن این سریالو نداشتن بتونن ببینن و لذت ببرن من و خانواده از همه عزیزان که زحمت این کارو کشیدن تشکر میکنم انشاالله تو تمام کارها و ز ندگی موفق باشید Salehi
۲
0
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۳ مهر ۱۴۰۰

خدا کنه ادامه داشته باشه
۲
0
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۳ مهر ۱۴۰۰

فوق العاده عالی امیداورم ادامه داشته باشه
۲
0
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۳ مهر ۱۴۰۰

خداداد عالی ترین پلیر
۱
0
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۳ مهر ۱۴۰۰

عالی عالی عالی
۲
0
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۳ مهر ۱۴۰۰

عالی عالی عالی
0
0
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۳ مهر ۱۴۰۰

بسیار زیبا و جذاب و هیجان انگیز هستش. به نظرم برای سری های بعد نیاز به نوآوری در طراحی دکور صحنه دارید. آخرین سری واقعا دکور صحنه بسیار ضعیف هستش. باید به تناسب و بیشتر از ورزشکاران و خوانندگان استفاده بشه. از شخصیت های به نام و سرشناس بیشتری دعوت بشه.
0
0
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۳ مهر ۱۴۰۰

فوق العاده فصل جدید دوباره بسازید
۱
0
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

بهترین قسمت ، قسمت‌هایی بود که آقای حسنی حضور داشتند ، چقدر هم خوب که به فینال فینالیست‌ها هم رسیدند . واقعاً هم شهر و هم مافیا رو عالی بازی میکنند.😍
0
0
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

هیجان انگیز ترین قسمتهای مافیا که تا الان دیدم این قسمتای سه و چهار فصل ۲ بوده که خداد عزیزی توش بود
0
0
پاسخ
گزارش تخلف