ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم یلدا
۳/۱۰
۱۶۳ رای
۲.۱/۱۰
۷ رای

یلدا (1397)

به فیلم رای بده:


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
مریم کمیجانی زن جوانی که به دلیل قتل شوهرش ناصر ضیا به مرگ محکوم شده است، در شب یلدا به استودیو برنامه تلویزیونی پربیننده لذت عفو آورده می‌شود تا توسط تنها فرزند مقتول (مونا ضیا) بخشیده شود.

معرفی کامل فیلم

نظر شما چیست؟

عکس‌های فیلم یلدا

نقدهای کوتاه یلدا

مصطفی جلالی فخر
فیلم "یلدا" در حد ایده‌ی انسانی و تکراری‌اش باقی مانده است. از یک برنامه‌ی تلویزیونیِ خوساخته، سعی کرده یک کار سینمایی بسازد. همه چیز در سطح می‌گذرد و صرفا در حد تعلیق بخشیده شدن یا نشدن متهم باقی می‌ماند و آن هم با کم‌ترین کششی انجام می‌شود. تلقی کارگردان و بازیگر از بازی خوب در حد خوب گریه کردن خلاصه شده است. مسعود بخشی با سابقه‌ی موفق در فیلم کوتاه و مستند، شروع موفقی در کار داستانی بلند ندارد. بیشتر شبیه تمرین از آب درآمده و البته در حدی نیست که به او امیدوار نباشیم.
الن هانتر
فرمت برنامه تلویزیونی، چهارچوبی فشرده برای فیلم فراهم کرده، و مهارت تضمین شده کارگردان، ملودرامی آهنگین و قابل فهم خلق کرده که مرگ و زندگی را در قلب قصه به بازی می گیرد.
یان تامس ملون
یلدا فیلمی قوی است که قلب انسان را از درون لنزی مدرن تکان می دهد. اگرچه تمام فیلم تنها در پاسی از یک شب می گذرد، کارگردان داستان پر و پیمانی در روایت آن جای داده و‌مخاطب بخوبی متوجه تمام اتفاقات می شود.
فابین لومرسیه
مسعود بخشی با دومین اثر بلند داستانی اش، استادانه پرسشهایی اخلاقی و اجتماعی پیرامون عشق و نفرت، و نه گفتن به انتقام را طرح می کند. این کارگردان ایرانی که در جشنواره کن ۲۰۱۲ با فیلم اولش کشف شد، دراینجا دادگاهی تلویزیونی را با ظرافت و هیجان به تصویر کشیده است.
ویدیوهای فیلم یلدا
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
مصاحبه با یلدا جبلی کارگردان فیلم یلدا
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
مصاحبه با فرشته صدرعرفایی بازیگر فیلم‌های «یلدا» و ...
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
بابک کریمی از تجربه رسیدن به نقش در «یلدا» می‌گوی ...
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
فردین خلعتبری از تجربه تهیه‌کنندگی فیلم «یلدا» می ...
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
فرش قرمز فیلم «یلدا»
خبرهای مرتبط
فیلم سینمایی «یلدا» به کارگردانی مسعود بخشی از ششم شهریورماه اکران خود را در سینماهای کشور آلمان آغاز می‌کند.
يلدا در ميان شانزده فيلم منتخب جشنواره كارلووي واري از مهمترین جشنواره های الف دنیا در  ۱۰۰ سالن سينماي جمهوري چک به نمایش در می آید.
یلدا سومین ساخته بلند مسعود بخشی به بخش مسابقه بین الملل جشنواره فیلم صلح پیونگ چانگ کشور کره جنوبی راه یافت.
بهناز جعفري، بابک کریمی، فرشته حسینی و مسعود بخشی، بازیگران و کارگردان فیلم «یلدا» در جشنواره فیلم برلین 2020
استقبال فوق العاده تماشاگران و منتقدین از فیلم سینمایی «یلدا» در جشنواره فیلم ساندنس‌

دانلود های پیشنهادی

نظرهای منتشرشده

Guest User
۲ سال پیش
تردید بسیار داشتم که پس از دیدن چندین فیلم مطرح بر اکران سی و هفتمین جشنواره فجر و عدم رضایت‌مندی از کیفیت و ساختار فیلم‌هایی با سوژه‌هایی تقریباً تکراری به دیدن فیلم ناشناسی از کارگردان نه چندان مطرح تحت نام (یلدا) بروم. دور از انتظار نیست که در جشنواره‌ها گاهاً شگفتی‌ها را آثاری ایجاد می‌کنند که با کمترین ادعا بصورتی گمنام به نمایش درمی‌آیند. نه فیلم یلدا شاهکار است و نه کارگردان و دست‌اندرکاران آن چنین ادعایی را مطرح می‌کنند، آنچه که در ابتدا برای من قابل شناسایی بود صرفاً اسم علی مصفا بعنوان یکی از تهیه‌کنندگان مالی و بابک کریمی بعنوان بازیگری که در کارهای آقای اصغر فرهادی شناخته بودم. فیلم بر محور قتل همسر و مشابه با یکی از برنامه‌های تلویزیونی ساخته و پرداخته شده که در نوع خود قابل بررسی بوده و ضمن اینکه فیلم ادعای عجیب و غریب نداشته، فارغ از شعارهای روشنفکرانه، زیاده‌گویی‌های امروزی است. لوکیشن‌های اصلی فیلم در یک یا دو مکان مشخص و شروع فیلم با نمایی از شهری شلوغ و پر از ماجرای تهران آغاز می‌شود و در پایان تمامی عوامل، افراد و دست‌اندرکارانی که هر یک دغدغه کاری یا منافع شخصی خویش را یدک می‌کشد و همراه با تماشاگر، در حول محور اصلی فیلم، هم جهت می‌شوند. داستان بسیار روان فیلم با ساختار منسجم، شخصیت‌پردازی‌های محسوس و تدریجی به همراه تعلیق‌های مناسب باعث گردیده تا این فیلم، به‌عنوان یک اثر سهل و ممتنع و قابل قبول ارائه گردد. اگرچه این فیلم به‌عنوان کار اول یا احیاناً دوم آقای مسعود بخشی از نقص‌ها و کاستی‌هایی مهمی برخوردار می‌باشد ولی به منظور جلوگیری از نقل کل قصه فیلم، تلاش خواهم نمود تا نقطه نظرات و تحلیل خود را پس از اکران عمومی ارائه نمایم. « با آرزوی موفقیت کارگردان، هنرمندان و دست‌اندرکاران فیلم یلدا » فاطمه شوکتی مقدم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
آناهیتا لشکری
۲ سال پیش
مزخرف شبیه ماه عسل بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علیرضا یوسفی
۲ سال پیش
اصلا فیلم خوبی نیست ، بصورت کلی هیچ یک از پارامتر های فنی لازم که یک کارگردان باید برای ساختن یک فیلم رعایت کند را ندیدیم که بخواهیم حتی انتقاد و یا تحسین کنیم . اصلا تماشای این فیلم را توصیه نمیکنم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مسافر خسته
۲ سال پیش
انگار دارید یه قسمت از ماه عسل رو نگاه میکنید منتهی از توی اتاق فرمان! :)) داستانش بد نبود ولی پرداخت داستان بسیار ضعیف بود با بازی های بشدت اعراق آمیز و اذیت کننده...به هر حال از یه کارگردان کار اولی نمیشه زیاد خرده گرفت مخصوصا که خیلی از فیلمهای پر ادعای جشنواره از این فیلم ضعیفتر بوده اند.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ