پوستر فیلم عروسی مردم

فیلم‌ سینمایی |درام

عروسی مردم (۱۳۹۸)

People's Wedding

۵.۰ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۲۰ رای

منتقدان:

۴.۵

امتیاز دهید:

«عروسی مردم» داستان دختر و پسری را به تصویر می‌کشد که برای سرگرمی به عروسی‌های مردم می‌روند تا خوش بگذرانند.

کارگردان: مجید توکلی

نویسنده: جمیله دارالشفاهی

معرفی فیلم عروسی مردم

«عروسی مردم»، فیلمی به کارگردانی مجید توکلی، نویسندگی جمیله دارالشفایی و تهیه‌کنندگی علی سرتیپی محصول سال ۱۳۹۸ است.

مجید توکلی پس از ساخت فیلم «متولد ٦٥» به سراغ ساخت «عروسی مردم» رفت و جمیله دارالشفایی فیلمنامه آن را بر اساس طرحی از توکلی به نگارش درآورد.

 

موضوع و داستان فیلم عروسی مردم

«عروسی مردم» داستان دختر و پسری را به تصویر می‌کشد که برای سرگرمی به عروسی‌های مردم می‌روند تا خوش بگذرانند.

 

زمان اکران فیلم عروسی مردم و تاریخ پخش

فیلم سینمایی «عروسی مردم»، یکی از فیلم‌های انتخاب شده برای اکران تابستانی سال ۱۴۰۲ است و این فیلم قرار است از روز ۱۷ خردادماه ۱۴۰۲ به‌صورت همزمان در سینما‌های سراسر کشور اکران شود.

به‌محض انتشار این فیلم در شبکه نمایش خانگی، سلام سینما آن را برای دانلود قانونی با کیفیت‌های مختلف و اینترنت نیم‌بها در دسترس مخاطبان عزیز قرار می‌دهد.

 

مجید توکلی کارگردان فیلم عروسی مردم

مجید توکلی متولد ۱۳۶۰ در تهران، بازیگر و کارگردان سینمای ایران و فارغ التحصیل کارشناسی در رشته معماری است.

توکلی به عنوان بازیگر در فیلم های سینمایی «رهایم نکن»، «حبیب آقا»، «مرگ سپید»، «بوی کافور، عطر یاس» حضور داشته و کارگردانی فیلم‌های سینمایی «زیگزاگ»، «متولد ۶۵»، «عروس مردم» و «کارتن خواب» را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

او همچنین مشاور کارگردان ایرج طهماسب در برنامهٔ «مهمونی» است.

 

عوامل فیلم عروسی مردم

جمیله دارالشفایی نویسنده فیلمنامه، عبدالله اسکندری طراح گریم، امیرحسین حداد طراح صحنه، پوپک مظفری مدیر برنامه‌ریزی و دستیار کارگردان، رعنا امینی طراح لباس، احمدرضا شجاعی عکاس، محمود خرسند مدیر صدابرداری، حسن اصلانی و مهدی اصلانی فیلمبردار، محمد جمشیدی مدیر تولید، علی اوجی مجری طرح، دانیال زمانی مدیر پروژه، سپیده عبدالوهاب تدوینگر، کوروش جوان مستند پشت صحنه، عرفان بهکار طراح لوگو، پیمان امدادی لوگوموشن و مریم قربانی‌نیا مشاور رسانه‌ای این فیلم سینمایی هستند.

 

حواشی فیلم سینمایی عروسی مردم

- لغو اکران مردمی «عروسی مردم» در مشهد بدلیل ممانعت از حضور نازنین بیاتی

اکران مردمی فیلم سینمایی «عروسی مردم» قرار بود چهارشنبه ۳۱ خردادماه، با حضور عوامل و بازیگران این فیلم در پردیس سینمایی اطلس و سینما سیمرغ مشهد برگزار شود اما لغو شد.

به نقل از آرمان ملی، مجید توکلی کارگردان فیلم «عروسی مردم» از لغو اکران مردمی این فیلم در مشهد خبر داد و نوشت:

«اکران مردمی فیلم سینمایی «عروسی مردم» قرار بود چهارشنبه شب در دو سینمای اطلس و سیمرغ شهر مشهد با حضور من، نازنین بیاتی و شکیب شجره برگزارشود، به دلیل ممانعت از حضور نازنین بیاتی لغو شد.

متاسفم بابت این اتفاق و از طرف خودم از همه شما مردم شریف و نجیب و صبور مشهد عذرخواهی می کنم.»

بستن

ویدیوهای فیلم عروسی مردم

«روزی دو ملیون» در مرحله پیش ...
فیلم-سریال-رایگانفیلم-سریال-رایگان

عکس‌های فیلم عروسی مردم


اولین تصویر فیلم «عروسی مردم» با بازی نازنین بیاتی و شکیب شجره
نازنین بیاتی و شکیب شجره در فیلم «عروسی مردم»
نازنین بیاتی در فیلم «عروسی مردم»
نازنین بیاتی و شکیب شجره در فیلم سینمایی «عروسی مردم»
نازنین بیاتی و شکیب شجره در «عروسی مردم»
نازنین بیاتی و شکیب شجره در نمایی از فیلم «عروسی مردم»

نقدهای فیلم عروسی مردم

«عروسی مردم» درگیر حفره‌های دراماتیک


 در فیلم عروسی مردم خیلی زود متوجه شباهت‌هایی با فیلم قبلی مجید توکلی، یعنی متولد ۶۵ می‌شویم که این می‌تواند نکته کاملاً منفی برای اثر جدید او باشد، چراکه در تعریف یک خطی قصه همچنان باید قصه متولد ۶۵ را مرور کنیم. دختر و پسری برای تفریح تصمیم می‌گیرند به عروسی‌های مردم بروند؛ این خلاصه داستان عروسی مردم است که پس از چند سال فیلم نساختن رجوع به این قصه تکراری عجیب است. اگرچه متولد ۶۵ در زمان اکران توانست مخاطب خودش را به دست بیاورد که این موضوع به دلیل بکر بودن مضمون آن بود، اما عروسی مردم تکرار همان فیلم است. مخاطبی که برای عروسی مردم به سینما می‌رود به دلیل موفق بودن کار قبلی توکلی قصد دارد فیلم تازه او را ببیند، اما این تصمیم خودآگاهانه توکلی در ایجاد تکرار مضمون قبلی مخاطب را ناامید می‌کند. فیلم به مراتب با حفره‌های عجیبی دست به گریبان است و گویا توکلی فراموش کرده که باید از مضمون و محتوای فیلم قبلی‌اش فاصله بگیرد. دلیل دیگر تکرار این ایده می‌تواند حضور نویسنده اثر باشد. اینکه چرا توکلی با جمیله دارالشفایی همکاری کرده در هاله‌ای از ابهام است. در عروسی مردم همه چیز در سطح باقی می‌ماند، مضمون کلی فیلم همان دروغگویی و افتادن این دو جوان در دام است، اما فیلمساز تصور کرده اگر پایان فیلمش را طوری شکل بدهد که تمام وقایع دیده شده خیال باشد، اینگونه می‌تواند به مخاطب رودست بزند که البته این نه رودست است و نه غافلگیری! این سرکار گذاشتن مخاطب با قصه‌ای است که اساساً نه فانتزی است و نه می‌تواند موقعیت‌های ایجاد شده را مفرح جلوه دهد، چراکه از اساس موقعیت‌های ایجاد شده از همان دقایق اولیه در خیال شیماست، پس چطور می‌شود ما نوید را به تنهایی در خیال یا تصور شیما ببینیم؛ این می‌تواند برداشتی ...
 در فیلم عروسی مردم خیلی زود متوجه شباهت‌هایی با فیلم قبلی مجید توکلی، یعنی متولد ۶۵ می‌شویم که این می‌تواند نکته کاملاً منفی برای اثر جدید او باشد، چراکه در تعریف یک خطی قصه همچنان باید قصه متولد ۶۵ را مرور کنیم. دختر و پسری برای تفریح تصمیم می‌گیرند به عروسی‌های مردم بروند؛ این خلاصه داستان عروسی مردم است که پس از چند سال فیلم نساختن رجوع به این قصه تکراری عجیب است. اگرچه متولد ۶۵ در زمان اکران ...

بدون دعوت


   عروسی مردم به کارگردانی مجید توکلی یک تلخی بی‌پایان از قصه نوید و شیما دارد که آن را با آهنگ شاد و لبخند پُر کرده. این دو زوج، نازنین بیاتی و شکیب شجره، بهترین گزینه برای چنین قصه‌ای هستند. بیاتی علاوه‌بر میمیک جذاب از متد قابل تحسینی برای نقش خود استفاده کرده و شجره قدرت خاصی در بیان و بروز حالات آدمی با شادی‌های کاذب را دارد. اگرچه از نظر اجتماعی در بسیاری از لحظات فیلم دست‌خوش مقایسه خواهد شد اما این مقایسه از یک فاصله طبقاتی خبر می‌دهد که چرا باید عروسی رفتن بدون کارت دعوت غیر ممکن باشد؟. فیلم شکار لحظه‌هایی ناب را به همراه دارد که فرهنگ ایرانی را به خوبی نمایش داده البته که نقظه ضعف بزرگ آن تداعی و تکرار لحظات و نداشتن حرف جدید برای گفتن است، اما باید ریشه‌یابی کرد ...
   عروسی مردم به کارگردانی مجید توکلی یک تلخی بی‌پایان از قصه نوید و شیما دارد که آن را با آهنگ شاد و لبخند پُر کرده. این دو زوج، نازنین بیاتی و شکیب شجره، بهترین گزینه برای چنین قصه‌ای هستند. بیاتی علاوه‌بر میمیک جذاب از متد قابل تحسینی برای نقش خود استفاده کرده و شجره قدرت خاصی در بیان و بروز حالات آدمی با شادی‌های کاذب را دارد. اگرچه از نظر اجتماعی در بسیاری از لحظات فیلم دست‌خوش مقایسه ...

خبرهای مرتبط با فیلم عروسی مردم

نظرهای منتشر شده فیلم عروسی مردم