پوستر فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

فیلم‌ سینمایی |درام ، جنایی ، هیجانی

مغزهای کوچک زنگ زده (۱۳۹۵)

Sheeple

۸.۱ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۱۷۶۹ رای

منتقدان:

۶.۳

امتیاز دهید:

میگن اگه چوپان نباشه گوسفندا تلف میشن یا گم میشن یا گرگ بهشون میزنه یا از گرسنگی میمیرن چون مغز ندارن، هرکسی که مغز نداره به چوپان احتیاج داره، یه چوپان دلسوز.

کارگردان: هومن سیدی

نویسنده: هومن سیدی

معرفی فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

«مغزهای کوچک زنگ زده» از مهم‌ترین فیلم‌های هومن سیدی، فیلمی به سبک درام گانگستری در فضایی اجتماعی، تلخ و جنایی می‌باشد.

این فیلم کاندیدای یازده جایزه از سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر و برنده چهار جایزه از جمله سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شده است.

نوید محمدزاده، فرهاد اصلانی، فرید سجادی حسینی، نوید پور فرج، مرجان اتفاقیان و لادن ژاوه‌وند بازیگران این فیلم هستند.

 

حواشی فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

- بازیگر زن فیلم «مغزهای زنگ‌زده»؛ معتادی که نجات پیدا کرد

لادن ژاوه وند

لادن ژاوه‌وند بازیگر فیلم «مغز‌های کوچک زنگ‌زده» که در همین فیلم اولین تجربه بازیگری‌اش را پشت سر گذاشته، در زندگی شخصی‌اش تجربیات تلخی داشته که اعتیاد به مواد مخدر و الکل یکی از آنهاست.
لادن ژاوه‌وند متولد ۱۰ بهمن ۱۳۳۴ در تهران و فرزند اول خانواده می‌باشد که دو برادر و دو خواهر کوچک‌تر از خود دارد. سال ۱۳۳۸ در ۴ سالگی توسط پدر خود الکلی شد و در ۱۰ سالگی هم‌زمان با تحصیل در مدرسه به سمت کشیدن سیگار رفت.

وقتی ۱۲ ساله بود با مرگ پدر مجبور به ازدواج می‌شود و با همسرش که فردی قمارباز و عیاش بود تنها ۱۴ ماه زندگی کرد که ثمره آن یک فرزند پسر شد که در نهایت این کودک در ۴۰ روزگی توسط پدر جلوی درب مسجدی رها شد. بعدازاین ماجرا ژاوه‌وند از همسرش جدا می‌شود و البته دیگر نه جایی برای زندگی داشت و نه کاری که از آن طریق امرارمعاش کرده و شکم خود را سیر کند. او در این باره می‌گوید:

«بعد از طلاق در ۱۴ سالگی سه‌راه بیشتر نداشتم، یا باید می‌رفتم دنبال دزدی، یا خودفروشی یا قاچاق‌فروشی که من راه سوم قاچاق‌فروشی را انتخاب کردم. چون خانه‌ای هم نداشتم کارتن‌خواب شدم.»
یکی از برادرانش به‌خاطر مواد مخدر در زندان اعدام می‌شد و آن‌یکی دیگر را در همان کودکی گم می‌کند و خواهرش که کارتن‌خواب بود در سرما جان می‌بازد.

در ۲۴ سالگی به‌خاطر قاچاق مواد مخدر دستگیر می‌شود و در دادگاه به‌عنوان مفسدفی‌الارض شناخته و به اعدام محکوم می‌شود؛ اما سه سال بعد با تعریف کردن سرگذشت زندگی‌اش برای رئیس‌کل دادگاه انقلاب، حکمش به ۱۲ سال کاهش می‌یابد.
وی پس از تحمل ۷ سال زندان به‌خاطر حسن رفتار مورد بخشش قرار گرفته و آزاد می‌شود و دوباره به سمت خرده‌فروشی مواد مخدر و کارتن خوابی روی می‌آورد.
در ۴۶ سالگی با یک ماشین تصادف کرده و راننده پیکر بی‌جانش را به داخل جوی آبی می‌اندازد و از صحنه تصادف فرار می‌کند. بعد از ۳ روز بدون علائم حیاتی پیکرش توسط پلیس کشف و به سردخانه بیمارستان منتقل می‌شود و پیکر بی‌جانش را برای تکمیل پرونده به سردخانه منتقل کرده و ۴ روز نیز در آن جا می‌ماند.

در کمال شگفتی بعدازاین ۴ روز درحالی‌که جسد را برای دفن به بهشت‌زهرا منتقل می‌کردند پرونده‌اش گم می‌شود و در فاصله گم‌شدن پرونده و معطل ماندن جسد در محوطه گرم اورژانس به یکباره درحالی‌که کفن پیچ شده بود به طور ناباورانه‌ای زنده می‌شود.
 بعد از زنده شدن با هجوم مردم کفنش به‌عنوان تبرک تکه و پاره شده و روزنامه‌ها تیتر زدند زنی بعد از سفر ۷ روزه به آن دنیا، به این دنیا بازگشت.

بعدازاین واقعه شگفت‌انگیز و بازگشت به زندگی به مدت ۱۵ سال به فعالیت قبلی خود، یعنی استعمال مواد مخدر و خرده‌فروشی آن ادامه می‌دهد. تا اینکه در سال ۹۴ عزم خود را برای ترک مواد مخدر جمع کرده و خود را به مؤسسه جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها می‌رساند. 
توسط این مرکز و شخص راهنمایش «محمدعلی کرمی» اعتیاد به مواد مخدر را ترک کرده و پاک می‌شد. وی درباره محمدعلی کرمی می‌گوید:

«حالا در زندگی‌ام بخواهم هر کاری انجام بدم با محمدعلی مشورت می‌کنم، او یک فرشته است و تابه‌حال بیش از شش هزار نفر توسط او پاک شده و اعتیاد به مواد مخدر را کنار گذاشته‌اند و به زندگی بازگشتند.»
بعد از ترک اعتیاد و پاک شدن در یک برنامه تلویزیونی حاضر شده و سرگذشتش را تعریف می‌کند که از این طریق برادر گم شده خود را بعد از سال‌ها پیدا می‌کند.
بعدازاین اتفاقات در سال ۱۳۹۶ توسط هومن سیدی برای بازی در فیلم «مغزهای کوچک زنگ‌زده» دعوت به بازیگری شده و با این فیلم به شهرت زیادی دست‌یافت. 
ژاوه‌وند که مدت‌ها ساکن بهزیستی بود با کمک ۱۵ میلیونی یک خیر و پولی که از اولین تجربه بازیگری‌اش در فیلم «مغزهای کوچک زنگ‌زده» به دست آورد، توانست برای خود خانه‌ای مستقل اجاره کند. وی در این باره می‌گوید:

«با اینکه هنوز در خانه‌ام وسایل زندگی ندارم، اما بسیار خوشحالم که خانه‌ای برای خود دارم و مسیر زندگی‌ام تغییر کرده است و به زندگی امیدوارم.»
او که حالا علاوه بر اینکه خود کمک راهنما برای ترک دیگر معتادان می‌باشد در حال نگارش کتاب زندگینامه خود است که قرار است بخشی از آن تبدیل به فیلم شود.

بستن

ویدیوهای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

گزیده نقش‌آفرینی‌های نوید ...
اسکار-2023اسکار-2023

عکس‌های فیلم مغزهای کوچک زنگ زده


هومن سیدی و نوید محمدزاده در پشت صحنه فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده»
فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده»
نمایی از فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده»
فرهاد اصلانی در فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده»
هومن سیدی و فرهاد اصلانی در پشت صحنه فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده»
فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده» با بازی نوید محمدزاده و نوید پورفرج
نمایی از فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده»
نوید محمدزاده در فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده»

نقدهای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

رستگاری میان گوسفندان!!!


   شباهت این فیلم به سبک فیلم های گانگستری و مافیایی و در ادامه تقلید سبک جانشین پدر خوانده شدن و در نهایت در این بین، به تکامل رسیدن یک شخصیت بدون تعادل روحی و روانی و دست آخر همان گوسفند ماندن در میان انبوهی از چوپان های گرگ صفت که تمامی الگوهای کپی شده ریز و درشت را در تک تک لحظات فیلم شاهد آن هستیم حاکی از آن است که هومن سیدی با دنیایی از بلاتکلیفی رو به رو است و فیلمنامه را نمی تواند به الگویی واحد و سبک شخصی تبدیل کند و در نهایت یک کار کپی شده اما از نوع خوب و مخاطب پسند ارائه می دهد. سایر منتقدین شباهت کار او به دیگر آثار سینمایی را مورد اشاره قرار دادند از جمله شباهت زیاد این فیلم به فیلم هایی همچون: شهر خدا، دارو دسته نیویورکی ها و حتی دوستی دیگر به فیلم سینمایی " یک پیامبر" از ژاک اودیار اشاره کرده بودند که این قبیل کارها در آثار هومن سیدی مشهود است از جمله کپی برداری از زندگی فردی مشهور در فیلم سینمایی "خشم و هیاهو" که در همان ابتدای فیلم تمامی این شبهات را از بین می برد، اما به هر حال این انتقادات به این فیلم (مغزهای کوچک زنگ زده) و فیلم قبلی او (خشم و هیاهو) وارد است بعلاوه اینکه موسیقی متن این فیلم یادآور موسیقی متن فیلم های سینمای آمریکای لاتین است. در ادامه وارد جزئیات بیشتر فیلم می شوم و از حاشیه های اضافه پرهیز می کنم، بازی نوید محمدزاده به مانند کارهای گذشته و نقش های تکراری او (عصبانی بودن و عدم تعادل روحی و روانی و این قبیل واکنش ها) این بار رویه جدیدی از بازیگری را نشان می دهد اما به هر حال وجه تسمیه او نسبت به کارهای گذشته اش، گریم (دندان هایش) او است که به شدت در ذوق می زند، زیرا ما از این بازیگر توانا چیزی فراتر از گریم انتظار داشتیم. فرهاد اصلانی ...
   شباهت این فیلم به سبک فیلم های گانگستری و مافیایی و در ادامه تقلید سبک جانشین پدر خوانده شدن و در نهایت در این بین، به تکامل رسیدن یک شخصیت بدون تعادل روحی و روانی و دست آخر همان گوسفند ماندن در میان انبوهی از چوپان های گرگ صفت که تمامی الگوهای کپی شده ریز و درشت را در تک تک لحظات فیلم شاهد آن هستیم حاکی از آن است که هومن سیدی با دنیایی از بلاتکلیفی رو به رو است و فیلمنامه را نمی تواند ...


   نگاهی به فیلم«مغزهای کوچک زنگ زده» در جشنواره امسال؛ چوپان حکم پدر را برای گوسفندها دارد، آدم بدون پدر، هیچی نیست گروه هنر: فیلم « مغزهای کوچک زنگ زده» آخرین ساخته هومن سیدی، بعد از فیلم‌های «آفریقا»، «سیزده»، «اعترافات ذهن خطرناک من»و «خشم و هیاهو»،  در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر امسال اکران شده است. هومن سیدی بازیگر جوانی که طی چند سال اخیر رو به کارگردانی آورده است و با ساخت فیلم‌های نو و سبک و سیاق جدید توانسته در سینما جایگاه مورد قبولی برای خود رقم بزند. این کارگردان موضوعات اجتماعی و معضلات پیش آمده برای جوانان را دستمایه فیلم‌های خود قرار می‌دهد و این فیلم نیز در ادامه روند فیلسمازی او ازین امر مسثتنی نیست. «می‎گن اگه چوپان نباشه گوسفندا تلف ...
   نگاهی به فیلم«مغزهای کوچک زنگ زده» در جشنواره امسال؛ چوپان حکم پدر را برای گوسفندها دارد، آدم بدون پدر، هیچی نیست گروه هنر: فیلم « مغزهای کوچک زنگ زده» آخرین ساخته هومن سیدی، بعد از فیلم‌های «آفریقا»، «سیزده»، «اعترافات ذهن خطرناک من»و «خشم و هیاهو»،  در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر امسال اکران شده است. هومن سیدی بازیگر جوانی که طی چند سال اخیر رو به کارگردانی آورده است و با ساخت فیلم‌های نو و سبک ...

مسیح شبان من است


   پنجمین اثر هومن سیدی اثری پخته­ تر از فیلم­های قبلی او است. پس از ساخت آفریقا، سیزده، اعترافات ذهن خطرناک من و خشم و هیاهو، این بار هم سیدی به سراغ آدم­های شکست خورده رفته است. داستان آدم­های شکست خورده در لایه­های پنهان جامعه. فرقی نمی­کند این آدم­ها متعلق به کدام طبقه اجتماعی هستند. چه فقیر و چه ثروتمند، چه شهری و چه روستانشین و چه خلافکار و چه آدم­حسابی. همه آدم­های فیلم­های سیدی شکست را تجربه می­کنند، شکستی که گاه در دل فیلم رخ می­دهد و یا قبل از شروع داستان فیلم اتفاق افتاده است. مجالی نیست تا در مورد آثار قبلی سیدی بحث کنیم همانقدر کافی است که بدانیم سه آدم­دزد فیلم آفریقا، شبیه پسربچه فیلم سیزده، مثل دختر و پسر فیلم اعترافات اشتراکی در بزهکاری از روی شکست دارند که نهایتا ...
   پنجمین اثر هومن سیدی اثری پخته­ تر از فیلم­های قبلی او است. پس از ساخت آفریقا، سیزده، اعترافات ذهن خطرناک من و خشم و هیاهو، این بار هم سیدی به سراغ آدم­های شکست خورده رفته است. داستان آدم­های شکست خورده در لایه­های پنهان جامعه. فرقی نمی­کند این آدم­ها متعلق به کدام طبقه اجتماعی هستند. چه فقیر و چه ثروتمند، چه شهری و چه روستانشین و چه خلافکار و چه آدم­حسابی. همه آدم­های فیلم­های سیدی شکست را تجربه ...

خبرهای مرتبط با فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نظرهای منتشر شده فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

۲ سال پیش

May 7, 2021

danger iconخطر لو رفتن داستان
فیلمش قشنگ بود ولی من از این ژارا دوست ندارم، درسته، ولی زیادی اجتماع رو منفی نشون میده، حتی یه کم هم امید که اگه هم نباشه ولی تو فیلم باشه خوبه.
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۲ سال پیش

April 16, 2021

با جمع کردن عوامل و بازیگران حرفه‌ای و البته کارگردانی بینظیر سیدی فیلمی با درجه کیفی خوب رو در ایران شاهد هستیم
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۲ سال پیش

March 20, 2021

عالی
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۲ سال پیش

November 6, 2020

Khob bod
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۲ سال پیش

October 7, 2020

فیلمی که اصلا به دلم ننشست و در آخر فیلم من بودم و یه حس و حال بد .... فیلمی سیاه و دلگیر فیلمی در ژانر بدبختی این نوع فیلما فقط انرژی آدمو میگیرن
۱
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۲ سال پیش

March 30, 2021

این دلیل نمیشه که فیلم،فیلم خوبی نبود اسمش روشه اجتماعی
۰
۰
گزارش تخلف

۳ سال پیش

July 11, 2020

فیلمی با فیلمنامه کم نقص و کارگردانی و بازی های عالی، به نظرم مهمترین اشکال کار که البته به فیلمنامه برمی گردد، شخصیت پردازی فرهاد اصلانی و فضای کاری اوست. این شخصیت پدرخوانده وار و کارگاه موادسازی او بیشتر یادآور فضای باندهای مواد مخدر آمریکای جنوبی است مضاف بر اینکه منطقی به نظر نمی رسد که کسی برای تامین کارگر سرپرستی غیررسمی بچه های بی سرپرست را از شیرخوارگی بر عهده بگیرد! کاش این شخصیت و فضای مربوط به آن ایرانیزه می شد تا از باورداشت لازم برخوردا شود. کارگاهی در این سطح که کارگرهای فراوانی دارد و قبلا هم داشته است، چرا تا آن زمان لو نرفته است؟ با توجه به بدرفتاری هایی هم که گاه با کارگران شده است، کافی بوده است که یکی از همین ناراضیان که نمونه هایش را در همین فیلم می بینیم. (کارگری که مواد دزدیده است!) کل تشکیلات را لو بدهد.
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۲ سال پیش

October 7, 2020

خوب همون که اینکارو باش کرد لوش داد یخورده فک کن
۰
۰
گزارش تخلف

۳ سال پیش

July 6, 2020

عالی عالی 50% حواسم به فیلم بود 50% به کارگردانی فیلم و هر دو بی نقص خلاصه لذت بردیم مرسی سیدی
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

July 5, 2020

خوب بود ولی نمدونم این چه رسمیه تو سینمای ایران که فقط بلدن یه فیلم عالی رو با فحش جلو ببرن
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

October 11, 2019

بی نظیر
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

August 11, 2019

باعرض سلام خدمت سینما دوستان فیلمنامه های زیبا ، کارگردانان ماهر،بازیگران حرفه ای و در نهایت فیلمی بی نظیر رو شاهد هستیم که با همه این اوصاف اشکالات خاص خودش رو هم داره. فیلم از لحاظ بازیگری و حس و حال نمایش دادن به مخاطب کاستی رو نداره. می تونیم بگیم سناریو و در آخر فیلم تلاش می کرد که به ما بفهمونه که سرنوشت انسان ها مختلفه ولی به معنای این نیست که تغییر نمی کنه و می تونیم به این مفهوم برسیم که در هر شرایط سخت و هرچقدر هم دشوار گاهی افرادی به داد می رسند که فکرش رو هم نمی کردیم و گاهی صفحه روزگار به مراد دل ماهم می چرخد.باید دانست که فیلم تنها نشان دهنده فقر و بدبختی و قشر ضعیف نیست بلکه گاهی نشان دهنده شادی آن ها با این امکانات کم است . نشان دهنده کوته فکری و رسومات بد جا افتاده ما ایرانی ها است که باید طی گذر زمان تغییر یابد. و یک پیام مهم دارد که شاید موضوع آن کلیشه ای باشد ولی نحوه بیان و نشان دادن آن در فیلم و پیاده کردن آن در سناریو نه تنها کلیشه ای نیست بلکه بسیار جسورانه و خلاقانه است پیام :از هر دست بدی از همان دست پس میگیری . پیامی کلیشه ای که نحوه نشان دادن، بسیار حرفه ای است. خسته نباشید خدمت تمامی کادر این فیلم. روزی بهترین مشخص خواهد شد. محمدسینا خسروی هفشجانی.
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

August 5, 2019

7 از 10
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

July 8, 2019

فوق العاده بود بسیار اثرگذار با بازی های عالی خیلی دوست داشتم
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

May 17, 2019

عالی
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

May 17, 2019

فیلم تکلیفش نه با مخاطب روشنه نه با خودش فیلمنامه چند پاره که تا آخر فیلم هم ادامه پیدا میکنه . اصلا فیلم چی میخواست بگه ؟فیلمساز خواسته یک ژست من میتونم رو با کپی ناشیانه فیلم شهر خدا ارائه بده و بازی به شدت مسخره بازیگر فیلم که تا آخر فیلم آزار میده و اونهایی که با دیدن این فیلم هیجان زده شدن پیشنهاد میکنم فیلمهای ماندگار تاریخ سینما رو یک بار مرور کنن. اونوقت متوجه میشن سینما رو با ادا در آوردن اشتباه گرفتن .یکم فیلم خوب ببینید لطفا
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۲ سال پیش

March 30, 2021

نظرت کاملا محترمه ولی برای خودت نگهش دار
۰
۰
گزارش تخلف

۴ سال پیش

May 16, 2019

عالي عالي عالي ممنونم
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

March 27, 2019

خیلی استفراق کرده بودن
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

March 22, 2019

نویییید
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

March 13, 2019

عالي عالي عالي
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

February 12, 2019

بينظير و عالى
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

December 8, 2018

فیلم خیلی قوی بود من که لذت بردم ، واقعا داستان زندگی مردم ایران رو به تصویر کشیدن
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

November 29, 2018

خیلی قشنگ بود
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

November 24, 2018

این گانگستر بازیا اضافه بود،اسلحه و باند وکشیک رو سقف سوله در زاغه نشین های تهران اصن با واقیعت منطبق نیست.این جور جاها مث آب خوردن لو میرن،ولی در کل مقبول بود.امسال فیلمی ک فیلمنامش سراسر منطقی و جذاب باشه ندیدم.نمیدونم چرا منطق فیلمنامه رو در نظر نمیگیرن؟؟آخرین فیلم قشنگی که دیدم سد معبر بود که واقعا منو درگیر خودش کرد.
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

November 22, 2018

سلام بعداز مدتهای مدیدی موفق شدیم از سینمای داخلی ، راضی بیرون بیایم. سپاسگزارم از عوامل ساخت و بازیگرهای فیلم...
۱
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

November 19, 2018

فیلنامه ی بسیار قوی و پیچیده ای دارد به علاقه مندان فیلمنامه نویسی توصیه میکنم حتما مغزهای کوچک زنگ زده را ببینند
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

November 9, 2018

danger iconخطر لو رفتن داستان
زاغه نشین هایی که بخاطر اوضاع داغون زندگیشون و ناتوانیشون تو تغییر امورشون دنبال یه نفر میگردن که ازش تبعیت کنن، مهمم نیست که اون شخص کی یا چکاره باشه، دردی که متاسفانه تو کل جامعه هست اما شاید نه به این شدت و تو زندگی های زاغه نشینی بیشتر شدت میگیره، با اینکه از یکی از بازیگرهای این فیلم به شدت نفرت داشتم ، بخاطر دوستم رفتم و فیلم رو دیدم ، بی تعارف بازی همه شون عالی بود و فیلم خسته کننده نبود و حاشیه نداشت
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

November 6, 2018

فیلم خوبی بود و بازی بازیگر ها خیلی خوب بود جمله اول و آخر فیلم (میگن اگه چوپان نباشه گوسفندا تلف میشن یا گم میشن یا گرگ بهشون میزنه یا از گرسنگی میمیرن چون مغز ندارن، هرکسی که مغز نداره به چوپان احتیاج داره، یه چوپان دلسوز) منو یاد کتاب کتاب نوجوان ابدی انداخت که تحلیل روانشناسی کتاب شازده کوچولو هست پیام خوبی داره فیلم کاش همه درک کنند و بهش توجه کنند
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

November 5, 2018

من نمیفهمم چرا تو این شرایط باید فیلمی رو ببینم پر از داد و بیداد و دعوا و تنش های عصبی. چرا به جای فیلمسازی از زندگی بزرگان و هنرمندان و ... باید زندگی اراذل و اوباش رو بسازند. البته با احترام به بازی های خوب و ریتم خوب فیلم
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

November 3, 2018

اصلا خوب نبود واقعا فکر نمیکردم اینقدر بد باشه با تعریفایی که شنیده بودم انتظار فیلم جذاب تری داشتم
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

November 1, 2018

فیلم جالب نبود جذابیت صفر استفاده از نا بازیگر ها تموم داستان کسل کننده نشون دادن یه مفهوم معمولی و پیش پا افتاده و بدون جذابیت فوق العاده کسل کننده فیلم پر از دعوا های الکی بزرگنمایی های غیر واقعی
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

October 23, 2018

وقتی ذوق و اشتیاق نوید محمد زاده با تبحر و استادی فرهاد اصلانی در راستای تهور و شهامت هومن سیدی قرار بگیره نتیجش میشه این اثر موفق.
۱
۱
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

October 23, 2018

بازی اقای محمد زاده که اصلا جالب نیست و همش ادا اصوله و یه کارکتری که منو میخکوب بکنه را نمیبینم اسم فیلم را هم نمیتوان گذاشت فیلم ایرانی هر چند که درباره قشر خاصی از افراد بسیار محدود ساخته شده هر چند اقتباسهای خوبی هم میتوان از فیلم کرد اما با توجه به شرایط حال حاظر هیچوقت ضرورت سلخت چنین فیلم را احساس نمیکنم نمیدونم هدف چیه و واقعا ما داریم در ایران فیلم میسازیم و قراره المانهای خودمون را داشته باشیم و نماینده فرهنگ عموم مردم باشیم یا قشرهای خاص... و خیلی حرفای دیگه که نه اینجا میشه مطرحش کرد نه فرصتش هست
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

November 10, 2018

مگه برای ساخت فیلم باید ضرورت وجود داشته باشه؟ این ضرورت رو چه کسی/کسانی تعیین میکنن؟
۰
۰
گزارش تخلف

۴ سال پیش

October 20, 2018

فیلم بسیار زیبا , با بازیگری بسیار توانمند, و یکی از بهترین فیلم های غیرکمدی سال های گذشته, گریم, طراحی صحنه و فیلم برداری و شخصیت پردازی بسیار حرفه ای , بسیار فیلم را دوست داشتم و قطعا اگر عوامل فیلم به اصفهان اومدن باز برای دیدن فیلم خواهم رفت ,
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

October 13, 2018

فوق العاده ای از آقای هومن سیدی
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

October 9, 2018

خيلي عالي بود به نظر من حتما ارزش يكبار ديدن رو داره. با اينكه ميشد كليت بخشي از فيلمو به ابد و يك روز تشبيه كرد ولي بسيار بسيار قوي تر از ابد و يك روز بود چرا كه بعد ديدن ابد و يك روز خودمو فحش دادم بابت وقتي كه صرف اين فيلم كردم ..... اما اين فيلم قطعااا ارزش داره
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

October 9, 2018

به نام او که مغز داد تا گوسفند نباشیم... به بهانه دیدن فیلم مغزهای کوچک زنگ زده ساخته آخر هومن سیدی فیلمی ملودرام و گانگستری در سینمای خسته ایران با یک پروداکشن عظیم وبسیار سخت لااقل برای کارگردان اثر بازی های فوق‌العاده و دلچسب بعضاً شیرین به جز کمی تکرار در بازی نوید محمد زاده مشابه فیلم های شهر خدا _گومورا به خصوص دارودسته نیویورکی... الگویی برای ساخت کارگردان که به شنیده خودم در آن ابتکار وجود دارد ابتکاری که مختص کارگردان (هومن سیدی) شده است و در دیگر آثار او نیز بارز و هویدا است فیلم سیدی فضا، لحن و ساختار خوبی دارد بیننده را به موقع و به جا غافلگیر کرده و همراه نگه می‌دارد دیالوگ ها بسیار خوب و شبیه زندگی فیلم نوشته شده است فیلمبرداری اثر درخشان و دیدنی است که به این موضوع موسیقی دلنشین و درست فیلم کمک شایانی می‌کند. چوپان در فیلم نماد قدرت است و گوسفندان ابزار اویند این تمام فیلم و زندگی حال ماست... و این قدرت ویژگی جابجایی دارد به مانند پدر خوانده... هرچند پایان فیلم درخشان، امیدوارکننده و انسانی است امیدی که در شهر فیلم و شهر ما کمرنگ است. در آخر شنیدن کی بُود مانند دیدن... توانستید ببینیدش 👍👍👍
۱
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

October 8, 2018

فیلم رو باید در یک کلمه توصیف کرد: عالی. داستان و فیلمنامه عالی، بازی ها عالی، کارگردانی بی نقص. خود من حتما یک بار دیگه هم این فیلم رو خواهم دید.
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

October 7, 2018

فیلم خوبی بود، تو سینمای ایران شبیه این نداشتیم.
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

October 6, 2018

همه چیش عالی بود از کارگردانی و فیلمنامه محشر هومن سیدی و فیلمبرداری عالی پیمان شادمانفر و بازی بینظیره تک تک بازیگران مخصوصا فرهاد خان اصلانی و نوید که خیلی از ابد وو بک روز بود
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

October 11, 2018

بازی نوید از ابد و یک روز خیلی بهتر بود
۰
۰
گزارش تخلف

۴ سال پیش

October 6, 2018

فیلم خوبی بود و انتظارات رو از هومن سیدی بالا برد
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

October 4, 2018

عالی حتما ببنید (ولی بچه یا افرادی که صحنه های خشونت امیز اذیتشون می کنه را با خودتون نبرید)
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

October 3, 2018

ازين بهترم ميشه مگه واقعا عالي بود من همش فك ميكردم ديمه تو سيمنماي ايران حالا حالا ها از ابد و يك روز بهتر نميبينيم ولي واي ك چقدر اين فيلم خوب بود كاملا منطقي و باور پذير كلا من هميشه ميگم سيدي كارگردانيش بيسته همه فيلماش خوبه
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

October 2, 2018

عالی و در یک کلام فیلمی متفاوت وخلص
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

October 2, 2018

فیلمهای هومن سیدی هیهاو زیاد دارن ولی اکثرا توخالی هستن و خیلی روی بازی با دوربین و تکنیک کارش مانور میده بجای داستان. این فیلم چیز خاصی نداره و یه داستان ساده است با زرق و برق مورد علاقه هومن سیدی. نوید محمدزاده که دیگه کلا تکراری شده همه نقشهاش
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

January 11, 2019

دقیقا این نقش رو کجا بازی کرده بود که تکراری شده ؟؟؟؟؟؟؟ فقط دلتون میخواد مخالفت کنین چون به نظرتون کلاس داره فک کنم اینایی که گفتی کلی گویی بود یه نقد منصفانه بزار رو این فیلم لطفا
۰
۰
گزارش تخلف

۴ سال پیش

October 2, 2018

در یک کلام عالی
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

October 2, 2018

حرف نداشت، واقعا لذت بردم، دلم میخواد یه بار دیگه ببینمش
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۴ سال پیش

October 1, 2018

ابد و یک روز ||
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۵ سال پیش

September 26, 2018

فیلمو دوست داشتم . همه چیزش خیلی خوب بود . البته وسط هاش یه خرده از ریتم خارج شد و زیاد مخاطب رو به خودش جذب نمی کرد ولی خیلی سریع به حالت قبلی ش برگشت و موفق شد یه بار دیگه توجه مخاطب رو جلب کنی . خلاصهاینکه برخلاف بازی های قبلی نوید محمدزاده این بازیش حرف نداشت . فیلم خیلی خوب شروع شد و پایانش هم عالی بود .
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۵ سال پیش

March 23, 2018

از نظر تکنیک کارگردانی واقعا سیدی . گل کاشت
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۵ سال پیش

February 24, 2018

افتضاح بود . ولی بازی نوید پورفرج محشرش کرده بود . برا همین خوب بود نوید محمدزاده افتضاح بود .
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۵ سال پیش

February 20, 2018

فیلم خوش ساختی بود. دمشون گرم. ایشالا نتیجه زحماتشونو تو یه جشنواره عادلانه تر ببینن. جشنواره فجر که به کسی وفا نداره
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف