پوستر فیلم پدرخوانده

فیلم‌ سینمایی |جنایی ، درام

پدرخوانده

The Godfather

۹.۰ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۵۴۵ رای

منتقدان:

۴

امتیاز دهید:

«دون ویتو کورلئونه» (براندو) یکی از روسای پرقدرت مافیاست که به خاطر کمک هایش به مهاجران ایتالیایی در نیویورک به «پدرخوانده» معروف است. پس از مرگ «دون ویتو»، جای او را پسر کوچک خانواده، «مایکل» (پاچینو)، می گیرد که پیش از این علاقه ای به فعالیت های غیرقانونی خانواده اش نداشته است. «مایکل» خیلی زود با یک سری قتل و کشتار و پس از تصفیه ی خرده حساب های قدیمی، پدرخوانده ی جدید می شود.

ویدیوهای فیلم پدرخوانده

موسیقی متن عاشقانه «پدرخ ...
موسیقی متن «پدرخوانده»
اسکار-2023اسکار-2023

عکس‌های فیلم پدرخوانده


پدرخوانده  
پدرخوانده  
پدرخوانده  
پدرخوانده  
پدرخوانده  
پدرخوانده  
پدرخوانده  
پدرخوانده  

نقدهای فیلم پدرخوانده

عزیمتی به عظمت هنر هفتم


 - این مطلب به نگارش این جانب، در سایت «سینما فارس» منتشر شده و تمام حقوق آن برای این سایت محفوظ است. (www.cinema.gamefa.com) سالیان سال از پیدایش سینما می‌گذرد و دراین‌بین، نوابغ زیادی شاهکارهای فراوانی را خلق کرده‌اند. در بین تمام این آثار هنری، تعداد قلیلی را می‌توان یافت که نمادی از سینما باشند، فیلم «پدرخوانده» بی‌شک یکی از این فیلم‌ها است. این فیلم، نمود شکوه در بستر سینما و همچون پروازی به اوج عظمت هنر هفتم است، پروازی نه آن‌قدر بلند که باورپذیر نباشد و نه آن‌قدر کوتاه که دانستن این فیلم به‌عنوان بهترین فیلم تاریخ سینما را به تصوری دور از ذهن تبدیل کند. شاهکار «کاپولا» هر آن چیزی که شما از یک فیلم انتظار دارید را در بر می‌گیرد، از فیلم‌نامه، کارگردانی و بازیگری گرفته تا فیلم‌برداری و موسیقی و به‌تنهایی برای اثبات ارزش و جایگاه این کارگردان در تاریخ سینما کافی است. این اثر همانند یک کلاس درس سینما است، اثری که برچسب «هنری» و یا «برای قشر خاص یا عام سینما» روی آن نقش نبسته اما هم هنری است و هم هر نوع مخاطبی را به بالاترین قله رضایت خواهد برد. در این مقاله، هدف، نقد و بررسی این شاهکار سینمای جهان با تاکید بیشتر برروی فرم است.در تاریخ سینما کمتر فیلم‌هایی را می‌توان دید که بدون فیلم‌نامه درجه‌یک بتوانند جز شاهکارهای سینما محسوب شوند. این فیلم نیز از این قاعده مستثنا نیست. فیلم‌نامه این اثر با اقتباسی از رمانی با همین نام اثر «ماریو پوزو» نگارش شده و بی‌شک خود «کاپولا» هم تأثیر مستقیمی بر آن داشته است. تک‌تک اتفاقات سناریو در خدمت یکدیگر هستند و ما شاهد خرده پی‌رنگ و پرش های بی‌دلیل نیستیم و یک اثر کاملاً کلاسیک و مافیایی بر پرده سینما نقش بسته است. این فیلم و ...
 - این مطلب به نگارش این جانب، در سایت «سینما فارس» منتشر شده و تمام حقوق آن برای این سایت محفوظ است. (www.cinema.gamefa.com) سالیان سال از پیدایش سینما می‌گذرد و دراین‌بین، نوابغ زیادی شاهکارهای فراوانی را خلق کرده‌اند. در بین تمام این آثار هنری، تعداد قلیلی را می‌توان یافت که نمادی از سینما باشند، فیلم «پدرخوانده» بی‌شک یکی از این فیلم‌ها است. این فیلم، نمود شکوه در بستر سینما و همچون ...

خبرهای مرتبط با فیلم پدرخوانده

نظرهای منتشر شده فیلم پدرخوانده

۲ سال پیش

January 4, 2021

آقای طحان، شما چیزی از این ژانر(ژانر جنایی) و البته رمان پوزو نمیدونید که اینو میگید 📌 حق دارید... شما که تو سیسیلیای ایتالیایی بزرگ نشدین که فیلم رو درک کنین. پدر خوانده یک شاهکاره به هزار و یک دلیل. هر کس میخواست بدونه چرا با من یه تماس بگیره. تمام.
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

August 15, 2020

فیلمی به شدت بد. طبل و غازی و میان تهی ای که عموم اهل سینما، منتقدین و دوستداران سینما در بوق و کرنا کردندش و شاهکار و بی نظیر خواندندش. با فیلمنامه فاجعه، بازی های بد-جز جیمز کان- و اجرای بی در و پیکر که در بعضی نماها و سکانس ها فاقد کارگردانی به معنای جدی کلمه است. حیف این نوشته در حد نظر است وگرنه برای همه این نکات می شد دلیل و مثال آورد و توضیح داد.
۱
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

May 23, 2020

همه فیلم ها یک طرف . پدر خوانده یک طرف دیگر
۰
۱
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

February 15, 2020

بهترین فیلم دنیاست اگه میخوام فیلم ببینی فقط این هرکی این فیلم رو ببینه زندگیش عوض میشه
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف