پوستر فیلم شهر هرت

فیلم‌ سینمایی

شهر هرت (۱۴۰۱)

Lawless City

۶.۵ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۲۳ رای

منتقدان:

۱

امتیاز دهید:

فیلم «شهر هرت» نقدی است بر اختلاسگرانی که با سوءاستفاده‌های خویش زندگی طبقه پایین را روزبروز دشوارتر می‌کنند.

معرفی فیلم شهر هرت

فیلم سینمایی «شهر هرت» به کارگردانی کریم امینی و تهیه‌کنندگی محمدحسین فرح‌بخش، فیلمی در ژانر کمدی و محصول سال ۱۴۰۱ است.

 

کارگردان فیلم شهر هرت

کریم امینی با نام کامل کریم محمدامینی متولد ۳ اردیبهشت ۱۳۶۵ در تهران، بازیگر، نویسنده و کارگردان ایرانی است.

او نوه‌ی خسرو محمدامینی از بازیگران شناخته شده تئاتر است. کریمی از سال ۱۳۹۲ با فیلم سینمایی «خواب زده‌ها» بازیگری را تجربه کرد و حضورش در سریال «پرده نشین» باعث شهرتش شد.

کریم امینی در فیلم های سینمایی «پاسیو»، «اگزما»، «ایتالیا ایتالیا»، «آب نبات چوبی»، «نیمه شب اتفاق افتاد»، «پیاده»، «قدغن» و سریال های «روزگار»، «دیگری»، «عقیق»، «تعبیر وارونه یک رویا»، «باغ بی روزنه» و «سارق روح» نیز نقش آفرینی کرده است.

او کارگردانی را با فیلم سینمایی «دشمن زن» در سال ۱۳۹۶ آغاز کرد و «گربه سیاه» از دیگر ساخته های او است.

فیلم کمدی «فسیل» که اولین فیلم ایرانی است که توانست فروش خود را از مرز ۱۰۰ میلیارد رد کند نیز از آثار این کارگردان است.

 

موضوع و داستان شهر هرت

این فیلم حول محور خواهر و برادری می‌گردد که با آمبولانس خود جنازه‌ها را جابه‌جا می‌کند و اصطلاحا نعش‌کش هستند اما فقط این کار را برای آدم‌های پولدار می‌کنند. تا اینکه روزی یکی از همین جنازه‌ها برایشان ماجرایی جدید رقم می‌زند. این فیلم روایتگر داستان اختلاس‌‌گرانی است که با ثروت اندوزی زندگی را بر مردم عادی سخت کرده‌اند.

 

زمان اکران فیلم شهر هرت و تاریخ پخش

فیلم سینمایی «شهر هرت»، یکی از فیلم‌های انتخاب شده برای اکران تابستانی سال ۱۴۰۲ است و این فیلم قرار است از روز ۱۷ خردادماه ۱۴۰۲ به‌صورت همزمان در سینما‌های سراسر کشور اکران شود.

به‌محض انتشار این فیلم در شبکه نمایش خانگی، سلام سینما آن را برای دانلود قانونی با کیفیت‌های مختلف و اینترنت نیم‌بها در دسترس مخاطبان عزیز قرار می‌دهد.

بستن
فیلم-سریال-رایگانفیلم-سریال-رایگان

نقدهای فیلم شهر هرت

«شهرهرت» عقب مانده‌تر از فیلمفارسی


 شهرهرت سلسله تصاویری است که پشت سر هم ردیف شده‌اند. از یک اثر بی‌ربط و شلخته که هر دیالوگش اروتیک و جنسی است چه انتظاری می‌توان داشت؟ اثری عقب‌تر از فیلمفارسی که نه هدفی دارد و نه حرفی و تنها هدفش جیب مخاطب است. شهر هرت آنقدر دچار ابتذال است که عقب افتاده‌تر از آن است که نقد برای آن نوشته شود، چراکه اساساً نمی‌تواند به تحلیل ساختاری برسد، اما می‌شود از ابتذال‌گرایی چنین اثر حقیری نوشت؛ اثری که برایش مهم نیست مخاطبش چه کسی است، به این منظور که وقتی شهر هرت را با خانواده در سینما ببینید، از خجالت نما به نمای آن باید سر به پایین بیندازید، دیالوگ‌های چاله‌میدانی و کوچه خیابانی که بیشتر آن‌ها بداهه است و اساساً فیلمنامه‌ای در کار نیست. موقعیت و روایتی دیده نمی‌شود. هر قدر که فیلم جلو می‌رود، ابتذال آن بیشتر به چشم می‌آید، بمبارانی از دیالوگ‌های جنسی و اروتیک که مخاطب را خجالت زده می‌کند، موضوعی هم که کارگردان برای فیلمش تدارک‌دیده بیشتر در دهه ۸۰ با همین تهیه‌کننده خالتور‌ساز به عنوان آثار شانه تخم‌مرغی کارکرد دارد؛ موضوعی که حتی نمی‌تواند فیلمفارسی باشد در این برهه چگونه می‌تواند تأثیرگذار باشد؟ آیا کریم امینی به این فکر کرده که فیلمش با چه کیفیتی باید در سینما اکران شود؟ اصلاً مخاطب برای کارگردان و تهیه‌کننده این اثر چه جایگاهی دارد؟ جز اینکه سلیقه مخاطب با چنین آثاری بیشتر از قبل تنزل پیدا می‌کند، در شهر هرت اساساً هیچ مضمونی که بخواهد مخاطب را حتی برای دقایقی با خودش همراه کند، یافت نمی‌شود؛ نه خنده‌ای و نه تبسمی دارد و موضوع فیلم تکراری است. خواهر و برادری که به واسطه یک نعش‌کش از خانواده متوفی اخاذی می‌کنند، هیچ نشانه‌ای از ژانر مورد نظر دیده نمی‌شود. جز دلقک‌بازی‌های همیشگی ...
 شهرهرت سلسله تصاویری است که پشت سر هم ردیف شده‌اند. از یک اثر بی‌ربط و شلخته که هر دیالوگش اروتیک و جنسی است چه انتظاری می‌توان داشت؟ اثری عقب‌تر از فیلمفارسی که نه هدفی دارد و نه حرفی و تنها هدفش جیب مخاطب است. شهر هرت آنقدر دچار ابتذال است که عقب افتاده‌تر از آن است که نقد برای آن نوشته شود، چراکه اساساً نمی‌تواند به تحلیل ساختاری برسد، اما می‌شود از ابتذال‌گرایی چنین اثر حقیری نوشت؛ اثری که ...

نظرهای منتشر شده فیلم شهر هرت

یک ماه پیش

August 27, 2023

کلا مسخرررررررررره بود.بازی که نمیشه گفت ولی ادا و اطوار آقای جمشیدی تو این فیلم خیلی رو اعصابه
0
۱
پاسخ
گزارش تخلف

۳ ماه پیش

June 29, 2023

این فیلم ابتدا ش خوب بود ولی کم کم بچه بازی شد. شوخی های زشت برای گرفتن خنده +مسخره بازی وچشن هالوین و کمک از طرف گروه خلافکار و یک داستان بچه گانه... حیف وقت. متاسفم برای نویسنده...
۱
0
پاسخ
گزارش تخلف

۳ ماه پیش

June 22, 2023

ضعیف
0
۱
پاسخ
گزارش تخلف