ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

انتشار فراخوان ششمین مسابقه عکاسان سینمای ایران

یک ماه پیش
ششمین مسابقه عکاسان سینمای ایران بدون هیچ گونه مراسمی برگزار می شود/انتشار فراخوان

 به گزارش سلام سینما به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی عکاسان سینما،در پی شیوع بیماری کرونا و نزدیک شدن به زمان برگزاری مسابقه عکس عکاسان سینما به رسم هر سال،ما را بر آن داشت تا برگزاری این دوره از مسابقه عکس سینما بصورت غیر حضوری و فقط با ارسال آثار و فرم مربوطه به دبیرخانه ششمین مسابقه عکس سینما صورت پذیرد . در این دوره، مراسم جشن عکاسان سینما برگزار نخواهد شد و اعلام عکاس برگزیده و اهدای تندیس مسابقه عکس،از طریق سایت های خبری،نشریات و شبکه های اجتماعی اطلاع رسانی خواهد شد .
درمتن فراخوان ششمین جشن عکاسان سینمای ایران آمده است:
برپائی مسابقه با هدف ارتقا سطح دانش  فنی ، هنری و تجربی هنرمندان و مورد نقد و قضاوت قرار گرفتن از سوی سایرین و به اگاهی رسیدن در زمینه جایگاه خود در بین دیگران ، برگزار می شود.عکس ، عکاس و عکاسی همواره دغدغه و مسئله مان بوده و خواهد بود.
خود باوری ، اعتماد بنفس ، ایمان و اعتقاد به راهی که شروع کرده ایم ، از بزرگترین دستاورهای این  مسابقه است . کمی و کاستی ها در بهترین شرایط نیز همواره جلوه می نماید ، اما با همین حداقل ها نیز می توان شرایطی فراهم سازیم تا ارزش ، شان و جایگاه مان حفظ شود.
1-شرکت در ششمین مسابقه عکس  سینمای ایران برای تمامی عکاسان سینما امکان پذیر می باشد.
تبصره : عکس فیلمهای که توسط عکاسان غیر عضو انجمن عکاسان سینما عکاسی شده ،و گواهی  فعالیت موقت از سوی انجمن عکاسان برای ایشان صادر نگردیده است ، پذیرفته نخواهد شد .
2-آثار ارسالی می بایست از فیلم های سینمایی تولید یا اکران شده در فاصله زمانی 1 فروردین 98 تا 29 اسفند 98  باشند . آثاری که در دوره های قبل ارسال شده باشند ، پذیرفته نخواهد شد.
3-آثار ارسالی می بایست به صورت مجموعه عکس از هر فیلم سینمائی بصورت پنج عکس صحنه و سه عکس پشت صحنه باشد.
تبصره : هر عکاس می تواند با هر تعداد مجموعه عکس در مسابقه شرکت نماید. الویت بندی عکسها و مجموعه ها به عهده صاحبان آثار بوده و می بایست حتما توسط ایشان  مشخص گردد.
 حداقل رزولوشن فایلها 
-مجموعه عکسها به صورت فول کادر و فقط با فرمت  JPG با رزولوشن  6  مگا پیکسل و 300 دی پی آی باشند. مجموعه ها بصورت جداگانه با ذکر مشخصات عکاس و فیلم بر روی لوح فشرده تحویل گرفته خواهد شد .نیازی به چاپ عکسها نیست .
5- ادیت عکسها تا جائی که اصالت آن را از بین نبرد بلامانع است . ترکیب و کولاژ پذیرفته نمی شود.
 6- شرکت کنندگان با ارسال آثار خود اعلام می دارند که عکسهای ارسالی متعلق به ایشان بوده و مسئولیت اخلاقی و حقوقی ناشی از این امر به عهده فرستنده آثار است و مسئولیتی از این بابت متوجه برگزارکننده نیست.اما در صورت وقوع چنین امری، هر گونه عنوان ، جایزه و امتیازی که به ارسال کننده تعلق گرفته باشد از وی پس گرفته خواهد شد.
7- از آنجا که فقط یک تندیس شایستگی به یک عکاس تعلق می گیرد ، لذا فیلمهایی که دارای چند عکاس است ، با یکدیگر توافق کرده فقط یک نفر را  بعنوان عکاس آن فیلم انتخاب نمایند . در نهایت از هر فیلم فقط یک عکاس مجاز به ارسال عکسهای آن فیلم است .
10-حق استفاده از آثار پذیرفته شده برای برگزارکننده جهت امور نمایشگاهی،تبلیغاتی و انتشاراتی  و  چاپ کتاب با رعایت حقوق معنوی برای عکاس محفوظ است.
11- فایلهای دریافتی که فاقد فرم تکمیل شده شرکت در ششمین مسابقه عکس  سینمای ایران باشند ، پذیرفته نخواهند شد.
12- شرکت کنندگان می بایست اطلاعات هر مجموعه شامل خلاصه داستان فیلم (در حد دو سطر ) سال ساخت ، تهیه کننده ،کارگردان ، بازیگران اصلی ، فیلمبردار، طراح صحنه و لباس و طراح چهره پردازی را در فرم مربوط به ثبت نام  ذکر نمایند .
13-ارسال آثار به منزله پذیرش همه مقررات مسابقه  بوده و تصمیم گیری در خصوص موارد پیش بینی نشده به عهده برگزار کننده و مورد قبول شرکت کننده است .
14-مهلت ارسال آثار: از روز دوشنبه 20 مرداد ماه 1399 تا روز دوشنبه 10 شهریور ماه 1399 و غیر قابل تمدید خواهد بود.
 دریافت آثار: همانگونه که ذکر شد ، آثار بر روی لوح فشرده با مشخصات ذکر شده ، به همراه فرم تکمیل شده شرکت در ششمین مسابقه عکس سینمای ایران ، درون پاکت در بسته که نام شرکت کننده بر روی آن نوشته شده ، تحویل میز کانتر اطلاعات ساختمان شماره یک خانه سینما به آدرس خیابان بهار خیابان سمنان شماره 29  شود.
در صورت نیاز به توضیحات بیشتر با شماره تلفن :  09107893638 خانم شیربانی تماس حاصل فرمائید.

نظرهای منتشرشده