اسامی برندگان بیستمین جشن حافظ + گزارش تصویری

معرفی اسامی و فهرست کامل برندگان بیستمین جشن حافظ(سال ۱۳۹۹) همراه با صحبت‌هایشان + عکس‌های بازیگران و هنرمندان در این مراسم

اسامی برندگان بیستمین جشن حافظ + گزارش تصویری

به گزارش سلام سینما بیستمین جشن حافظ در تاریخ 25 مرداد 1399، به دلیل رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع کرونا، در فضای باز و با حضور کم‌ترین تعداد از مهمانان و اصحاب رسانه برگزار شد. 

فهرست کامل برندگان جشن حافظ:

بخش سینما

بهترین فیلم: سرخ پوست ساخته نیما جاویدی و تهیه کنندگی مجید مطلبی

بهترین کارگردان: نیما جاویدی(سرخپوست)

بهترین فیلمنامه: نرگس آبیار(شبی که ماه کامل شد)

بهترین بازیگر زن: الناز شاکردوست (شبی که ماه کامل شد)، ژاله صامتی (درخونگاه)

بهترین بازیگر مرد: هوتن شکیبا (شبی که ماه کامل شد)، نوید محمدزاده(سرخپوست)

بهترین موسیقی متن: کریستف رضاعی(آخرین داستان)

بهترین فیلمبرداری: علی قاضی( مسخره باز)

بهترین تدوین: حمید  نجفی راد(شبی که ماه کامل شد)

نشان عباس کیارستمی: کتاب آشپزی(سیاوش افشار)

بهترین دستاورد فنی و هنری: اجرای انیمیشن، «آخرین داستان» (به کارگردانی اشکان رهگذر)

بهترین مستند: تمام چیزهایی که جایشان خالیست (زینب تبریزی)

جایزه ویژه هیات داوران: سیاوش اسعدی(درخونگاه)

بخش تلویزیون و شبکه نمایش خانگی:

بهترین چهره تلویزیونی: احسان علیخانی

بهترین سریال: هیولا(مهران مدیری)

بهترین کارگردان تلویزیونی: مهران مدیری

بهترین فیلمنامه تلویزیونی: هیولا (طراح داستان: پیمان قاسمخانی، نویسنده: امیر برادران)

بهترین بازیگر مرد کمدی: محسن تنابنده(پایتخت)

بهترین بازیگر زن کمدی: شبنم مقدمی (هیولا)

بهترین بازیگر مرد درام: مصطفی زمانی(نهنگ آبی)

بهترین بازیگر زن درام: مریلا زارعی( مانکن)

بهترین ترانه: از یادها رفته (رضا یزدانی)

از فرامرز قریبیان برای یک عمر فعالیت هنری تجلیل شد.

گزارش تصویری بیستمین جشن حافظ(سال ۱۳۹۹)

امیر آقایی در بیستمین جشن حافظ

احسان علیخانی در بیستمین جشن حافظ

الناز شاکردوست در بیستمین جشن حافظ

الناز شاکردوست در بیستمین جشن حافظ 1399

حمید نجفی راد در بیستمین جشن حافظ

هوتن شکیبا در بیستمین جشن حافظ

ژاله صامتی در بیستمین جشن حافظ

مجید مطلبی در بیستمین جشن حافظ

مهران مدیری در بیستمین جشن حافظ

مریلا زارعی در بیستمین جشن حافظ

محسن تنابنده در بیستمین جشن حافظ

نرگس آبیار در بیستمین جشن حافظ

نوید محمدزاده در بیستمین جشن حافظ

نیما جاویدی در بیستمین جشن حافظ

پیمان قاسم خانی در بیستمین جشن حافظ

شبنم مقدمی در بیستمین جشن حافظ

صحبت‌های برندگان بیستمین جشن حافظ(سال ۱۳۹۹)

سیاوش اسعدی: علی معلم حضوری است حاضر در حافظه سینمای ما. دوست دارم این جایزه با ارزش را به ارزشمندترین دارایی زندگی‌ام یعنی پسرم اوستا تقدیم کنم.

احسان علیخانی: همین الان که اینجا ایستاده‌ایم روزانه ۲۰۰ قربانی می‌دهیم. باید دقت کنیم اگر کسی نمی‌تواند ماسک بخرد این موضوع به ما ارتباط دارد. نزدیک ماه محرم هم هستیم و معمولاً در این ماه آرزوها و نذرها به این ماه گره می‌خورد، چه بهتر از نذر سلامت. برخی مشکل معیشتی دارند و نمی‌توانند حتی ماسک بخرند چه بهتر که نذر ماسک کنیم. به این باور برسیم که تا همه مراعات نکنیم و به هم رحم این ویروس از کشور ما رخت بر نمی‌بندد.

هوتن شکیبا: خوشحالم که برای دومین بار این جایزه را می گیرم برایم بسیار با ارزش است. دو جایزه ارزشمند برای لیسانسه ها و شبی که ماه کامل شد گرفتم . خوشحالی دیگرم این است که در کنار نوید عزیز  این جایزه را گرفتم. این جایزه را به کل گروه فیلم تقدیم می کنم و از نرگس آبیار عزیز ممنونم که این نقش سخت را به من داد. میخواهم ارزش معنوی این جایزه را به مادرم تقدیم کنم که جایش در اینجا خالی است و در سنندج است. امیدوارم ویروس کرونا به زودی از کشورمان برود.

نوید محمدزاده: خوشحالم که این جایزه را می‌گیرم. از خانواده معلم ممنونم برای این مراسم که هرچند خلوت است اما انگار چراغ سینما روشن است. از جشن حافظ چهار تندیس دریافت کرده‌ام. خوشحالم برای «سرخپوست» هم این جایزه را دریافت می‌کنم. در ساخت این فیلم همه عوامل نقش داشتند. تهیه این فیلم خیلی سخت بود. خوشحالم که نیما جاویدی به من اعتماد کرد. وقتی اسم خودم را در این لیست دیدم خوشحال شدم که اسمم کنار افرادی است که از بزرگان این حرفه هستند. این تشویق بی نظیر است که بتوانم قدم‌هایم را محکم‌تر بردارم.

الناز شاکردوست: ممنون هستم از اینکه من را لایق جایزه دانستید. این جایزه برای من بسیار با ارزش است زیرا بنیانگذارش زنده یاد علی معلم است. چقدر خوب است که چراغ این جشن را آذر معماریان روشن نگه داشته است. ممنونم آذر معماریان. زن جنگجو. قدر لحظه های باهم بودن را بیشتر بدانیم . اگر الان اینجا هستم حاصل زحمات یک گروه بوده و مخصوصا اینکه در راس این گروه شیرزنی مثل نرگس آبیار بوده است. خوشحالم بازیگر فیلم ایشان بوده‌ام.

ژاله صامتی: جای کسانیکه نیستند خالی است. به برگزارکنندگان خسته نباشید می گویم. روح علی معلم شاد. خوشحالم برای فیلم و نقشی که خیلی آنرا دوست دارم جایزه گرفتم.

مهران مدیری: این هشتمین تندیس حافظ است که گرفتم و هفتمی را چند دقیقه پیش گرفتم. از همه گروه و عوامل سریال تشکر می کنم.

نرگس آبیار: خوشحالم برای دومین بار تندیس حافظ را می گیرم. از آنجاییکه این جشن مستقل است بسیار اهمیت دارد. از همه دوستان و همکارانی که کمک کردند تا این فیلم را بسازم تشکر می کنم.

حمید نجفی راد: این تندیس اولین تندیس من در جشن حافظ و در خانواده سینما است که به من برای کارهای بعدی ام انگیزه می دهد. برای خانواده ام خوشحالم زیرا می دانم با این تندیس حالشان خوب می شود. این جایزه از روح بزرگ علی معلم برای من است.

رضا یزدانی: خوشحالم برای چهارمین بار این تندیس با ارزش را می گیرم. تشکر می کنم از هیات داوران و خانم معماریان عزیز. 10 سال پیش که سومین تندیس را گرفتم فکر می کردم سه تندیس گرفتم دیگر چهارمی را نمی گیرم به همین دلیل خیلی خوشحالم.

کریستف رضاعی: خوشحالم که در اینجا هستم و این جایزه را دریافت می‌کنم. از داوران ممنونم که این موسیقی را دیدند و شنیدند. از کسانی که در این کار طولانی حضور داشتند تشکر می‌کنم و می‌خواهم این جایزه را با آنها تقسیم می‌کنم.

پیمان قاسم‌خانی: از امیر برادران دیگر نویسنده این اثر خواهش می‌کنم به صحنه بیاید. در ساختمان پزشکان یکی از دستیاران گفت امیر نویسنده کمدی است. امیر که آمد فهمیدم خیلی بامزه بود. فیلمنامه او را خواندم و دیدم درجه یک است هرچند او اول راه است و به نظرم کارهای درخشان دیگری خواهد داشت.
 از گروه هیولا ممنونم. کار اصلی بر عهده امیر بود من طراحی کردم. خوشحالم کار دیده شد. در این گروهی که ما کاندید بودیم همه دوستان من بودند از سعید مطلبی که باعث و بانی ورود من در سینما بود تشکر می‌کنم و هرچه دارم مدیون اوست.

مصطفی زمانی: جای علی معلم خالی است. از هیات داوران و ساعد سهیلی تشکر می‌کنم که یک بازیگر درجه یک است. یک تشکر ویژه از پزشکان و پرستاران دارم که در این روزهای سخت زحمت می‌کشند. قدردان آن‌هایی هستم که با این بیماری می‌جنگند و شکستش می‌دهند.

مریلا زارعی: ممنونم از لطفی که به من در این جشن داشتید از آذر معماریان تشکر می کنم که  سال ها این جشن را در کنار زنده یاد علی معلم برای اهالی سینما زنده نگه داشتند. چهارمین جایزه ای است که از این جشن می گیرم. جای همه عزیزانی که در این سال ها از دست دادیم خالیست. استاد سینایی، سیروس گرجستانی و همکار عزیزم ماهچهره خلیلی . تشکر میکنم از گروه سریال مانکن و همه عزیزانی که در این سریال حضور داشتند. این تندیس ماحصل همه تلاش آنها است. از مخاطبین سریال تشکر می کنم که با ما همراه بودند. خانم معماریان خیلی شما را دوست دارم. روح علی معلم عزیز شاد. خوشحالم فرزندان علی معلم را روز به روز شکوفاتر میبنیم.
در این روزها و ماه ها نگران بودیم و ترس هایمان را با همنوع هانمان بودیم. در این شب عزیز با این تندیس حافظ جا دارد از کادر محترم درمان تشکر کنم. می دانیم که خیلی خسته هستند و عزیزان ما را تیمار می کنند. این بیماری فعلا همراه ما هست از همه مردم می خواهم اصول بهداشتی را رعایت کنند و بی تفاوت نباشیم .

محسن تنابنده: من این جایزه را به نمایندگی از تمام گروه گرفتم. چون «پایتخت» حاصل زحمت تمام گروه است.

شبنم مقدمی: خوشحالم سومین جایزه حافظم را با افتخار دریافت می کنم. ممنون از هیات داوران ، جشن حافظ و همه کسانی که من را می بینند. عاشقانه هستم و تشکر می کنم از اینکه من را می بینید.

فیلم-سریال-رایگانفیلم-سریال-رایگان

نظرهای منتشر شده

۴ سال پیش

۳ مهر ۱۳۹۹

عالی
پاسخ
گزارش تخلف