آموزش پریمیر از 0 تا 100 ویژه بازار کار

آموزش پریمیر از 0 تا 100 ویژه بازار کار

فضای کاربری ادوبی پریمیر پرو ممکن است برای کاربران مبتدی گیج‌کننده باشد. استفاده از ابزارهای ادوبی پریمیر حتی برای کسانی که با نرم افزارهای شرکت ادوبی مثل فتوشاپ، افتر افكت و ایلستریتور آشنا هستند، چالش‌های خاص خود را دارد. آشنا نبودن با فضای کاربری داخل نرم نرم افزار پریمیر و کاربرد هر یک از ابزارها این حس سردرگمی را در فرد ایجاد کند. بهترین رویکرد برای آموزش 0 تا 100 پریمیر به صورت مرحله به مرحله یا پروژه محور است.

آموزش پریمیر؛ آشنایی با فضای نرم افزاری

دوره های آموزش پریمیر

بعد از باز کردن ادوبی پریمیر و وارد شدن به فضای کاربری نرم افزار با 8 پنل اصلی روبرو می‌شوید. این 8 پنل عبارتند از:

 1. پنل Project : این پنل در سمت چپ پایین قرار دارد. در این بخش asset های مختلف یعنی ویدیوها، فایل‌های صوتی، تصاویر و فایل‌های گرافیکی که از دستگاه وارد نرم افزار شده‌اند نمایش داده می‌شوند.
 2. پنل Media Browser: این بخش به شما قابلیت جستجوی فایل‌ها در دستگاه و بارگذاری آنها داخل نرم افزار را می‌دهد.
 3. پنل Effects: این بخش جلوه‌های ویژه و افکت‌های آماده‌ای که می‌توانید به ویدیو اضافه کنید را نمایش می‌دهد. کار با این پنل از قسمت‌های مهم آموزش پریمیر است.
 4. بخش Source Monitor: این بخش دسترسی به هر کلیپ به صورت جداگانه را فراهم کرده و می‌توانید تغییرات دلخواه روی هر قسمت از کلیپ یا فایل صوتی را در این بخش اعمال کنید. این بخش در سمت چپ بالای صفحه قرار می‌گیرد.
 5. پنل Effect Controls: این بخش جلوه‌های ویژه، افکت‌ ها و ترنزیشن‌هایی که به هر کلیپ اضافه کرده‌اید نمایش می‌دهد. می‌توانید تغییرات لازم روی هر افکت را در این بخش اعمال کنید.
 6. بخش Program Monitor: فایل تدوین شده در این بخش نمایش داده می‌شود.
 7. پنل Timeline: کلیپ ویدیویی و دیگر asset های کاربردی در بخش تایم لاین قرار می‌گیرند. ترتیب، چینش و زمان‌بندی و دفعات تکرار هر یک در این قسمت تغییر می‌کنند. هر asset باید در بخش تایم لاین قرار بگیرد تا در خروجی نهایی ویدیو دیده شود.
 8. پنل Tools: برای دسترسی به ابزارهای استفاده شده در بخش تایم لاین کاربرد دارد.

قابلیت‌های جذاب آدوب پریمیر

پریمیر چیست

نرم افزار adobe premiere pro قابلیت‌های جذاب و متفاوتی را ارائه می‌دهد. این نرم افزار کیفیت ویدیو و فایل‌های صوتی را تا چندین برابر بهتر می‌کند. قابلیت اضافه کردم فایل‌های گرافیکی از نرم ادیت عکس مثل ایلستریتور و فتوشاپ و نرم‌افزارهای تدوین ویدیو مثل افتر افکت از ویژگی‌های جذاب و فوق العاده کاربردی ادوبی پریمیر است.

شخصی سازی و تغییر فضای کاربری، مدیریت چندین پروژه و فایل صوتی با تصویری به صورت همزمان نیاز به دیگر نرم افزارها را به حداقل رسانده است. پس از آموزش صفر تا صد پریمیر می‌توانید از تمام این ویژگی‌ها استفاده کنید. نگاهی به دیگر قابلیت‌ها و ويژگی‌های این نرم افزار داشته باشیم:

طراحی و شخصی سازی پنل تایم لاین و افزایش کیفیت ویدیوهای خروجی

شخصی سازی داشبورد و فضای تایم لاین، افزودن قابلیت اتومیشن و تنظیمات شخصی‌سازی شده از ویژگی‌های نسخه جدید ادوبی پریمیر است. هدف از این به روز رسانی‌ها به حداکثر رساندن کارایی و راحتی حین کار است. آموزش پریمیر با یادگیری هر پنل و کاربرد آنها آغاز می‌شود.

در هر بخش از تایم لاین، فریم‌ها، فایل‌های صوتی افزوده شده، تزنزیشن‌ها و دیگر تغییرات اعمال شده در هر بخش از ویدیو نمایش داده می‌شود. به این ترتیب با یک نگاه کلی متوجه می‌شوید در هر بازه زمانی از ویدیو کلیپ شما چه تغییراتی اعمال شده است.

آموزش پریمیر؛ ارزیابی بخش جلوه‌های ويژه

این بخش به خصوص برای ویدیوگرافی و قراردادن عکس‌های متحرک و موشن گرافی در ویدیوهای طولانی یا سینمایی کاربرد دارد. قابلیت تغییر opacity، تغییر سایه‌ها و رنگ‌ها و البته هر گونه تدوین از نوع واقعیت مجازی در آخرین آپدیت ادوبی پریمیر قابل استفاده است. این ویژگی‌ها در نهایت سازگاری با چشم انسان است و تجربه کاربری را به حداکثر لذت می‌رساند.

تنظیمات مرتبط با متن و زیرنویس ویدیوها

قابلیت‌های مرتبط با تنظیم متن و زیرنویس مثل تغییر فونت، فریم، هایلایت یا فایل‌های گرافیکی به متن از دیگر ویژگی‌های جذاب ادوبی premier است. اصول اضافه کردن زیرنویس و تنظیمات مرتبط با آن از موارد راحت و کاربردی در آموزش نرم افزار پریمیر است.

وارد کردن چندین فایل صوتی و تصویری به صورت همزمان

پنل تایم‌لاین مدیریت چندین ویدیو و موزیک را بسیار راحت کرده است. به این ترتیب افزودن چند کلیپ ویدیویی یا موسیقی به طور همزمان در ادوبی پریمیر ممکن است. سپس می‌توانید سرعت، زمان، جلوه‌های بصری، بلندی صدا و بسیاری از دیگر ویژگی‌های هر فایل را به دلخواه تغییر دهید.

علاوه بر این می‌توانید تدوین را روی چندین پروژه و به صورت همزمان پیش ببرید. همین قابلیت بسیاری از تدوین‌گرهای ویدیو را به کاربر همیشگی ادوبی پریمیر تبدیل کرده است.

پس اگر هنوز در استفاده از این نرم افزار کامل و در حین حال مکمل تردید دارید، آموزش رایگان پریمیر را امتحان کنید. پس از چند دقیقه آشنایی با این نرم افزار عاشق آن می‌شوید. علاوه بر این می‌توانید برای یادگیری، دوره پروژه محور پریمیر را امتحان کنید. به این ترتیب پس از اتمام دوره اولین ویدیو تدوین شده با پریمیر را در اختیار دارید. این حس رضایت قطعا شما را به استفاده مجدد از این نرم افزار ترغیب می‌کند.

آموزش پریمیر پرو برای چه کسانی ضرورت دارد؟

آموزش پریمیر مقدماتی

امروزه بخش عمده‌ای از صنعت رسانه، تبلیغات و بازی‌ها از نرم افزارهای ادیت ویدیو استفاده می‌کنند. همچنین مشاغل مرتبط با تدوین از حوزه‌های شغلی پردرآمد، جذاب و متنوع به حساب می‌آیند. چاشنی خلاقیت و ایده‌های نو در صنعت تدوین ویدیو تمامی ندارند. از این روی آموزش جامع پریمیر برای هر شخصی که به نوعی با رسانه‌های تصویری و تولید محتوای بصری درگیر است توصیه می‌شود. مشاغل زیر می‌توانند حداکثر استفاده را از پریمیر پرو داشته باشند:

 • تدوینگر ویدیو
 • طراح موشن گرافیک
 • انیماتور دو بعدی و سه بعدی
 • دیجیتال مارکترها
 • تولیدکننده‌های محتوا
 • فیلم بردارها یا افراد فعال در سینما
 • یوتوبرها یا تدوینگرهای پلتفرم Youtube

جالب است بدانید که حوزه تدوین در بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی جز مشاغل پردرآمد و درتقاضا به حساب می‌آید. این حوزه در ایران هم بازار کار بسیار خوبی دارد و با روی آوردن مشاغل محلی و صنعتی به فضای دیجیتال نیاز به تولید محتوای متنی، بصری و صوتی را به حداکثر رسانده است. پس اگر شغل شما به نحوی با فضای آنلاین گره خورده است، آموزش پریمیر می‌تواند از مهارت‌های تکمیلی شما و مزیت رقابتی شما در بازار به حساب آید.

پیش‌بینی آینده برای تدوین‌گرهای ویدیو

نرم افزارهای ادیت و تدوین ویدیو بر پایه هوش در چندین سال اخیر رشد بسیار زیادی کرده است. پرامپت‌های درست و کاربردی خروجی‌های بسیار جذاب و متفاوتی را ارائه می‌دهند.

البته که هوش مصنوعی و AI کمک بسیار زیادی به سازمان‌دهی ویدیوها، انتخاب فایل صوتی و حتی پیشنهاد برای تدوین کاربرد دارند اما تصمیم‌گیری نهایی بر پایه شناخت مخاطب، خلاقیت، استفاده از قدرت شهود و خلاقیت تنها به کمک انسان محقق می‌شود.

کلام پایانی

نرم افزارهای تدوین ویدیو امکانات بسیار گسترده و جذابی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. بسیاری از آثار مطرح سینمایی و حتی ویدیوهایی که ما به طور روزمره در رسانه‌های مختلف می‌بینیم با کمک نرم افزارهایی مثل ادوبی افکت و افتر افکت تدوین شده‌اند. همین کاربرد گسترده دوره پروژه محور پریمیر را برای افراد فعال در حوزه تولید محتوای تصویری ضروری کرده است.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

رپرتاژ

فیلم-سریال-رایگانفیلم-سریال-رایگان

نظرهای منتشر شده