ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

نقد فیلم نابودگر: سرنوشت تاریک, Terminator: Dark Fate, ریست کردن نابودگر توسط جیمز کامرون

رابی کالین
۳ ماه پیش - ۲ دقیقه مطالعه
امتیاز منتقد به فیلم :

گریسی که مکنزی دیویس آن را نقش آفرینی کرده ، بدون شک تحسین برانگیزترین دارایی «نابودگر : سرنوشت تاریک» است. «تیم میلر» که اثری مانند «ددپول» را درکارنامه اش دارد به همراهی تهیه کننده و نویسنده ی اثر یعنی «جیمز کامرون» توانسته اند «سرنوشت تاریک» که ششمین قسمت این فرنچایز محسوب می شود را به ادامه ای برای «نابودگر 2» تبدیل کنند و تا حدودی خاطرات روزهای خوب را زنده کنند.

ترجمه اختصاصی سلام سینما

فرنچایز «نابودگر» وجوه مشترک فراوانی با سایبورگ کرومیک خود دارد. یقینا همه ی آسیب هایی که در دهه های گذشته به این فرنچایز وارد شده ، از خودی ها بوده است. آن دو قسمتی که توسط «جیمز کامرون» نوشته و کارگردانی شد ، سینمای اکشن را دچار یک تغییر جدی کرد و به پیش راند. اثر اصلی محصول 1984 چیزی کاملا جدید را ارائه داده بود و در فرآیند خود ، «آرنولد شوارزنگر» را به جایگاه والایی در هالیوود رساند. قسمت دوم این فرنچایز که در سال 1991 ساخته شد ، فرمولی را به سینمای جهان برای فتح کردن گیشه ها توسط یک فیلم اکشن معرفی کرد. بنابراین می توان گفت اگر این قسمت ساخته نمی شد ، ماتریکسی وجود نداشت و شاید بطور کلی چیزی بنام مارول هم وجود نداشت. پس از آن هر قسمتی که برای این فرنچایز ساخته شد ، سیاه مشقی بیش نبود. از «نابودگر 3 : قیام ماشین ها» محصول 2003 تا «نابودگر : جنسیس» محصول 2015.

یکی از ویژگی های مثبت فرنچایزهایی که در زمان سفر می کنند ، این است که می توان قسمت جدید را به هر کدام از قسمت های پیشین متصل کرد. همانطور که کارگردان این فیلم «تیم میلر» که اثری مانند «ددپول» را درکارنامه اش دارد به همراهی تهیه کننده و نویسنده ی اثر یعنی «جیمز کامرون» توانسته اند «سرنوشت تاریک» که ششمین قسمت این فرنچایز محسوب می شود را به ادامه ای برای «نابودگر 2» تبدیل کنند و تا حدودی خاطرات روزهای خوب را زنده کنند. 

بنابراین دوباره یک قاتل توقف ناپذیر با سفر در زمان ، به دنبال یک دشمن غیرنظامی است. این دو نفر یک «سایبورگ ریو-9»(گابریل لونا) است که بدنی از جنس کربن دارد و دیگری «دنی راموس»(ناتالیا ریس) ، زنی جوان از مکزیکوسیتی که نقشی سرنوشت ساز در جنگ آینده بین ماشین ها و انسانها دارد. همچنین سه کاراکتر مهم دیگر نیز در فیلم حضور دارند. «گریس»(مکنزی دیویس) ، یک تکاور دریایی سایبری که از آینده آمده است ، یک «سایبورگ تی-800» قدیمی قابل اطمینان(آرنولد شوارزنگر) و «سارا کانر»(لیندا همیلتون) که از زمان قسمت دوم نابودگر ، این اولین بار است که بازگشته است.

«سایبورگ ریو-9» دارای طراحی بسیار وحشتناک و در عین حال هوشمندانه ای است. خط اصلی داستان با سرعتی بسیار بالا روایت می شود و سکانس های اکشن همان حس رضایت بخش قرن بیستمی را در مخاطب ایجاد می کنند. حتی بعد از 35 سال دیدن اینکه صورت انسان پاره شود یک جمجمه ی فلزی زیر آن باشد بسیار هیجان انگیز و ترسناک است. تماشای کهنه سربازان چرم پوش ، همیلتون و شوارزنگر بسیار لذت بخش است. گریسی که مکنزی دیویس آن را نقش آفرینی کرده ، بدون شک تحسین برانگیزترین دارایی «نابودگر : سرنوشت تاریک» است. اگر سال 1984 بود ، او می توانست یک ستاره تمام عیار در قسمت اول این فرنچایز باشد ، نه یک نقش اول مشترک در قسمت ششم.

منبع : تلگراف

مترجم : وحید فیض خواه

0

نقدهای مرتبط با این اثر


در صورت تمایل نظر خود را درباره این نوشته بنویسید


نظر سایر کاربران

هنوز نظری ثبت نشده است