سیدی سینک

بازیگر

سیدی سینک (Sadie Sink) بازیگر آمریکایی متولد 16 آوریل 2002 است. او در فیلم سینمایی «قلعه شیشه‌ای»، سریال‌های «آمریکایی‌ها» و «ادیسه آمریکایی» بازی کرده است. او بیشتر به خاطر بازی در نقش مکس در سریال تحسین شده «چیزهای عجیب» از شبکه نت فلیکس شناخته شده‌است.

بیوگرافی سیدی سینک

سیدی الیزابت سینک (Sadie Elizabeth Sink) یک هنرپیشه آمریکایی در روز 16 آوریل سال  2002 در برنهام ازایالت تگزاس به دنیا آمد. آغاز بازیگری وی بازی در نقش اصلی در نمایشنامه موزیکال «آنی» در تئاتر برادوی (13-2012) و نیز بازی در نقش ملکه الیزابت دوم جوان در نمایشنامه‌ی «تماشاگران» (2015) بود. 

سیدی سینک

 

نخستین حضور تلویزیونی سیدی سینک در سال 2013 در یکی از اپیزودهای «آمریکایی‌ها» (The Americans)، و نیز نخستین حضورش در فیلم درام ورزشی «چاک» در سال 2016 بود. 

او همچنین نقش اصلی را در فیلم کوتاه درام عاشقانه از تیلور سویفت (All Too Well: The Short Film). شهرت او عمدتا به خاطر بازی در نقش سوزان بالارد در سریال «ادیسه آمریکایی» (American Odyssey) و نیز در نقش مکس در سریال «چیزهای عجیب» (Stranger Things) (2017 – اکنون) است.

سیدی سینک

 

از نقش‌های مهم دیگرش بازی در نقش زیگی برمن در سه‌گانه فیلم ترسناک «خیابان ترس» (Fear Street) (سال 2021) است. 

 

خانواده سیدی سینک

پدرش مربی تیم‌های فوتبال محلی، و مادرش خانه‌دار و معلم ریاضی است (کیسی و لوری). او سه برادر بزرگ‌تر به نام‌های کالب، اسپنسر و میچل، و یک خواهر کوچک‌تر به نام جیسی دارد. 

سیدی سینک

 

دوران کودکی سیدی سینک و رؤیای بازیگری

سیدی سینک با این‌که پدرش اهل ورزش بود، به هنرهای نمایشی علاقه‌مند بود. او با تماشای برنامه‌های تلویزیونی بزرگ شد و یکی از فیلم‌های مورد علاقه‌اش «موزیکال دبیرستان» بود. فیلم «دیزنی» نیز تأثیر زیادی بر ذهن و ضمیر و روح و روانش داشت. همین‌ها باعث شد که سیدی سینک همواره و همیشه و تا کنون به زک افرون بازیگر علاقه‌مند باشد و رویای بازیگر شدن را در درونش بیابد و رشد بدهد. 

سیدی سینک

 

او در حالی در شهر کوچک برنهام بزرگ می‌شد و قد می‌کشید که علاقه شدیدی به ورزش داشت اما جدا از ورزش، به یک تئاتر محلی نیز پیوست تا به اهداف خود در بازیگری نیز دست یابد. 

 

تجربه‌های اولیه‌ی تئاتر سیدی سینک در هیوستون 

وقتی که سیدی سینک هفت ساله بود (۲۰۰۹)، مادرش تصمیم گرفت او را به کلاس‌های بازیگری در یک تئاتر اجتماعی در نزدیکی هیوستون بفرستد. این کار منجر شد تا او وارد تئاتر مشهور برادوی شود. 

سیدی سینک

 

سیدی سینک در بسیاری از اجراهای اولیه‌اش در تئاتر برادوی، در کنار برادرش روی صحنه ظاهر می‌شد، چرا که با او و در کنار او احساس بهتری داشت. او بازیگری را در تئاتر محلی در نزدیکی هیوستون آغاز کرد و در سال ۲۰۱۱ در نمایشنامه «زیر ستاره‌ها» (Under the Stars) در هیوستون و نیز نمایشنامه موزیکال «کریسمس سفید» (White Christmas) حضور داشت.

 

مهاجرت خانواده سیدی سینک به نیوجرسی و آغاز پیشرفت 

سیدی سینک حدود نه یا ده ساله بود که خانواده‌اش به نیوجرسی نقل مکان کردند. و این تقویت دیگری برای آرزوهای شغلی سیدی سینک بود. در سال 2012 سیدی سینک برای یک حضور در تئاتر برادوی، برای نمایش «آنی» (Annie) تست داد و برای اجرا در نقش آنی و دافی پذیرفته شد و سال‌ها همین نقش را اجرا می‌کرد. او در آن موقع فقط 10 سال داشت. 

سیدی سینک

 

پس از این تجربه بود که تصمیم گرفت حرفه بازیگری را پی بگیرد. او با یادگرفتن آموزش‌های رقص و آواز، خود را برای این نقش آماده کرد. عضویت در برادوی باعث آشنایی سیدی سینک با کیلب مک لاگلین، بازیگر سریال «چیزهای عجیب» شد.

 

اولین تجربه حضور کم‌رنگ سیدی سینک جلوی دوربین

سیدی سینک در حالی که هنوز در اجرای نمایش‌ها و اجراهای برادوی مشغول بود و بازی می‌کرد، تست بازیگری برای چندین نقش تلویزیونی و سینمایی را آغاز کرده بود. 

 سرانجام وقتی که هنوز یک نوجوان ۱۱ ساله بود، در سال 2013 با نقش کوچک و کم‌رنگ لانا (که البته برایش بسیار مفید بود) در اپیزود «نابودی دوطرفه» از سریال تلویزیونی «آمریکایی‌ها» (The Americans) نخستین حضور خود را در تلویزیون عملی کرد.

آمریکایی ها

 

نقش پررنگ‌تر سیدی سینک در تلویزیون با بازی در سریال نجیب‌زادگان

یک سال بعد در سن ۱۲ سالگی فقط در اپیزود «بی‌احترامی به آسیب» از سریال پلیسی - جنایی «نجیب‌زادگان» (Blue Bloods) در نقش کمی پررنگ‌تر دیزی نجار بازی کرد. پخش این سریال از سال ۲۰۱۰ از شبکه سی‌بی‌اس آغاز شد.

نجیب زادگان

 

اولین نقش مهم سیدی سینک در تلویزیون با بازی در سریال ادیسه آمریکایی

در سال ۲۰۱۵ در سن ۱۳ سالگی که هنوز به مدرسه می‌رفت، برای اولین بار یکی از نقش‌های نسبتاً اصلی یک سریال به او پیشنهاد شد. نقش دختر زوج اصلی، سوزان بالارد، در 11 قسمت از سریال تلویزیونی اکشن و مهیج آمریکایی «ادیسه آمریکایی» (American Odyssey) که در انگلستان با نام «ادیسه» معروف شد. 

ادیسه آمریکایی

 

با این‌که این سریال به دلیل افزایش بودجه فقط برای یک فصل پخش شد اما نقش نسبتاً پررنگ سیدی سینگ در این سریال، باعث شد که او بیش‌تر به چشم بیاید و برای سریال کمدی موقعیت «کیمی اشمیت شکست‌ناپذیر» (Unbreakable Kimmy Schmidt) در نقش مهمان دعوت شود.

 

نخستین تجربه حضور سیدی سینک جلوی دوربین سینما

در سال ۲۰۱۶ در سن ۱۴ سالگی برای اولین بار جلوی دوربین سینما قرار گرفت و در یک نقش کوتاه در فیلم درام و زندگینامه‌ای «چاک» (Chuck) به کارگردانی فیلیپه فالاردیو که آن را بر اساس زندگی بوکسور چاک وپنر ساخت، حضور یافت. 

در سال بعد نیز در فیلم درام و زندگینامه‌ای «قلعه شیشه‌ای» (The Glass Castle) به نویسندگی و کارگردانی دستین دنیل کرتون در نقش لری والز ظاهر شد.

قلعه شیشه ای

 

ستاره محبوب نوجوان‌های جهان با بازی در نقش مکس در سریال چیزهای عجیب

در سال ۲۰۱۷ در تست بازیگری برای حضور در فصل دوم به بعد سریال «چیزهای عجیب» (Stranger Things) برای نقش مکس (که یک دختربچه‌ی شرور، و خواهر ناتنی کوچک‌تر بیلی است که نسبت به یک‌دیگر نفرت دارند) شرکت کرد که البته کم‌کم در روند سریال، تبدیل به یکی از شخصیت‌های اصلی و مهم سریال شد. 

چیزهای عجیب

 

سیدی سینک مطمئن نبود که پذیرفته شود اما وقتی که در مدرسه بود، مادرش او را از پذیرفتن‌شدن برای این سریال خبر داد. او برای این نقشش خیلی زحمت کشید و کمی فیزیک بدنش را تغییر داد و در کلاس‌های اسکیت‌برد نیز شرکت کرد. بازی در این سریال تحسین‌شده، سیدی سینک را به یک ستاره بین المللی و محبوب نوجوانان جهان تبدیل کرد. 

چیزهای عجیب

 

نقش مکس، دختری است با موهای قرمز که رفتار نامتعارفی دارد و پدر و مادرش از هم جدا شده‌اند و مادرش با ازدواج مجدد کرده ‌است. مکس خیلی زود وارد جمع پسرها می‌شود و ...

چیزهای عجیب

 

سیدی سینک راوی یک فیلم مستند

در سال ۲۰۱۸ همراه با واکین فینیکس، رونی مارا، سیا و کت وون دی مستندی درباره حقوق حیوانات با عنوان «تسلط» (Dominion) را روایت کرد که به خاطر آن، برنده جایزه بهترین راوی مراسم جوایز بین المللی مستند مستقل هالیوود شد.

سیدی سینک

 

سیدی سینک در نقش مکمل در فیلم ایلای

در سال ۲۰۱۹ در فیلم آمریکایی ترسناک «ایلای» (Eli) به کارگردانی سرن فوی و نویسندگی دیوید چیرچایریلو، اییِن بی. گلدبرگ و ریچارد ناینگ، در نقش مکمل هیلی ظاهر شد. او در این نقش، دختر نوجوانی است که به ایلای کمک می‌کند اما کم‌کم معلوم می‌شود که خواهر ناتنی بزرگ‌تر اوست.

ایلای

 

بازی سیدی سینک در نقش زیگی برمن در سه‌گانه خیابان ترس

در مارس ۲۰۱۹ سیدی سینک به جمع بازیگران سه‌گانه ترسناک معمایی نوجوانانه‌ی «خیابان ترس» به کارگردانی لی جانیاک و نویسندگی روبرتو پاتینو و بر پایه کتابی نوشته آر.ال. استاین، در نقش نیک گود جوان اضافه شد و در قسمت دوم «خیابان ترس: بخش دوم ۱۹۷۸» (Fear Street Part Two: 1978) بازی کرد. 

خیابان ترس

 

سپس در قسمت سوم این سه‌گانه یعنی در «خیابان ترس بخش سوم: ۱۶۶۶» (Fear Street Part Three: 1666) نیز در همان نقش ظاهر شد.

 

همکاری سیدی سینک با تیلور سوئیفت

در همین سال در فیلم کوتاه درام و رمانتیک آمریکایی «همه‌اش خیلی خوب: فیلم کوتاه» (All Too Well: The Short Film) به نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی تیلور سوئیفت بازی کرد. در این اثر سیدی سینک و دیلن اوبرایان به عنوان زوجی در یک رابطه عاشقانه قرار دارند که در انتهای فیلم از یکدیگر جدا می‌شوند. سوئیفت نیز خودش حضوری کوتاه در فیلم دارد. 

تیلور سوویفت و سیدی سینک

 

سیدی سینک در سال ۲۰۲۲ در دو پروژه حضور دارد

سیدی سینک در فیلم زوئی عزیز در نقش تس دینانزو

1. به عنوان بازیگر نقش اول تس دینانزیو به جمع بازیگران فیلم درام «زوئی عزیز» (Dear Zoe) به کارگردانی گرن ولز و نویسندگی مارک لورمر

زوئی عزیز

 

بازی سیدی سینک در فیلم نهنگ در کنار برندن فریزر

2. به عنوان نقش اصلی الی به جمع بازیگران فیلم «نهنگ» (The Whale) به کارگردانی دارن آرونوفسکی پیوست.  

 

حرفه مدلینگ سیدی سینک

سیدی سینک در هفته مد پاریس روی صحنه مدلینگ قدم گذاشت و نخستین مدلینگش را در 15 سالگی تحقق بخشید. البته معمولاً کمترین سن برای حرفه مدلینگ ۱۶ سال است اما محبوبیت سیدی سینک باعث شد تا با ۱۵ سال سن بتواند وارد این حرفه شود. 

سیدی سینک در مدلینگ

 

در همین راستا هالیوود ریپورتر او را به عنوان یکی از 30 ستاره برتر زیر 18 سال فهرست کرده است. او همچنین نماینده برندهای زیادی است و یکی از محبوب‌ترین مدل‌های برند‌هایی از جمله گوچی، پرادا، نایکی، شنل، کیت اسپید، ژیوانشی، وگ، گلامور، شوپارد و میو میو است.

 

حواشی زندگی سیدی سینک

ـ دشواری جمع بین تحصیل و بازیگری

سیدی سینک، حرفه بازیگری موفق او و مشغولیت فراوانش در سال‌های اولیه‌ی جوانی و بازیگری‌اش جمع‌کردن بین تحصیلات و بازیگری را برایش بسیار سخت کرد؛ به ویژه که مادرش به او اجازه نمی‌داد که او تحصیلاتش را ساده و آسان بگیرد و سهل‌انگاری کند. 

سیدی سینک

 

ـ کودک کار و ترس و عصبیت

وقتی که سیدی سینک در کودکی آغاز به کار در حرفه بازیگری کرد، مثل یک کودک کار فعالیت داشت اما همیشه مي‌ترسید. از همه چیز می‌ترسید و بسیار ترسو بود؛ حتی در مواردی مانند مصاحبه. هنگامی که برای نخستین بار مصاحبه کرد بسیار ترسیده بود و بسیار عصبی بود.

 

ـ هوادار سرسخت اما استون

سیدی سینک یک زمانی اظهار کرده بود که او از هواداران پر و پا قرص اما استون بازیگر است و تمایل خود را برای همکاری با او ابراز کرده بود.

اما استون

 

ـ گیاه‌خواری نسبی و مطلق

سیدی سینک از وقتی که با بازیگر وودی هارلسون در صحنه فیلم‌برداری فیلم «قصر شیشه‌ای» آشنا شد، گیاه‌خوار بوده است اما هنگام آشنایی با وودی هارلسون و به خصوص دختر کوچکش مکنی، بسیار تحت تأثیر سبک زندگی ایشان شد (که بسیار به محیط‌زیست بها می‌دادند) و از ایشان الهام گرفت و تبدیل به یک وگان (گیاه‌خوار مطلق) شد.

 

برخی جوایز و افتخارات سیدی سینک

۲۰۱۸: برنده جوایز بین المللی مستند مستقل هالیوود در رشته برترین راوی، برای «تسلط»

۲۰۱۸: ‌نامزدی جایزه سینمایی و تلویزیونی ام‌تی‌وی در رشته بهترین گروه بازیگران در سریال تلویزیونی، برای «چیزهای عجیب»

۲۰۱۸: نامزدی جایزه انجمن بازیگران فیلم در رشته بهترین گروه بازیگران در سریال درام، برای «چیزهای عجیب»

۲۰۲۰: نامزدی جایزه انجمن بازیگران فیلم در رشته بهترین گروه بازیگران در سریال درام، برای «چیزهای عجیب»

۲۰۲۲:‌ نامزدی جایزه سینمایی و تلویزیونی ام‌تی‌وی در رشته ترسناک‌ترین اجرا، برای «خیابان ترس: بخش دوم ۱۹۷۸»

بستن

عکس‌های سیدی سینک


سیدی سینک بازیگر سریال «چیزهای عجیب»(Stranger Things) در امی 2018
سیدی سینک، جو کری، فین ولفهارد، گیتن ماتارازو و کیلب مک لافلین در سریال «چیزهای عجیب» (Stranger Things)
سیدی سینک، جو کری، فین ولفهارد، گیتن ماتارازو و کیلب مک لافلین در «چیزهای عجیب» (Stranger Things)
سیدی سینک و گیتن ماتارازو در «چیزهای عجیب» (Stranger Things)
وینونا رایدر، نوآ شاناپ، سیدی سینک و گیتن ماتارازو در «چیزهای عجیب» (Stranger Things)
سیدی سینک در فیلم «نهنگ»(The Whale)
سیدی سینک در فرش قرمز فیلم «نهنگ»(The Whale)
فیلم-سریال-رایگانفیلم-سریال-رایگان
پوستر اتفاقات عجیب
۸.۹ /۱۰

از مجموع ۲۱ رای

امتیاز شما
پوستر خیابان ترس: قسمت سوم-1666
۷ /۱۰

از مجموع ۱ رای

امتیاز شما
پوستر زوئی عزیز
۹ /۱۰

از مجموع ۲ رای

امتیاز شما
پوستر نهنگ
۸ /۱۰

از مجموع ۳ رای

امتیاز شما
پوستر آمریکایی ها
0 /۱۰

از مجموع 0 رای

امتیاز شما
پوستر خیابان ترس: قسمت دوم-1978
۷ /۱۰

از مجموع ۱ رای

امتیاز شما
پوستر قلعه شیشه ای
۷ /۱۰

از مجموع ۱۵ رای

امتیاز شما