الکساندر اسکارزگارد

بازیگر

الکساندر اسکارزگارد به انگلیسی Alexander Skarsgård متولد 25 اوت 1976 بازیگر و کارگردان اهل سوئد است. وی از سال 1984 میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده‌است. از فیلم‌هایی که وی در آن نقش داشته است، می‌توان به مالیخولیا، 13، نبردناو، دیسکانکت، سگ‌های پوشالی، زولندر و خون حقیقی اشاره کرد.

بیوگرافی الکساندر اسکارزگارد

الکساندر یوهان هالمار اسکارزگارد (Alexander Johan Hjalmar Skarsgård) بازیگر و کارگردان سوئدی در روز ۲۵ اوت ۱۹۷۶ در استکهلم به دنیا آمد. 

هفت ساله بود که حرفه بازیگری را آغاز کرد ولی در سن سیزده سالگی به علت شهرت بیش از حدش در کودکی (به خاطر بازی در فیلم «سگی که لبخند زد») ناراحت شد و بازیگری را رها کرد. 
سال‌ها بعد وقتی خدمت سربازی‌اش در ارتش سوئد تمام شد دوباره به بازیگری بازگشت و نخستین نقش خود را در فیلم کمدی آمریکایی «زولندر» (۲۰۰۱) بازی کرد. 

الکساندر اسکارزگارد

 

او در سال ۲۰۰۸ یکی از نقش‌های اصلی مینی‌سریال «نسل‌کشی» (Generation Kill) را بر عهده گرفت: نقش براد کولبر تفنگدار آمریکایی. در این سال‌ها نقش برجسته‌‌ي الکساندر بازی در سریال تلویزیونی «خون حقیقی» (۲۰۰۸–۲۰۱۴) بود.

الکساندر اسکارزگارد در گذر از سال‌ها در فیلم‌هایی مانند «مالیخولیا» (۲۰۱۱)، «کشتی جنگی» (۲۰۱۲) و «افسانه تارزان» (۲۰۱۶) ظاهر شد. او به خاطر بازی در سریال «دروغ‌های کوچک بزرگ» (۲۰۱۷–۲۰۱۹) برنده جایزه امی ساعات پربیننده و جایزه گلدن گلوب شد.  

از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ در چندین فیلم بازی کرد که مورد تحسین منتقدان قرار گرفت؛ مانند فیلم‌ «لانگ شات» (۲۰۱۹)، «گودزیلا در برابر کونگ» (۲۰۲۱) و «مرد شمالی» (۲۰۲۲). 

 

خانواده الکساندر اسکارزگارد

پدرش استلان اسکارزگارد بازیگر و پزشک مای اسکارزگارد است. پدر و مادرش از یک‌دیگر جدا شده‌اند. اسکارزگارد بزرگ‌ترین پسر خانواده است و پنج خواهر و برادر کوچک‌تر دارد: گوستاف (کاراکتر فلوکی در سریال وایکینگ‌ها)، سام، بیل، ایجا و والتر، و دو برادر ناتنی از مگان اورت (همسر دوم پدرش). گوستاف، بیل و والتر نیز بازیگر هستند.

 

الکساندر و پدرش استلن اسکارزگارد

 

زندگی شخصی الکساندر اسکارزگارد

اسکارزگارد یکی از هواداران جدی فوتبال است و از باشگاه Hammarby Fotboll در استکهلم (شهر تولدش) حمایت مادی و معنوی می‌کند. 

او سفیر تیم آمریکایی برای گردآوری کمک مالی برای سربازان مجروح در «راهپیمایی با مجروحان» شرکت کرد و در مقابل تیم بریتانیا (شاهزاده هری، سفیر) و تیم کانادا / استرالیا (بازیگر دومینیک وست، سفیر) به قطب جنوب رفت. 

الکساندر اسکارزگارد

 

چند روز بعد از راهپیمایی تصمیم گرفته شد که بخش مسابقه به دلیل شرایط خطرناک زمین و شرایط آب و هوایی لغو شود. لذا تیم‌ها نیروهای خود را ترکیب کردند و با هم ادامه دادند و هر سه با موفقیت در 13 دسامبر 2013 به قطب جنوب رسیدند. 

 

نخستین تجربه جلوی دوربین الکساندر اسکارزگارد

یکی از دوستان پدرش که کارگردان بود، اسکارزگارد هفت ساله را وارد دنیای سینما کرد و اسکارزگارد برای نخستین بار در سال  ۱۹۸۴ در نقش کاله نوب در فیلم درام سوئدی «اوکه و دنیای او» (Åke och hans värld / Åke and His World) به کارگردانی آلان ادوال بازی کرد. 

 

آکا و دنیایش

 

شهرت زودهنگام الکساندر اسکارزگارد و آزردگی روحی و روانی

چهار سال بعد در سال 1989 در فیلم تلویزیونی سوئدی «سگی که لبخند زد» (Hunden som log) در نقش اصلی بازی کرد که موجب تحسین منتقدان و مخاطبان شد و او را در کل کشور سوئد مشهور کرد اما او که به هر علتی هنوز ظرفیت این شهرت را نداشت، آزرده و ناراحت شد و تا سال‌های سال بازیگری را کنار گذاشت. 

 

الکساندر اسکارزگارد در فیلم پسر بزرگ

 

خدمت سربازی و تحصیلات الکساندر اسکارزگارد

الکساندر اسکارزگارد در 19 سالگی برای انجام خدمت سربازی و ملی در نیروهای مسلح سوئد، در واحد محافظت و شکار که با ضد خرابکاری و ضد تروریسم در مجمع الجزایر استکهلم سروکار داشت، به مدت 18 ماه خدمت کرد.  

 

الکساندر اسکارزگارد

 

سپس در سال 1996 سوئد را ترک کرد و در دانشگاه متروپولیتن لیدز در انگلستان تحصیل کرد و در کلاس زبان انگلیسی نیز شرکت کرد اما چندان در این امر، جدی نبود. 

 

انتخاب الکساندر اسکارزگارد بین معماری و بازیگری 

هنگامی که الکساندر اسکارزگارد در انگلستان و در دانشگاه متروپولیتن مشغول تحصیل بود، به دنبال حرفه معماری نیز بود اما در نهایت، بین معماری و بازیگری، دومی را انتخاب کرد.  

 

الکساندر اسکارزگارد

 

در سال 1997 به ایالات متحده و به شهر نیویورک نقل مکان کرد و در یک دوره تئاتر در کالج مریممونت منهتن ثبت نام کرد. شش ماه در این دانشگاه تحصیل کرد و هنر تئاتر و نمایش را یاد گرفت و دوباره به استکهلم بازگشت اما شش ماه تحصیل در تئاتر به او فهماند که گویی سرنوشتش بازیگری است.

 

همکاری الکساندر اسکارزگارد با کارگردان ایرانی (رضا باقر)

در سال ۲۰۰۰ در فیلم درام «بال‌های شیشه‌ای» (Vingar av glas) به کارگردانی رضا باقر در نقش یوهان حضور یافت. 

 

الکساندر اسکارزگارد در فیلم رضا باقری

 

در همین سال در یک فیلم سینمایی و دو فیلم تلویزیونی بازی کرد: ۱. فیلم سینمایی و مهیج سوئدی «خشم آب سفید» (Järngänget) به کارگردانی جان لیندستروم و در نقش مکمل آندرس

۲. فیلم تلویزیونی درام و جنایی D-Day در نقش لیز پاپسون

۳. فیلم درام تلویزیونی «جودیت» (Judith) در نقش آنته لیندستروم.

 

اولین بازی الکساندر اسکارزگارد در یک فیلم آمریکایی

در سال ۲۰۰۱ برای اولین بار در یک فیلم آمریکایی به نام «زولندر» (Zoolander) به کارگردانی بن استیلر در نقش فرعی میکوس بازی کرد. در سال ۲۰۱۶ دنباله این فیلم با نام زولندر ۲ ساخته شد. 

 

الکساندر اسکارزگارد در فیلم زولندر

 

در سال ۲۰۰۲ در فیلم کمدی رمانتیک سوئدی «ترفند سگ» (Hundtricket) به کارگردانی مشترک کریستین اکلو و کریستوفر پانوف و در نقش مکمل رابینسون-میکه حضور یافت که به خاطر آن، نامزد جایزه گلدباگ برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

 

اولین کارگردانی الکساندر اسکارزگارد (فیلم کوتاه)

الکساندر اسکارزگارد در ۲۰۰۳ یک فیلم کوتاه درام سوئدی به نام «کشتن یک بچه» (Att döda ett barn) را برای اولین بار کارگردانی کرد (کارگردانی مشترک با بیورنه لارسون) و برادر کوچکترش والتر نیز در این اثر بازی کرد. 

 

الکساندر اسکارزگارد

 

نقل مکان الکساندر اسکارزگارد به لس آنجلس و ادامه بازی در فیلم‌های سوئدی

الکساندر اسکارزگارد در سال ۲۰۰۴ به شهر لس آنجلس نقل مکان کرد اما هم‌چنان در فیلم‌ها و آثار سوئدی مشارکت داشت. 

 

الکساندر اسکارزگارد

 

او در سال ۲۰۰۵ در فیلم درام سوئدی «درباره سارا» (Om Sara / About Sara) به کارگردانی عثمان کریم و در نقش کاله اوبرگ، و نیز در مینی‌سریال درام و آخرالزمانی آمریکایی Revelations ساخته دیوید سلتزر ظاهر شد.

 

بازی الکساندر اسکارزگارد در دو فیلم | 2006

۱. فیلم سوئدی «عزیزانت را بکش» (Kill Your Darlings) به کارگردانی و نویسندگی بورن لارسون و در نقش گیرت

۲. فیلم درام و اکشن سوئدی «خروج» (Exit) ساخته پیتر لیندمارک و در نقش فابیان فون کلرکینگ.

 

فیلم خروج

 

صداپیشگی الکساندر اسکارزگارد

در سال ۲۰۰۹ برای انیمیشن علمی-تخیلی انگلیسی‌زبان سوئدی «متروپیا» (Metropia) به کارگردانی طارق صالح، در نقش استفان صداپیشگی کرد. در این فیلم، عکس‌های دو بعدی با یک برنامه کامپیوتری تغییر یافته و سپس به کارتون سه‌بعدی تبدیل می‌‌شود. 

 

متروپیا

 

در همین سال در فیلم انگلیسی «فراتر از قطب» (Beyond the Pole) در نقش ترجه، یک همجنس‌باز نروژی که در حال پیاده‌روی به قطب شمال بود ظاهر شد.

 

بازی الکساندر اسکارزگارد در سه اثر | 2010

۱. فیلم کمدی-درام سوئدی «به من اعتماد کن» (Trust Me) به نویسندگی و کارگردانی یوهان کلینگ و در نقش الکس. 

 

به من اعتماد کن

 

۲. انیمیشن تخیلی و ماجراجویی کودکانه‌ی «مومین‌ها و تعقیب ستاره دنباله‌دار» (Moomins and the Comet Chase) به کارگردانی ماریا لیندبری.

۳. فیلم ۱۳ (13) به کارگردانی جلا بابلوانی که بازسازی‌شده‌ي یک فیلم فرانسوی در سال ۲۰۰۵ است.

 

بازی الکساندر اسکارزگارد در دو فیلم |2011

۱. فیلم روانشناسانه‌ی «سگ‌های پوشالی» (Straw Dogs) به کارگردانی راد لوری و در نقش چارلی ونر (ستاره سابق فوتبالی که دیگر از کار افتاده است). این فیلم، بازسازی فیلم مشهور «سگ‌های پوشالی» به کارگردانی سام پکینپا است. 

۲. فیلم علمی-تخیلی «مالیخولیا» (Melancholia) به کارگردانی لارس فون تریر، در نقش همسر کریستن دانست نقش‌آفرینی کرد. 

 

فیلم مالیخولیا به کارگردانی فونتریه

 

بازی الکساندر اسکارزگارد در سه فیلم |2012

۱. فیلم آمریکایی علمی-تخیلی «کشتی جنگی» (Battleship) به کارگردانی پیتر برگ و در نقش فرمانده استون هاپر، برادر بزرگ الکس، افسر فرمانده. این فیلم، فروش کم و اندکی داشت و در گیشه شکست خورد. 

 

کشتی جنگی

 

۲. فیلم «آن‌چه میسی می‌دانست» (What Maisie Knew) به کارگردانی مشترک دیوید سیگل و اسکات مک‌گی و در نقش لینکلن، شوهر دوم سوزانا و ناپدری میزی.

۳. فیلم «جداماندگی» (Disconnect) به کارگردانی هنری الکس روبین و در نقش درک هال

 

شهرت الکساندر اسکارزگارد با سریال «خون حقیقی» 

الکساندر اسکارزگارد در سریال تلویزیونی درام و آمریکایی «خون حقیقی» (True Blood) (۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴) که همزیستی انسان‌ها و خون‌آشام‌ها را در شهری در لوئیزیانا شرح می‌دهد، در نقش اریک نورثمن یک خون آشام 1000 ساله نوردیک، در قسمت چهارم فصل اول ظاهر شد و با این نقش به شهرت بالایی رسید. 

 

سریال خون حقیقی

 

بازی الکساندر اسکارزگارد در یک فیلم و یک سریال | 2014

۱. فیلم مهیج «شرق» (The East) به کارگردانی زال باتمانقلیچ و در نقش بنجی 

 

فیلم شرق

 

۲. در قسمت ۲۶ از سریال تلویزیونی کمدی-ورزشی آمریکایی Eastbound & Down در نقش توبی پاورز بزرگسال

 در ۲۰۱۴ در فیلم علمی-تخیلی آمریکایی «بخشنده یا انتقال‌دهنده» (The Giver) به کارگردانی فیلیپ نویس و نویسندگی مایکل میتنیک و رابرت بی. وید، در نقش پدر جوناس ظاهر شد.

 

 بازی الکساندر اسکارزگارد در دو فیلم | ۲۰۱۵

۱. فیلم روان‌شناختی و آمریکایی «پنهان» (Hidden) به کارگردانی و نویسندگی برادران دافر و در نقش ری 

 

فیلم پنهان

 

۲. فیلم کمدی-درام آمریکایی «خاطرات یک دختر نوجوان» (The Diary of a Teenage Girl) به کارگردانی ماریل هلر و در نقش مونرو رادرفورد،‌ مردی که با دختر نابالغ دوست دخترش رابطه عاشقانه برقرار می‌کند.

 

بازی الکساندر اسکارزگارد در چهار فیلم | ۲۰۱۶

۱. فیلم کمدی-اکشن آمریکایی «زولندر ۲» (Zoolander 2) به کارگردانی بن استیلر و در نقش کوتاه آدام

۲. فیلم بریتانیایی کمدی سیاه و سفید «جنگ برای همه» (War on Everyone) به نویسندگی و کارگردانی جان مایکل مک‌دونا و در نقش کارآگاه تری مونرو

۳. فیلم اکشن آمریکایی «افسانه تارزان» (The Legend of Tarzan) به کارگردانی دیوید یتس و نویسندگی کریگ برو و آدام کوزاد، در نقش تارزان و در مقابل مارگو رابی (در نقش جین). الکساندر اسکارزگارد به مدت 7 ماه تمرین کرد تا برای فیلم تارزان آماده شود اما فیلم در گیشه موفق نبود؛ اگرچه نقش‌آفرینی خودش تحسین شد. 

 

افسانه تارزان

 

۴. سریال کمدی-درام آمریکایی «آتلانتا» (Atlanta) که در 6 سپتامبر 2016 به نمایش درآمد و فصل سوم و چهارمش (برای ۲۰۲۱) تمدید شد. 

 

  برنده گلدن‌گلوب و امی | سریال دروغ‌های کوچک و بزرگ

در ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ در سریال درام آمریکایی «دروغ‌های کوچک بزرگ» (Big Little Lies) به کارگردانی ژان-مارک ولی و نویسندگی دیوید ای کلی و در نقش پری رایت، شوهر بدسرپرست شخصیت سلست (با بازی نیکول کیدمن) بازی کرد و به خاطر این نقش، برنده‌ی دو جایزه شد: جایزه گلدن‌گلوب و جایزه امی. 

 

دروغ های کوچک و بزرگ

 

الکساندر اسکارزگارد شخصیت خود را به علت درگیری‌های داخلی که شامل ناامنی‌هایش در مورد نیاز به همسرش می‌شد، خشن توصیف کرد. دانیل فینبرگ از هالیوود ریپورتر با بررسی پایان فصل اول بازی الکساندر اسکارزگارد را کاملاً دلهره‌آور توصیف کرد.

 

بازی الکساندر اسکارزگارد در چهار فیلم | ۲۰۱۸

۱. فیلم ادبی و کارآگاهی «لال» (Mute) به کارگردانی دانکن جونز و در نقش لئو، مردی که از یک تصادف کودکی لال شده است و به عنوان یک متصدی بار خاموش در یک جامعه‌ي آینده‌نگر زندگی می‌کند.

۲. فیلم «پروژه مرغ مگس‌خوار» (The Hummingbird Project) به کارگردانی کیم نگوین و در نقش آنتون زالسکی. 

 

پروژه مرغ مگس‌خوار

 

۳. فیلم مهیج «تاریکی را بگیر» (Hold the Dark) به کارگردانی جرمی سالنی‌یر و در نقش ورنون اسلون

۴. سریال کمدی-درام آمریکایی «جانشینی» (Succession) 

 

بازی الکساندر اسکارزگارد در سریال کوتاه «دختر کوچولو درامر» 

در همین سال در سریال «دختر کوچولو درامر» (The Little Drummer Girl) در نقش مردی مخفی بازی کرد. سریال، خشونت‌های سیاسی در اروپا در سال 1979 را روایت می‌کند.

 

دختر کوچک درامر

 

بازی الکساندر اسکارزگارد در چهار فیلم | ۲۰۱۹

۱. فیلم آمریکایی و انگلیسی و آلمانی درام و رمانتیک «عواقب» یا «پیامد» (The Aftermath) به کارگردانی جیمز کنت، و در نقش استفان لوبرت (یک معمار حساس آلمانی). این فیلم،‌ وقایع پس از جنگ جهانی دوم در هامبورگ را به تصویر می‌کشد. 

۲. فیلم کمدی ناموفق «لانگ شات» یا «تیری در تاریکی» (Long Shot) به کارگردانی جاناتان لوین و در نقش فرعی جیمز استورارت (نخست‌وزیر کانادا). 

 

لانگ شات

 

۳. فیلم درام جنگی آمریکایی «تیم کشتار» (The Kill Team) به نویسندگی و کارگردانی دن کراس و در نقش گروهبان دیکس.

۴. سریال کمدی سیاه «درباره خداشدن در مرکز فلوریدا» (On Becoming a God in Central Florida).

 

بازی الکساندر اسکارزگارد در مینی‌سریال «ایستادگی» | 2020 و 2021

در دسامبر 2020 تا فوریه 2021 در سریال تلویزیونی فانتزی پسا آخرالزمانی آمریکایی «ایستادگی» (The Stand) در نقش رندال فلگ، یک شیطان جذاب حضور یافت. 

 

ایستادگی

 

بازی الکساندر اسکارزگارد در دو فیلم | 2021

۱. فیلم درام سیاه و سفید «عبور» (Passing) به نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی ربکا هال و در نقش جان بلیو"

۲. فیلم آمریکایی هیولایی «گودزیلا در برابر کونگ» (Godzilla vs. Kong) به کارگردانی آدام وینگارد و در نقش دکتر ناتان لیند، زمین‌شناس پادشاه و نقشه‌بردار ارشد که از نزدیک با کنگ همکاری می‌کند و مأموریت را در زمین توخالی ترسیم می‌کند. این فیلم دنباله‌ای بر «گودزیلا: سلطان هیولاها» در سال ۲۰۱۹ و «کونگ: جزیره جمجمه» در سال ۲۰۱۷ و چهارمین فیلم دنیای سینمایی هیولاها برادران وارنر است.  

 

گودزیلا بر علیه کونگ

 

بازی الکساندر اسکارزگارد در «مرد شمالی»

الکساندر اسکارزگارد در سال ۲۰۲۲ در فیلم آمریکایی درام و حماسی «مرد شمالی» (The Northman) به کارگردانی رابرت اگرز که در اواخر قرن دهم در ایسلند جریان دارد در نقش شاهزاده جنگجوی وایکینگ نوردیک املث بازی کرده است. او بعد از قتل پدرش به دنبال انتقام است.  

 

مرد شمالی

 

حواشی زندگی الکساندر اسکارزگارد

ـ سوزانا وایت کارگردان «نسل‌کشی» می‌خواست الکساندر اسکارزگارد را انتخاب کند اما دیوید سایمون، تهیه‌کننده اجرایی، قانع نشده بود که بتواند لهجه آمریکایی قانع‌کننده‌ای انجام دهد. بعد از چهار تست در سه شهر، الکساندر اسکارزگارد فقط 36 ساعت پیش از ای‌نکه وادار شود سوار هواپیمای نامیبیا شود، جایی که پروژه در حال فیلم‌برداری بود، متوجه شد که این نقش متعلق به اوست. بازیگران و گروه فیلم‌برداری، هفت ماه را در صحرا گذراندند و شش روز در هفته فیلم‌برداری کردند. الکساندر اسکارزگارد برای تسلط بر لهجه آمریکایی با یک مربی گویش کار کرد. 

 

الکساندر اسکارزگارد

 

ـ‌ در سال 2009 الکساندر اسکارزگارد در موزیک ویدیوی Paparazzi خواننده پاپ، لیدی گاگا حضور پیدا کرد.

 

برخی جوایز و افتخارات الکساندر اسکارزگارد

۲۰۱۰: نامزدی جوایز انجمن بازیگران سینما در رشته بهترین گروه بازیگران، برای «خون حقیقی»

۲۰۱۷: برنده جشنواره امی در رشته بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در مینی‌سریال درام، برای «دروغ‌های کوچک بزرگ» 

۲۰۱۸: برنده گلدن‌گلوب در رشته بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در مینی‌سریال درام، برای «دروغ‌های کوچک بزرگ» 

۲۰۱۸: برنده جوایز انجمن بازیگران سینما در رشته بهترین بازیگر مرد در مینی‌سریال درام، برای «دروغ‌های کوچک بزرگ» 

۲۰۲۰: نامزدی جوایز انجمن بازیگران سینما در رشته بهترین گروه بازیگران، برای «دروغ‌های کوچک بزرگ»


 

بستن

عکس‌های الکساندر اسکارزگارد


نیکول کیدمن و الکساندر اسکارزگارد در سریال « دروغ های کوچک بزرگ »
نمایی از سریال « دروغ های کوچک بزرگ »با بازی الکساندر اسکارزگارد
نمایی از سریال « دروغ های کوچک بزرگ »با بازی الکساندر اسکارزگارد و نیکول کیدمن
الکساندر اسکارزگارد در پوستر سریال جنایی « دروغ های کوچک بزرگ »
الکساندر اسکارزگارد برنده جایزه انجمن بازیگران فیلم ۲۰۱۸ بعنوان بهترین بازیگر مرد
نیکول کیدمن و الکساندر اسکارزگارد برندگان جایزه انجمن بازیگران فیلم ۲۰۱۸
الکساندر اسکارزگارد برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در گلدن گلوب ۲۰۱۸
فیلم-سریال-رایگانفیلم-سریال-رایگان

ویدیو و مصاحبه تصویری

آنونس «لانگ شات Long Sho ...
آنونس «پروژه مرغ مگس خوار ...
آنونس فیلم «عواقب The Af ...
پوستر آقا و خانم اسمیت
0 /۱۰

از مجموع 0 رای

امتیاز شما
پوستر تیم کشتار
0 /۱۰

از مجموع 0 رای

امتیاز شما
پوستر دخترک درامر
0 /۱۰

از مجموع 0 رای

امتیاز شما
پوستر دروغ های کوچک بزرگ
۸.۳۷ /۱۰

از مجموع ۱۶ رای

امتیاز شما
پوستر لانگ شات
۷.۶۷ /۱۰

از مجموع ۶ رای

امتیاز شما
پوستر مرد شمالی
۶.۲۵ /۱۰

از مجموع ۴ رای

امتیاز شما
پوستر گودزیلا در برابر کونگ
۶.۸ /۱۰

از مجموع ۵ رای

امتیاز شما
پوستر ایستادگی
0 /۱۰

از مجموع 0 رای

امتیاز شما
پوستر عبور
۷ /۱۰

از مجموع ۱ رای

امتیاز شما
پوستر افسانه تارزان
۶.۳ /۱۰

از مجموع ۶۶ رای

امتیاز شما
پوستر عواقب
۶ /۱۰

از مجموع ۴ رای

امتیاز شما
پوستر پروژه مرغ مگس خوار
۵ /۱۰

از مجموع ۱ رای

امتیاز شما